Kan inte nå servern

Important Winter Sale 621

 
1152 föremål
431. "Beatrice".
431. "Beatrice".
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
542. "Berg i motljus. Kungelf".
542. "Berg i motljus. Kungelf".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
414. "Katarina Stenbock (1535-1621)".
414. "Katarina Stenbock (1535-1621)".
Klubbat pris 
100 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
614. "Morgon".
614. "Morgon".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
424. "Sjundby gård".
424. "Sjundby gård".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
540. "Tour de César, Provins".
540. "Tour de César, Provins".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
225. 11:e Artellen, kåsa, silver och emalj, Moskva 1908-1917.
225. 11:e Artellen, kåsa, silver och emalj, Moskva 1908-1917.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
226. 11:e Artellen, kåsa, silver och emalj, Moskva 1908-1917.
226. 11:e Artellen, kåsa, silver och emalj, Moskva 1908-1917.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
674. AMMITAYUS BUDDHA, brons. Tibeto-kinesisk, 1700-tal.
674. AMMITAYUS BUDDHA, brons. Tibeto-kinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
707. ARMBAND, emalj och förgyllt silver. Kina, tidigt 1900-tal.
707. ARMBAND, emalj och förgyllt silver. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
2 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
708. ARMBAND, emalj och silver. Kina, tidigt 1900-tal.
708. ARMBAND, emalj och silver. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
2 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
734. ASK med LOCK. Qingdynastin (1664-1912).
734. ASK med LOCK. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
210 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
890. ASSIETTER, 10 stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
890. ASSIETTER, 10 stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
241. Abraham Wirgman, tumlare, silver, Göteborg 1718.
241. Abraham Wirgman, tumlare, silver, Göteborg 1718.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
495A. Adam Fischer, Kvinna med vattenkrus.
495A. Adam Fischer, Kvinna med vattenkrus.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
577. Adriaen van Stalbemt Tillskriven, Landskap med Helige Hieronymus.
577. Adriaen van Stalbemt Tillskriven, Landskap med Helige Hieronymus.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
522. Alfred Ohlson, Najad med ymnighetshorn och delfin.
522. Alfred Ohlson, Najad med ymnighetshorn och delfin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
578. Allaert van Everdingen, Landskap med fors.
578. Allaert van Everdingen, Landskap med fors.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
466. Allegori över vattnet.
466. Allegori över vattnet.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
571. Allegorisk kvinnofigur med blommor och frukter.
571. Allegorisk kvinnofigur med blommor och frukter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
496. Anders Sandström, Utter.
496. Anders Sandström, Utter.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
182. Anders Schotte, ljusstakar, ett par, silver, Uddevalla 1777. Rokoko.
182. Anders Schotte, ljusstakar, ett par, silver, Uddevalla 1777. Rokoko.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
422. Anders Zorn, "August Saint Gaudens I".
422. Anders Zorn, "August Saint Gaudens I".
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
428. Anders Zorn, "Carl Larsson".
428. Anders Zorn, "Carl Larsson".
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
446. Anders Zorn, "Dam med flor (förstudie till "Sorg")".
446. Anders Zorn, "Dam med flor (förstudie till "Sorg")".
Klubbat pris 
260 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
613. Anders Zorn, "Leda".
613. Anders Zorn, "Leda".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
1 600 000 - 1 800 000 SEK
423. Anders Zorn, "Reading - Lektyr".
423. Anders Zorn, "Reading - Lektyr".
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
283. Anna Stina Åberg, GAB, ragusked, silver 925/1000, Eskilstuna 1981.
283. Anna Stina Åberg, GAB, ragusked, silver 925/1000, Eskilstuna 1981.
Klubbat pris 
2 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
430. Antonio Canova Efter, "Paulina Borghese".
430. Antonio Canova Efter, "Paulina Borghese".
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1072. Armband 14K guld och platina med rosenslipade diamanter.
1072. Armband 14K guld och platina med rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1043. Armband 18K guld med kvarts-kattöga.
1043. Armband 18K guld med kvarts-kattöga.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
1141A. Armband 18K guld med rubiner.
1141A. Armband 18K guld med rubiner.
Klubbat pris 
26 500 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1033. Armband 18K guld med snäckskalscaméer.
1033. Armband 18K guld med snäckskalscaméer.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1082. Armband 18K guld, pansarlänk.
1082. Armband 18K guld, pansarlänk.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1096. Armband 18K guld.
1096. Armband 18K guld.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1000. Armband 18K guld.
1000. Armband 18K guld.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
13 000 - 15 000 SEK
978. Armband 18K vitguld med gammalslipade diamanter totalvikt ca 7.50 ct.
978. Armband 18K vitguld med gammalslipade diamanter totalvikt ca 7.50 ct.
Klubbat pris 
250 000 SEK
Utropspris
275 000 - 325 000 SEK
1104. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
1104. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
37 500 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1076. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
1076. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
979. Armband och brosch svärtat gjutjärn och stål. Berlin 1820-30.
979. Armband och brosch svärtat gjutjärn och stål. Berlin 1820-30.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1034. Armband platina med gammalslipade diamanter och pärlor.
1034. Armband platina med gammalslipade diamanter och pärlor.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
259. Arvid Floberg, bägare, silver, Stockholm 1799.
259. Arvid Floberg, bägare, silver, Stockholm 1799.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
523. Arvid Knöppel, "Blomsterflickan".
523. Arvid Knöppel, "Blomsterflickan".
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
569. Arvid Liljelund, Interiör med äldre par.
569. Arvid Liljelund, Interiör med äldre par.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
443. Astrid Kjellberg-Juel, Flicka med nallebjörn.
443. Astrid Kjellberg-Juel, Flicka med nallebjörn.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
554. August Hagborg, Fiskare på stranden.
554. August Hagborg, Fiskare på stranden.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
460. August Hagborg, Motiv från Härön, Bohuslän.
460. August Hagborg, Motiv från Härön, Bohuslän.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
620. Axel Petersson Döderhultarn, "Barndop" (5).
620. Axel Petersson Döderhultarn, "Barndop" (5).
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
617. Axel Petersson Döderhultarn, ”Ropar Olle”.
617. Axel Petersson Döderhultarn, ”Ropar Olle”.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
494. Axel Sjöberg, "Ejdersträck".
494. Axel Sjöberg, "Ejdersträck".
 
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
153. BONADSMÅLNING, av Sven Erlandsson 1835, bröllopet i Kana.
153. BONADSMÅLNING, av Sven Erlandsson 1835, bröllopet i Kana.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
27. BORD, empirestil, 1800-talets andra hälft.
27. BORD, empirestil, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
100 000 - 120 000 SEK
733. BORD, lackerat trä. Qing dynastin (1664-1912).
733. BORD, lackerat trä. Qing dynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
30. BORD, med porfyrskiva, Sverige, 1800-tal.
30. BORD, med porfyrskiva, Sverige, 1800-tal.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
22. BORD, sengustaviansk stockholmsarbete, 1700-talets slut.
22. BORD, sengustaviansk stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
24. BORD, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
24. BORD, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
88. BORDSLYSTER, för fyra ljus, Ryssland, 1700-talets slut.
88. BORDSLYSTER, för fyra ljus, Ryssland, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
89. BORDSLYSTRAR, för tre ljus, ett par, gustavianska, 1700-talets slut.
89. BORDSLYSTRAR, för tre ljus, ett par, gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
129. BORDSPENDYL, Batavia, 1820-40-tal.
129. BORDSPENDYL, Batavia, 1820-40-tal.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
126. BORDSPENDYL, Claude Galle, empire, 1800-talets början.
126. BORDSPENDYL, Claude Galle, empire, 1800-talets början.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
133. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, empire.
133. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, empire.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
130. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, empire.
130. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, empire.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
131. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, empire.
131. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, empire.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
132. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets första hälft.
132. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
125. BORDSPENDYL, Louis XVI, Frankrike, 1700-talets slut.
125. BORDSPENDYL, Louis XVI, Frankrike, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK