Kan inte nå servern

Important Spring Sale 617

 
388 föremål
869. PLAKETTER, fyra stycken, porslin. Kina, 1900-tal.
869. PLAKETTER, fyra stycken, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
870. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, signerad Wang Binye, samt daterad 1896.
870. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, signerad Wang Binye, samt daterad 1896.
Klubbat pris 
125 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
871. SKÅL med LOCK, porslin. Kina, 1900-tal. Signerad Ma Qingyun.
871. SKÅL med LOCK, porslin. Kina, 1900-tal. Signerad Ma Qingyun.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
873. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
873. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
874. GOLVVAS, porslin. Kina, 1900-tal.
874. GOLVVAS, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
875. KRUKA, porslin. Mingdynastin, 1500-tal.
875. KRUKA, porslin. Mingdynastin, 1500-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
876. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
876. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
878. SKÅL, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
878. SKÅL, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
879. FAT, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
879. FAT, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
881. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1622).
881. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1622).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
882. SKÅLFAT, sju stycken, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
882. SKÅLFAT, sju stycken, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
884. FAT, 10 stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
884. FAT, 10 stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
885. BÄRTALLRIKAR, 11 stycken, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
885. BÄRTALLRIKAR, 11 stycken, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
886. KENDI, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
886. KENDI, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
887. KRUKA, porslin. Mingdynastin (1368-1664).
887. KRUKA, porslin. Mingdynastin (1368-1664).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
888. SKÅLAR, ett par, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
888. SKÅLAR, ett par, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
889. KOPPAR, ett par, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
889. KOPPAR, ett par, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
890. SKÅL, porslin. Transition, 1600-tal.
890. SKÅL, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
200 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
891. KANNA, porslin. Transition, 1600-tal.
891. KANNA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
892. FAT, porslin. Transition, 1600-tal.
892. FAT, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
893. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
893. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
894. YTTERFODER, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
894. YTTERFODER, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
895. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
895. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
896. FAT samt TALLRIK, kompaniporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
896. FAT samt TALLRIK, kompaniporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
905. BÄRTALLRIKAR, 11 stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
905. BÄRTALLRIKAR, 11 stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
906. BÄRTALLRIKAR, sju stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
906. BÄRTALLRIKAR, sju stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
907. KAROTT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
907. KAROTT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
908. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
908. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
909. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
909. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
911. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
911. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
912. TEKRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
912. TEKRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
915. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
915. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
916. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi, tidigt 1700-tal.
916. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
917. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
917. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
918. SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
918. SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
919. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
919. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
920. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
920. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
921. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
921. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
922. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
922. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
923. FAT, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
923. FAT, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
220 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
925. FAT, porslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
925. FAT, porslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
926. TALLRIK, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
926. TALLRIK, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 100 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
930. BÄRTALLRIKAR, sex stycken, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
930. BÄRTALLRIKAR, sex stycken, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
932. TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
932. TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
933. FAT, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
933. FAT, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
935. FAT, 12 stycken, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
935. FAT, 12 stycken, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
936. STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
936. STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
2 400 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
939. FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
939. FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
940. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
940. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
941. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
941. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
943. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
943. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
945. FAT, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
945. FAT, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
946. HANDFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
946. HANDFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
947. SALADIERER, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
947. SALADIERER, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
948. TERRIN med LOCK, porslin. Qingdynastin, omkring 1800.
948. TERRIN med LOCK, porslin. Qingdynastin, omkring 1800.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
950. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
950. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
951. URNOR, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
951. URNOR, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
952. VAS, porslin. Sen Qingdynasti, med Kangxis märke.
952. VAS, porslin. Sen Qingdynasti, med Kangxis märke.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
953. VAS, porslin. Sen Qingdynasti, med Qianlongs märke.
953. VAS, porslin. Sen Qingdynasti, med Qianlongs märke.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
954. VAS, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
954. VAS, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
955. KRUKA med LOCK, porslin. Kina, Republik, 1900-tal.
955. KRUKA med LOCK, porslin. Kina, Republik, 1900-tal.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
956. VAS, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
956. VAS, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK