Kan inte nå servern

Important Winter Sale 621

 
1152 föremål
123. BORDSPENDYL, sengustaviansk, 1800-talets början.
123. BORDSPENDYL, sengustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
135. BORDSPENDYL. Frankrike, 1820-40-tal.
135. BORDSPENDYL. Frankrike, 1820-40-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
945. BRICKA, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
945. BRICKA, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
660. BUDDAI, brons. Qingdynastin (1664-1912).
660. BUDDAI, brons. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
750. BUDDHA, brons. Thailand, troligen 1700/1800tal.
750. BUDDHA, brons. Thailand, troligen 1700/1800tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
659. BUDDHA, lergods. Tibet/Nepal, 17/1800-tal eller tidigare.
659. BUDDHA, lergods. Tibet/Nepal, 17/1800-tal eller tidigare.
Klubbat pris 
2 800 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
671. BUDDHISATTVA, brons. Mingdynastin (1368-1644).
671. BUDDHISATTVA, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
7. BYRÅ, Nordstyskland, 1700-talets slut.
7. BYRÅ, Nordstyskland, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1. BYRÅ, av Lars Nordin (mästare i Stockholm 1743-1773), rokoko.
1. BYRÅ, av Lars Nordin (mästare i Stockholm 1743-1773), rokoko.
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
11. BYRÅ, empire, 1800-talets början.
11. BYRÅ, empire, 1800-talets början.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
9. BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
9. BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
2. BYRÅ, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.
2. BYRÅ, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
574. Barend van Orley Hans krets, Bebådelsen.
574. Barend van Orley Hans krets, Bebådelsen.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
977. Belle époque hängsmycke/brosch, troligen Fabergé ca 1905.
977. Belle époque hängsmycke/brosch, troligen Fabergé ca 1905.
Klubbat pris 
100 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
573. Benjamin West Efter, Skatteindrivaren.
573. Benjamin West Efter, Skatteindrivaren.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
575. Bernardino Jacobi Butinone Hans krets, Madonnan med barnet.
575. Bernardino Jacobi Butinone Hans krets, Madonnan med barnet.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
243. Bernt Johan Eschenburg, tumlare, silver, Enköping 1767.
243. Bernt Johan Eschenburg, tumlare, silver, Enköping 1767.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
716. Bok med träsnitt, signerade Qi Baishi, 1900-talets mitt.
716. Bok med träsnitt, signerade Qi Baishi, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1128. Borgila collier och armband emaljerat silver.
1128. Borgila collier och armband emaljerat silver.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1080. Brosch 14K guld med gammalslipade diamanter.
1080. Brosch 14K guld med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1081. Brosch 14K guld med pärlor samt målning, 1800-tal.
1081. Brosch 14K guld med pärlor samt målning, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
989. Brosch 14K guld med runda briljant- och gammalslipade diamanter.
989. Brosch 14K guld med runda briljant- och gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1143A. Brosch 18K guld med gammal- och rosenslipade diamanter.
1143A. Brosch 18K guld med gammal- och rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1011. Brosch 18K guld med runda briljantslipade diamanter.
1011. Brosch 18K guld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
998. Brosch 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
998. Brosch 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
1102. Brosch platina och 18K guld med gammalslipade diamanter.
1102. Brosch platina och 18K guld med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
17 000 - 20 000 SEK
1134. Brosch silver med rosenslipade diamanter.
1134. Brosch silver med rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1142A. Brosch silver och 14K guld med gammalslipade diamanter och rubiner.
1142A. Brosch silver och 14K guld med gammalslipade diamanter och rubiner.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
481. Bruno Liljefors, "Solnedgång vid havsbandet".
481. Bruno Liljefors, "Solnedgång vid havsbandet".
Klubbat pris 
1 300 000 SEK
Utropspris
1 500 000 - 2 000 000 SEK
588. Bruno Liljefors, "Tjäderspel".
588. Bruno Liljefors, "Tjäderspel".
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
493. Bruno Liljefors, I havsbandet.
493. Bruno Liljefors, I havsbandet.
 
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
465. Bruno Liljefors, Landskap från Kvarnbo, Uppland.
465. Bruno Liljefors, Landskap från Kvarnbo, Uppland.
Klubbat pris 
110 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
590. Bruno Liljefors, Räv i höstlandskap.
590. Bruno Liljefors, Räv i höstlandskap.
Klubbat pris 
125 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
591. Bruno Liljefors, Vinterlandskap med räv och orre.
591. Bruno Liljefors, Vinterlandskap med räv och orre.
Klubbat pris 
105 000 SEK
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
1051. Bulgari armband 18K guld med cabochonslipade ametister och turmaliner.
1051. Bulgari armband 18K guld med cabochonslipade ametister och turmaliner.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
1020. Bulgari ett par örhängen 18K guld och stål.
1020. Bulgari ett par örhängen 18K guld och stål.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
687. BÄGARE, nefrit. Kina, 1900-tal.
687. BÄGARE, nefrit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
688. BÄGARE, nefrit. Kina, troligen sen Qingdynasti.
688. BÄGARE, nefrit. Kina, troligen sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
645. BÅLSKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
645. BÅLSKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
22 000 - 30 000 SEK
549. Båtar vid borg på klippa.
549. Båtar vid borg på klippa.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
709. CABARET, nio delar, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
709. CABARET, nio delar, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
28. CARL VON LINNÉS SKRIVBORD. Svensk rokoko, 1700-talets mitt.
28. CARL VON LINNÉS SKRIVBORD. Svensk rokoko, 1700-talets mitt.
Klubbat pris 
920 000 SEK
Utropspris
250 000 - 350 000 SEK
93. CASOLETTER/LJUSSTAKAR, empire, 1800-talets början.
93. CASOLETTER/LJUSSTAKAR, empire, 1800-talets början.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
28 000 - 30 000 SEK
684. CONG samt BISKIVA, nefrit. Arkaiserande.
684. CONG samt BISKIVA, nefrit. Arkaiserande.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
556. Carl August Ehrensvärd, Dekorativ komposition.
556. Carl August Ehrensvärd, Dekorativ komposition.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
605. Carl Eldh, "Ungdom".
605. Carl Eldh, "Ungdom".
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
391. Carl Ferdinand Hernlund, Motiv från Valdemarsvik.
391. Carl Ferdinand Hernlund, Motiv från Valdemarsvik.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
429. Carl Fredrik Hill, "Wilhelm av Oranien".
429. Carl Fredrik Hill, "Wilhelm av Oranien".
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
616. Carl Fredrik Hill, Hills gravvård flyter på floden.
616. Carl Fredrik Hill, Hills gravvård flyter på floden.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
570. Carl Fredrik Kiörboe, Kung Karl XV (1826-1872).
570. Carl Fredrik Kiörboe, Kung Karl XV (1826-1872).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
552. Carl Gustaf Hellqvist, "Bismarck oder Moltke".
552. Carl Gustaf Hellqvist, "Bismarck oder Moltke".
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
585. Carl Holsoe, Interiör med kvinna och cello.
585. Carl Holsoe, Interiör med kvinna och cello.
Klubbat pris 
440 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
278. Carl Klingwall, strösked, silver, Västerås 1776.
278. Carl Klingwall, strösked, silver, Västerås 1776.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
528. Carl Larsson, "Gunnar/Pojke med sjömanskostym".
528. Carl Larsson, "Gunnar/Pojke med sjömanskostym".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
300 000 - 350 000 SEK
589. Carl Larsson, "Nu är det jul igen".
589. Carl Larsson, "Nu är det jul igen".
Klubbat pris 
5 300 000 SEK
Utropspris
4 000 000 - 6 000 000 SEK
526. Carl Larsson, "Sven Lamm".
526. Carl Larsson, "Sven Lamm".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
1 400 000 - 1 600 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

911. Marc Chagall Efter, "L'Ange du jugement".
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
50 000
 
SEK
ditt bud
48 000
 
SEK
ditt bud
46 000
 
SEK
ditt bud
44 000
 
SEK
ditt bud
42 000
 
SEK
ditt bud
40 000
 
SEK
ditt bud
39 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
50 000 SEK