Kan inte nå servern

Important Spring Sale 633

 
1069 föremål
713. Johan Pasch Tillskriven, "L'éducation de l'amour par Mercury".
713. Johan Pasch Tillskriven, "L'éducation de l'amour par Mercury".
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
167. Johan Petterson, tekanna, silver, Söderhamn 1759. Rokoko.
167. Johan Petterson, tekanna, silver, Söderhamn 1759. Rokoko.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
794. Johan Rodin, "August Alströmer" (1735-1773).
794. Johan Rodin, "August Alströmer" (1735-1773).
Klubbat pris
140 000 SEK
Utropspris
75 000 - 80 000 SEK
697. Johan Tobias Sergel Efter, "Venus aux belles fesses".
697. Johan Tobias Sergel Efter, "Venus aux belles fesses".
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
213. Johan Wennervall, kyrkdosa, silver, Göteborg 1759.
213. Johan Wennervall, kyrkdosa, silver, Göteborg 1759.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
561. John Bauer, Illustration till "Guldhönan".
561. John Bauer, Illustration till "Guldhönan".
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
564. John Bauer, Moderskärlek.
564. John Bauer, Moderskärlek.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
756. John Lundqvist, Triton ridande på sjöhäst.
756. John Lundqvist, Triton ridande på sjöhäst.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
712. Jonas Åkerström, Kefalos och Prokris.
712. Jonas Åkerström, Kefalos och Prokris.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
583. Judith och Holofernes.
583. Judith och Holofernes.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
543. Julia Beck, Flodlandskap, Grez.
543. Julia Beck, Flodlandskap, Grez.
Klubbat pris
95 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
548. Jussi Mäntynen, Smygande lejon.
548. Jussi Mäntynen, Smygande lejon.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
547. Jussi Mäntynen, Stående björn med fisk.
547. Jussi Mäntynen, Stående björn med fisk.
Klubbat pris
85 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
1018. KRUKA, porslin. Mingdynastin (1368-1664).
1018. KRUKA, porslin. Mingdynastin (1368-1664).
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
943. Kanna med lock, koppar och mässing. Tibet, 1800-tal.
943. Kanna med lock, koppar och mässing. Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
526. Karin Larsson (född Bergöö), "Körsbärsblom".
526. Karin Larsson (född Bergöö), "Körsbärsblom".
Klubbat pris
760 000 SEK
Utropspris
500 000 - 600 000 SEK
540. Karl Madsen, Solnedgång över Skagen.
540. Karl Madsen, Solnedgång över Skagen.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
768. Karl Müller, Vid skrivbordet.
768. Karl Müller, Vid skrivbordet.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
649. Karl Nordström, Hôtel Laurent, Grez.
649. Karl Nordström, Hôtel Laurent, Grez.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
726. Karl Nordström, Klippa och träd.
726. Karl Nordström, Klippa och träd.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
58. Karmstolar, ett par, 1800-talets början, Sengustavianska.
58. Karmstolar, ett par, 1800-talets början, Sengustavianska.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
47. Karmstolar, ett par, Frankrike 1700-talets mitt, Louis XV.
47. Karmstolar, ett par, Frankrike 1700-talets mitt, Louis XV.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
51. Karmstolar, ett par, Stockholmsarbeten 1780-tal, Gustavianska.
51. Karmstolar, ett par, Stockholmsarbeten 1780-tal, Gustavianska.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
46. Karmstolar, ett par, Stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
46. Karmstolar, ett par, Stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
45. Karmstolar, fyra stycken, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
45. Karmstolar, fyra stycken, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
159. Kilian Kelson, bägare, silver, Stockholm 1750. Rokoko.
159. Kilian Kelson, bägare, silver, Stockholm 1750. Rokoko.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
221. Kilian Kelson, snusdosa, silver, Stockholm 1759. Rokoko.
221. Kilian Kelson, snusdosa, silver, Stockholm 1759. Rokoko.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
801. Kilian Zoll, "Moder och barn".
801. Kilian Zoll, "Moder och barn".
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
32. Konsolbord, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
32. Konsolbord, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
789. Konungarnas tillbedjan.
789. Konungarnas tillbedjan.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1035. Kopp, porslin. Kina, med Qianlongs märke.
1035. Kopp, porslin. Kina, med Qianlongs märke.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
363. Kors 18K guld med pärlor och hårgömma samt kedja.
363. Kors 18K guld med pärlor och hårgömma samt kedja.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1020. Kruka med lock, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
1020. Kruka med lock, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1014. Kruka med lock, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1014. Kruka med lock, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1016. Kruka med lock, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1016. Kruka med lock, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1015. Kruka med lock, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1015. Kruka med lock, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
917. Kruka, keramik. Sen Mingdynasti (1368-1644).
917. Kruka, keramik. Sen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
984. Kruka, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
984. Kruka, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1019. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
1019. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
1031. Kruka, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1031. Kruka, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
961. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
961. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
960. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
960. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
850. Krönt buddha, brons. Västra Tibet, 1300-tal.
850. Krönt buddha, brons. Västra Tibet, 1300-tal.
Klubbat pris
230 000 SEK
Utropspris
200 000 - 300 000 SEK
741. Kustparti med skepp i kvav.
741. Kustparti med skepp i kvav.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
750. Köksbestyr med oväntat besök.
750. Köksbestyr med oväntat besök.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
446. Lapponia armband 14K guld och zoisit "Namban".
446. Lapponia armband 14K guld och zoisit "Namban".
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
440. Lapponia armband 18K guld.
440. Lapponia armband 18K guld.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
447. Lapponia collier 14K guld "Mariehand".
447. Lapponia collier 14K guld "Mariehand".
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
441. Lapponia collier 18K guld.
441. Lapponia collier 18K guld.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK