Important Winter Sale 637

1119 föremål
1060. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1008. Ytterfoder, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1102. Vas, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
854. Album med erotiska akvareller, 12 stycken, Sen Qing dynasti.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
861. Spegelglasmålningar, ett par. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
154. Smörask med lock, Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
201. Gustaf Stafhell d ä, bägare, silver, Stockholm 1742.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
131. Ljusstakar, ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
815. Girolamo da Ponte (Bassano) Tillskriven, Kvinna vid spisen.
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
812. Quiringh Gerritsz. van Brekelenkam Hans krets, Fisken rensas.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
642. Anders Zorn, Fjordlandskap Norge.
Klubbat pris
135 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
562. Roland Svensson, Stora Nassa.
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK