Kan inte nå servern

Important Spring Sale 633

 
1069 föremål
713. Johan Pasch Tillskriven, "L'éducation de l'amour par Mercury".
713. Johan Pasch Tillskriven, "L'éducation de l'amour par Mercury".
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
167. Johan Petterson, tekanna, silver, Söderhamn 1759. Rokoko.
167. Johan Petterson, tekanna, silver, Söderhamn 1759. Rokoko.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
794. Johan Rodin, "August Alströmer" (1735-1773).
794. Johan Rodin, "August Alströmer" (1735-1773).
Klubbat pris 
140 000 SEK
Utropspris
75 000 - 80 000 SEK
697. Johan Tobias Sergel Efter, "Venus aux belles fesses".
697. Johan Tobias Sergel Efter, "Venus aux belles fesses".
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
213. Johan Wennervall, kyrkdosa, silver, Göteborg 1759.
213. Johan Wennervall, kyrkdosa, silver, Göteborg 1759.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
139. Johann I Drentwett, lockbägare, silver, Augsburg 1695-1700. Barock.
139. Johann I Drentwett, lockbägare, silver, Augsburg 1695-1700. Barock.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
561. John Bauer, Illustration till "Guldhönan".
561. John Bauer, Illustration till "Guldhönan".
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
564. John Bauer, Moderskärlek.
564. John Bauer, Moderskärlek.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
756. John Lundqvist, Triton ridande på sjöhäst.
756. John Lundqvist, Triton ridande på sjöhäst.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
712. Jonas Åkerström, Kefalos och Prokris.
712. Jonas Åkerström, Kefalos och Prokris.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
583. Judith och Holofernes.
583. Judith och Holofernes.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
543. Julia Beck, Flodlandskap, Grez.
543. Julia Beck, Flodlandskap, Grez.
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
548. Jussi Mäntynen, Smygande lejon.
548. Jussi Mäntynen, Smygande lejon.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
547. Jussi Mäntynen, Stående björn med fisk.
547. Jussi Mäntynen, Stående björn med fisk.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
1018. KRUKA, porslin. Mingdynastin (1368-1664).
1018. KRUKA, porslin. Mingdynastin (1368-1664).
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
114. Kandelabrar ett par, för två ljus, 1800-talets början, Empire.
114. Kandelabrar ett par, för två ljus, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
943. Kanna med lock, koppar och mässing. Tibet, 1800-tal.
943. Kanna med lock, koppar och mässing. Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
526. Karin Larsson (född Bergöö), "Körsbärsblom".
526. Karin Larsson (född Bergöö), "Körsbärsblom".
Klubbat pris 
760 000 SEK
Utropspris
500 000 - 600 000 SEK
540. Karl Madsen, Solnedgång över Skagen.
540. Karl Madsen, Solnedgång över Skagen.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
768. Karl Müller, Vid skrivbordet.
768. Karl Müller, Vid skrivbordet.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
649. Karl Nordström, Hôtel Laurent, Grez.
649. Karl Nordström, Hôtel Laurent, Grez.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
726. Karl Nordström, Klippa och träd.
726. Karl Nordström, Klippa och träd.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
58. Karmstolar, ett par, 1800-talets början, Sengustavianska.
58. Karmstolar, ett par, 1800-talets början, Sengustavianska.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
47. Karmstolar, ett par, Frankrike 1700-talets mitt, Louis XV.
47. Karmstolar, ett par, Frankrike 1700-talets mitt, Louis XV.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
50. Karmstolar, ett par, Stockholmsarbeten 1700-talets slut, Gustavianska.
50. Karmstolar, ett par, Stockholmsarbeten 1700-talets slut, Gustavianska.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
51. Karmstolar, ett par, Stockholmsarbeten 1780-tal, Gustavianska.
51. Karmstolar, ett par, Stockholmsarbeten 1780-tal, Gustavianska.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
46. Karmstolar, ett par, Stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
46. Karmstolar, ett par, Stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
45. Karmstolar, fyra stycken, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
45. Karmstolar, fyra stycken, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
159. Kilian Kelson, bägare, silver, Stockholm 1750. Rokoko.
159. Kilian Kelson, bägare, silver, Stockholm 1750. Rokoko.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
221. Kilian Kelson, snusdosa, silver, Stockholm 1759. Rokoko.
221. Kilian Kelson, snusdosa, silver, Stockholm 1759. Rokoko.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
801. Kilian Zoll, "Moder och barn".
801. Kilian Zoll, "Moder och barn".
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
33. Konsolbord, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustavianskt.
33. Konsolbord, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
34. Konsolbord, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustavianskt.
34. Konsolbord, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
32. Konsolbord, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
32. Konsolbord, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
789. Konungarnas tillbedjan.
789. Konungarnas tillbedjan.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1035. Kopp, porslin. Kina, med Qianlongs märke.
1035. Kopp, porslin. Kina, med Qianlongs märke.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
902. Koppar med fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
902. Koppar med fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1053. Koppar, två stycken, keramik. Korea, Koryo, 1100/1200-tal.
1053. Koppar, två stycken, keramik. Korea, Koryo, 1100/1200-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
363. Kors 18K guld med pärlor och hårgömma samt kedja.
363. Kors 18K guld med pärlor och hårgömma samt kedja.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1020. Kruka med lock, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
1020. Kruka med lock, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1030. Kruka med lock, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1030. Kruka med lock, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1014. Kruka med lock, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1014. Kruka med lock, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1016. Kruka med lock, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1016. Kruka med lock, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1015. Kruka med lock, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1015. Kruka med lock, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
917. Kruka, keramik. Sen Mingdynasti (1368-1644).
917. Kruka, keramik. Sen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
984. Kruka, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
984. Kruka, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1019. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
1019. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
1031. Kruka, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1031. Kruka, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
961. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
961. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
960. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
960. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
850. Krönt buddha, brons. Västra Tibet, 1300-tal.
850. Krönt buddha, brons. Västra Tibet, 1300-tal.
Klubbat pris 
230 000 SEK
Utropspris
200 000 - 300 000 SEK
741. Kustparti med skepp i kvav.
741. Kustparti med skepp i kvav.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
750. Köksbestyr med oväntat besök.
750. Köksbestyr med oväntat besök.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
446. Lapponia armband 14K guld och zoisit "Namban".
446. Lapponia armband 14K guld och zoisit "Namban".
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
440. Lapponia armband 18K guld.
440. Lapponia armband 18K guld.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
447. Lapponia collier 14K guld "Mariehand".
447. Lapponia collier 14K guld "Mariehand".
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
441. Lapponia collier 18K guld.
441. Lapponia collier 18K guld.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK