Important Winter Sale 629

145 föremål
74. AMPEL, för åtta ljus, Sverige, 1800-tal, Empire.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
111. APPLIQUER, ett par, för fyra ljus, Frankrike ca 1810, Empire.
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
67. BANKETTER, ett par, omkring år 1800, Sengustavianska.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
5. BOKSKÅP, Stockholmsarbete, 1800-talets första hälft, Empire.
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
28. BORD, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
27. BORD, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
132. BORDSLAMPA, Frankrike 1800-tal, Senempire.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
112. BORDSLYSTER, för tre ljus, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
87. BORDSPENDYL, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
88. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
85. BORDSPENDYL, Frankrike, sent 1700-tal, Louis XVI.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
86. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
113. BORDSPLATEAU, tre delar, 1700-tal.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
20. BYRÅ, Mälardalen omkring år 1800, Sengustaviansk.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
18. BYRÅ, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
138. CISTERN med TAPPKRAN, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
134. ELDHUNDAR, Frankrike, 1700-talets andra hälft, Louis XVI.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
4. KABINETTSKÅP, Sverige 1600-talets slut.
Klubbat pris
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
103. KANDELABRAR för fem ljus, ett par, Parisarbeten, Empire.
Klubbat pris
200 000 SEK
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
52. KARMSTOLAR, ett par, Stockholmsarbeten 1780-tal, Gustavianska.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
49. KARMSTOLAR, fyra stycken, Louis XVI.
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
136. KOLONN, omkring år 1800, Sengustaviansk.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
34. KONSOLBORD, omkring år 1800, Sengustavianskt.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
38. KONSOLBORD. Stockholmsarbete 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
128. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1700-talets slut, Directoire.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
124. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
121. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
122. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
129. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
123. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
126. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
125. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
117. LJUSSTAKAR, ett par, 1800-talets början, Sengustavianska.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
120. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
130. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1800-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
127. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK