Important Winter Sale 621

1152 föremål
956. TAZZA, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.
Klubbat pris
360 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
775. TEKANNA med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
776. TEKANNA med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
932. TEKRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
807. TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qing dynasty, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
70 000 - 100 000 SEK
809. TERRINFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
360. TETE A TETE, sex delar, porslin. Meissen, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
663. TEXTILIER, fyra våder. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
955. TRÄDGÅRDSPALL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
676. TSATSA, två stycken, lergods. Tibet, 1700/1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
959. TULPANVAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
962. TULPANVAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1135. Tapio Wirkkala collier 18K guld.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
537. Theodor Lundberg, Mor och barn.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
175. Thomas Merry I, ljusstakar, ett par, silver, London 1712.
Klubbat pris
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
1062. Tiara platina med gammal- och rosenslipade diamanter.
Klubbat pris
210 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
984. Tiffany ett par manschettknappar 18K guld med emalj.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1052. Tiffany ett par örhängen 18K guld.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
405. Tyra Lundgren, "Svan".
405. Tyra Lundgren, "Svan".
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1150A. Tändsticksask 18K guld.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
931. URNA med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
637. URNA med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
35 000 - 45 000 SEK
907. URNA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
641. URNA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
965. URNA, porslin. Samson, Frankrike, omkring 1900.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
136. URNA, troligen stockholmsarbete, omkring år 1700, barock.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
137. URNOR, ett par, Frankrike, 1800-talets början, empire.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
737. URNOR, ett par, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
516. Ulrica Fredrica Pasch Hennes krets, Regentlängd, 9 st.
Klubbat pris
45 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
704. VAS med LOCK, bergkristall. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
756. VAS med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
639. VAS med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
Utropspris
22 000 - 30 000 SEK
638. VAS med LOCK, porslin. Transition, Shunzhi (1644-1662).
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
705. VAS med LOCK, sten. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
668. VAS, Zun, brons. Troligen Handynastin (220-206) eller äldre.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
773. VAS, biskviporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1772).
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
697. VAS, grön sten. Kina, troligen sen Qingdynasti.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
749. VAS, keramik. Korea, Joseon dynastin, 1400-tal.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
679. VAS, kopparlegering. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
928. VAS, porslin med bronsmontering. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
880. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
877. VAS, porslin. Kina, Republik.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
777. VAS, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
90 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
868. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
783. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
960. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
774. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
765. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
911. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
652. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
925. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
858. VAS, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
936. VAS, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
786. VAS, porslin. Qingdynastin, troligen 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
875. VAS, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
876. VAS, porslin. Sen Qingdynasti/tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
898. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
895. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
893. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
120 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
899. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
894. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
160 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
648. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
55 000 - 65 000 SEK
860. VAS, porslin. Troligen Sen Qingdynasti med Guagxus märke.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
772. VAS/PENSELBAD, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
640. VASER, ett par snarlika porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
Utropspris
100 000 - 120 000 SEK
922. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
913. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
924. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
785. VASER, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
784. VASER, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK