Kan inte nå servern

Important Winter Sale 637

 
1119 föremål
1022. Vaser/bordslampor, två stycken, porslin. Sen Qingdynasti.
1022. Vaser/bordslampor, två stycken, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1014. Praktvaser, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
1014. Praktvaser, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1016. Vas, porslin. Troligen sen Qingdynasti, omkring 1900.
1016. Vas, porslin. Troligen sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
309. Matta, semiantik/old Nain, part silk, ca 250,5 x 162 cm.
309. Matta, semiantik/old Nain, part silk, ca 250,5 x 162 cm.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
296. Matta, semiantik Keshan, ca 422 x 321 cm.
296. Matta, semiantik Keshan, ca 422 x 321 cm.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
449. Hänge 14K guld med en camé, 1800-tal.
449. Hänge 14K guld med en camé, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
818. Flamländsk skola 1500-tal, Scener ur Jesu liv.
818. Flamländsk skola 1500-tal, Scener ur Jesu liv.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
422A. Tina Karlsson ring 18K guld med en fasettslipad zirkon.
422A. Tina Karlsson ring 18K guld med en fasettslipad zirkon.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
324. Champagnestrutar, 12 stycken, glas. Sengustavianska, omkring år 1800.
324. Champagnestrutar, 12 stycken, glas. Sengustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
826A. Stefan Johansson, Läsande kvinna.
826A. Stefan Johansson, Läsande kvinna.
Klubbat pris 
120 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
40. Soffa, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Gustaviansk.
40. Soffa, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Gustaviansk.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
575. Johan Tirén, Renar i vårvinter.
575. Johan Tirén, Renar i vårvinter.
Klubbat pris 
110 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
680. Carl Wilhelmson, "Ensamhet".
680. Carl Wilhelmson, "Ensamhet".
Klubbat pris 
160 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
419. Ring 18K vitguld med en cushionformad gammalslipad diamant.
419. Ring 18K vitguld med en cushionformad gammalslipad diamant.
Klubbat pris 
145 000 SEK
Utropspris
110 000 - 120 000 SEK
857. Urna, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
857. Urna, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
115 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
584. Jenny Nyström, "Lillnisse".
584. Jenny Nyström, "Lillnisse".
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
380. Bulgari armband "Tubogas" 18K guld och stål.
380. Bulgari armband "Tubogas" 18K guld och stål.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
18 000 - 22 000 SEK
206. Pehr Zethelius, gräddkanna, Stockholm 1782. Rokoko-gustaviansk.
206. Pehr Zethelius, gräddkanna, Stockholm 1782. Rokoko-gustaviansk.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
830. Wilhelm von Gegerfelt, Venetiansk kanalbild.
830. Wilhelm von Gegerfelt, Venetiansk kanalbild.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
666. Bruno Liljefors, "Sommarlandskap med räv i gärdsgård".
666. Bruno Liljefors, "Sommarlandskap med räv i gärdsgård".
Klubbat pris 
100 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
564. Bruno Liljefors, Vinterlandskap med räv som smyger på orrhöna.
564. Bruno Liljefors, Vinterlandskap med räv som smyger på orrhöna.
Klubbat pris 
100 000 SEK
Utropspris
140 000 - 160 000 SEK
555. Bruno Liljefors, Sträckande svanar.
555. Bruno Liljefors, Sträckande svanar.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
150. Urna, Älvdalen, 1800-talets början, Sengustaviansk.
150. Urna, Älvdalen, 1800-talets början, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
334. Ytterfoder, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
334. Ytterfoder, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
73. Bankett, Lindomearbete, tidigt 1800-tal, Sengustaviansk.
73. Bankett, Lindomearbete, tidigt 1800-tal, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
373. Ägg, två stycken, porslin. Ryssland, 1900-tal.
373. Ägg, två stycken, porslin. Ryssland, 1900-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
559. Anshelm Schultzberg, Vinterlandskap.
559. Anshelm Schultzberg, Vinterlandskap.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
177. Uppsatsskål, 1800-talets senare del, Empirestil.
177. Uppsatsskål, 1800-talets senare del, Empirestil.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
75. Spegel, 1700-talets första hälft, Barock.
75. Spegel, 1700-talets första hälft, Barock.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
285. Matta, antik/semiantik Heris, ca 356 x 298 cm.
285. Matta, antik/semiantik Heris, ca 356 x 298 cm.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
629. Francesco Graziani ("Ciccio"), Batalj mellan ottomaner och kristna.
629. Francesco Graziani ("Ciccio"), Batalj mellan ottomaner och kristna.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
676. Dörröverstycken, ett par.
676. Dörröverstycken, ett par.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
689. Julia Beck, "Studiehufvud".
689. Julia Beck, "Studiehufvud".
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
3. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
3. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
89. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Sengustaviansk.
89. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
960. Skulptur, grått lergods. Handynastin (206 f.Kr.–220 e.Kr).
960. Skulptur, grått lergods. Handynastin (206 f.Kr.–220 e.Kr).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
217. Sven Örn, tårtspade, silver, Stockholm 1761. Rokoko.
217. Sven Örn, tårtspade, silver, Stockholm 1761. Rokoko.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
355. Ägg, porslin. Ryssland, sekelskifte 1900.
355. Ägg, porslin. Ryssland, sekelskifte 1900.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
712. Charlotte Wahlström, Bokskog med rådjur.
712. Charlotte Wahlström, Bokskog med rådjur.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1058. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1058. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
481. Ring platina med tre gammalslipade diamanter.
481. Ring platina med tre gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
100 000 - 110 000 SEK
793. Kvinna med slända.
793. Kvinna med slända.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
22 000 - 25 000 SEK
703. Adelsdam i jaktdräkt.
703. Adelsdam i jaktdräkt.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
808. Oscar Björck, "I bildhuggarateliern".
808. Oscar Björck, "I bildhuggarateliern".
Klubbat pris 
200 000 SEK
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
566. Victor Forssell, Vinterväg, Stockholm.
566. Victor Forssell, Vinterväg, Stockholm.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
850. Vikskärm, sex delar. Japan, Edo. Signerad.
850. Vikskärm, sex delar. Japan, Edo. Signerad.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
700. "Thure Gabriel Bielke" (1684-1763).
700. "Thure Gabriel Bielke" (1684-1763).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
948. Ämbetsmannarock, broderat siden. Qingdynastin, 1800-tal.
948. Ämbetsmannarock, broderat siden. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
752. Hans Andreas Dahl, Fjordlandskap med sittande kvinna.
752. Hans Andreas Dahl, Fjordlandskap med sittande kvinna.
Klubbat pris 
125 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
572. Helmer Osslund, "Italienska Rivieran om våren".
572. Helmer Osslund, "Italienska Rivieran om våren".
Klubbat pris 
300 000 SEK
Utropspris
300 000 - 350 000 SEK
710. Johan Krouthén, Solbelyst tallskog.
710. Johan Krouthén, Solbelyst tallskog.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK