Kan inte nå servern

Höstens Klassiska 577

 
487 föremål
1277. SKÅL, keramik. Celadonfärgad glasyr, Ming dynastin (1368-1644).
1277. SKÅL, keramik. Celadonfärgad glasyr, Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1689. SKÅLAR och FAT, fyra delar, porslin. Ming dynastin (1368-1644).
1689. SKÅLAR och FAT, fyra delar, porslin. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1651. VAS, porslin. Sen Qing dynastin (1644-1912).
1651. VAS, porslin. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1491. KRUKOR, ett par, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1491. KRUKOR, ett par, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
16 500 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1326. BUDDHA, förgylld brons. Sakyamuni Buddha, Tibet, sent 1800-tal.
1326. BUDDHA, förgylld brons. Sakyamuni Buddha, Tibet, sent 1800-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1442. OKÄND KONSTNÄR, Qing dynastin, 1700-tal.
1442. OKÄND KONSTNÄR, Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
1475. URNA, porslin. Transition, 1600-talets mitt.
1475. URNA, porslin. Transition, 1600-talets mitt.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1530. FAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1530. FAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1638. YTTERFODER på STÄLL, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.
1638. YTTERFODER på STÄLL, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1540. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1540. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
120 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1656. PALL/PIDESTAL, stengods. Qing dynastin, 1800-tal.
1656. PALL/PIDESTAL, stengods. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1472. CABARET, nio delar, porslin. Ming dynastin (1368-1644), Swatow.
1472. CABARET, nio delar, porslin. Ming dynastin (1368-1644), Swatow.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1297. FIGURIN, brons. Xi Wangmu, Ming dynastin, 1600-tal.
1297. FIGURIN, brons. Xi Wangmu, Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1298. FIGURIN, brons. Maitreya Bodhisattva, Ming dynastin (1368-1644).
1298. FIGURIN, brons. Maitreya Bodhisattva, Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
8 000 - 12 000 SEK
1343. TEXTILIER, fyra stycken, bl.a. siden. Qing dynastin.
1343. TEXTILIER, fyra stycken, bl.a. siden. Qing dynastin.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
1340. MATTA. Qing dynastin, troligen 1700-tal.
1340. MATTA. Qing dynastin, troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1344. TEXTILIER, fyra stycken, siden. Kina.
1344. TEXTILIER, fyra stycken, siden. Kina.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1735. KRUKA, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1735. KRUKA, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1613. VAS, porslin. Sen Qing dynastin (1644-1912).
1613. VAS, porslin. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1351. VAS, silver. Qing dynastin (1644-1912). Otydliga stämplar.
1351. VAS, silver. Qing dynastin (1644-1912). Otydliga stämplar.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1366. OPIUMPIPA, elfenben. Skuren dekor, sen Qing dynastin (1644-1912).
1366. OPIUMPIPA, elfenben. Skuren dekor, sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1400. SKULPTUR, nefrit.
1400. SKULPTUR, nefrit.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1716. TRUMPETVAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1716. TRUMPETVAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1713. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1713. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1505. SKULPTURER, ett par, brons. Japan, sen Meiji (1868-1912).
1505. SKULPTURER, ett par, brons. Japan, sen Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1728. GALLERKORGAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1728. GALLERKORGAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1734. BÅLSKÅL, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1734. BÅLSKÅL, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 800 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1708. SKÅL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1708. SKÅL, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1661. VAS, porslin. Sen Qing dynastin (1644-1912).
1661. VAS, porslin. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1551. SKÅLFAT, vapenporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
1551. SKÅLFAT, vapenporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1462. PARTI TIDSKRIFTER, ca 150 stycken, 1984-2001.
1462. PARTI TIDSKRIFTER, ca 150 stycken, 1984-2001.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1458. KATALOGER, 57 stycken. Sotheby's, Christie's, Bonham's  och Philip's, 1969-85.
1458. KATALOGER, 57 stycken. Sotheby's, Christie's, Bonham's och Philip's, 1969-85.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1554. BÅLSKÅL, vapenporslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
1554. BÅLSKÅL, vapenporslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1460. KATALOGER, 80 stycken. Sotheby's, Christie's och Philip's, 1992-94.
1460. KATALOGER, 80 stycken. Sotheby's, Christie's och Philip's, 1992-94.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1264. FIGURIN, bemålat lergods. Tang dynastin, (618-906).
1264. FIGURIN, bemålat lergods. Tang dynastin, (618-906).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1459. KATALOGER, 38 stycken. Sotheby's, Christie's och Philip's 1986-1991.
1459. KATALOGER, 38 stycken. Sotheby's, Christie's och Philip's 1986-1991.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1305. BUDDHA, brons. Sakyamuni, troligen Mongoliet, 1800-tal.
1305. BUDDHA, brons. Sakyamuni, troligen Mongoliet, 1800-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1479. SKÅLFAT, porslin. 1600-tal.
1479. SKÅLFAT, porslin. 1600-tal.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1360. VASER, ett par, cloisonné. Kina, 1900-talets första hälft.
1360. VASER, ett par, cloisonné. Kina, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1357. VASER, ett par, cloisonné. Sen Qing Dynasti, sekelskifte 1900.
1357. VASER, ett par, cloisonné. Sen Qing Dynasti, sekelskifte 1900.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1377. VAS, pekingglas. Kina, 1900-tal.
1377. VAS, pekingglas. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1402. FIGURIN, nefrit. Kina.
1402. FIGURIN, nefrit. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1398. FIGURIN, nefrit. Kina.
1398. FIGURIN, nefrit. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1403. FIGURINER, tre stycken, nefrit, Kina.
1403. FIGURINER, tre stycken, nefrit, Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1379. SNUSFLASKA, pekingglas. Kina. Med sigillmärke på skuldran.
1379. SNUSFLASKA, pekingglas. Kina. Med sigillmärke på skuldran.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1662. VAS, porslin. Kina, troligen Republik, 1900-tal.
1662. VAS, porslin. Kina, troligen Republik, 1900-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1387. SNUSFLASKOR, fyra stycken, glas och sten. Kina.
1387. SNUSFLASKOR, fyra stycken, glas och sten. Kina.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1310. LOHAN, brons. Ming dynastin, 1600-tal.
1310. LOHAN, brons. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1374. SKÅLAR, två stycken, pekingglas. Sen Qing dynastin (1644-1912).
1374. SKÅLAR, två stycken, pekingglas. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1378. SNUSFLASKOR, tre stycken samt ett PENSELBAD, pekingglas. Kina.
1378. SNUSFLASKOR, tre stycken samt ett PENSELBAD, pekingglas. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1397. FIGURINER, två stycken, nefrit. Kina.
1397. FIGURINER, två stycken, nefrit. Kina.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1604. SKULPTUR, blanc de chine. Qing dynastin, troligen 1700-tal.
1604. SKULPTUR, blanc de chine. Qing dynastin, troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1318. AMITAYUS, förgylldbrons. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1318. AMITAYUS, förgylldbrons. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
60 000 - 75 000 SEK
1417. PENSELBAD, nefrit. Kina.
1417. PENSELBAD, nefrit. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1389. SNUSFLASKOR, tre stycken, nefrit och rosenkvarts.
1389. SNUSFLASKOR, tre stycken, nefrit och rosenkvarts.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1388. SNUSFLASKA, agat. Kina.
1388. SNUSFLASKA, agat. Kina.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1418. FIGURIN, nefrit, Kina.
1418. FIGURIN, nefrit, Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1395. FIGURIN, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
1395. FIGURIN, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1296. DEKORDELAR, två stycken. Tibet, troligen sent 1800-tal.
1296. DEKORDELAR, två stycken. Tibet, troligen sent 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1409. PENSELSTÄLL samt PENSELBAD, nefrit, Kina. Arkaiserande.
1409. PENSELSTÄLL samt PENSELBAD, nefrit, Kina. Arkaiserande.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1410. FIGURIN, nefrit. Kina.
1410. FIGURIN, nefrit. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1412. PENSELAD, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
1412. PENSELAD, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1415. TEKANNA med LOCK, jadeit. Troligen sen Qing dynastin, (1644-1912).
1415. TEKANNA med LOCK, jadeit. Troligen sen Qing dynastin, (1644-1912).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1396. SKULPTURER, två stycken, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
1396. SKULPTURER, två stycken, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1413. SKULPTUR, jadeit. Kina.
1413. SKULPTUR, jadeit. Kina.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1373. PENSELBAD, pekingglas. Sen Qing dynastin (1644-1912).
1373. PENSELBAD, pekingglas. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1266. URNA, lergods. Tang dynastin (618-907).
1266. URNA, lergods. Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1341. MATTOR, tre stycken, ull. Tibet, Qing dynastin, sent 1800-tal.
1341. MATTOR, tre stycken, ull. Tibet, Qing dynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1363. GUANYIN, elfenben. Qing dynastin (1644-1912).
1363. GUANYIN, elfenben. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1477. SKÅL, biskvi. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1477. SKÅL, biskvi. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1429. RULLMÅLNING, Qing dynastin, troligen 1700-tal.
1429. RULLMÅLNING, Qing dynastin, troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1724. MEIPINGVAS, porslin. Qing dynastin, med Qianlong sigillmärke (1736-95).
1724. MEIPINGVAS, porslin. Qing dynastin, med Qianlong sigillmärke (1736-95).
Klubbat pris 
1 500 000 SEK
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
1696. SKÅL, porslin. Transition, 1600-tal.
1696. SKÅL, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
23 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1695. SKÅLAR, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
1695. SKÅLAR, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
1502. URNA med LOCK, porslin. Frankrike, Samson, sent 1800-tal.
1502. URNA med LOCK, porslin. Frankrike, Samson, sent 1800-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

928. René Magritte Efter, "L'Art de Vivre".
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
26 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
26 000 SEK