Kan inte nå servern

Important Winter Sale 637

 
1119 föremål
524. Miniatyrporträtt/brosch 18K guld med emaljdekor och pärlor.
524. Miniatyrporträtt/brosch 18K guld med emaljdekor och pärlor.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
548. Brosch pietra dura 18K guld.
548. Brosch pietra dura 18K guld.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
508. Borgila brosch 18K guld i form av en bukett.
508. Borgila brosch 18K guld i form av en bukett.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
451. Lavacamé.
451. Lavacamé.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1081. Stekfat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
1081. Stekfat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
908. Jambhala, kopparlegering. Nepal,  troligen 1100/1200-tal.
908. Jambhala, kopparlegering. Nepal, troligen 1100/1200-tal.
Klubbat pris 
560 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
286. Matta, semiantik Heris, ca 590,5 x 374,5-384,5 cm.
286. Matta, semiantik Heris, ca 590,5 x 374,5-384,5 cm.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
945. Broderi, siden. Qingdynastin (1644-1912).
945. Broderi, siden. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
901. Spegel, brons. Jindynastin (1115-1234).
901. Spegel, brons. Jindynastin (1115-1234).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
6. Byrå, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
6. Byrå, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
31. Skrivbord med uppsats, 1800-tal, Sengustaviansk stil,
31. Skrivbord med uppsats, 1800-tal, Sengustaviansk stil,
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
685. Stefan Johansson, "Gunnel".
685. Stefan Johansson, "Gunnel".
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
17. Byrå, Frankrike 1800-talets andra hälft, Louis XV-stil.
17. Byrå, Frankrike 1800-talets andra hälft, Louis XV-stil.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
773. Theodor Lundberg, Kvinna på klippa.
773. Theodor Lundberg, Kvinna på klippa.
Klubbat pris 
140 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
149. Kolonner, ett par 1800-talets senare del.
149. Kolonner, ett par 1800-talets senare del.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
311. Matta, antik Sarouk, ca 421-428 x 316-324,5 cm.
311. Matta, antik Sarouk, ca 421-428 x 316-324,5 cm.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
784. Jerzy Kossak, Napoleon utanför Moskva.
784. Jerzy Kossak, Napoleon utanför Moskva.
Klubbat pris 
230 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
622. Berndt Lindholm, "Solnedgång i Bohuslän".
622. Berndt Lindholm, "Solnedgång i Bohuslän".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
810. Hugo Salmson, "Rokoko".
810. Hugo Salmson, "Rokoko".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
745. Johan Axel Wetterlund, Bergslejon.
745. Johan Axel Wetterlund, Bergslejon.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
836. Josef Sperlich, Kattungar i sommargrönska.
836. Josef Sperlich, Kattungar i sommargrönska.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
605. Anthonie Palamedesz. Hans krets, Herrporträtt.
605. Anthonie Palamedesz. Hans krets, Herrporträtt.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
759. Philips Gysels Tillskriven, Stilleben med fåglar och frukter.
759. Philips Gysels Tillskriven, Stilleben med fåglar och frukter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
705. Abraham Brueghel Hans krets, Allegori över sommaren.
705. Abraham Brueghel Hans krets, Allegori över sommaren.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
739. Johan Way, "Carl af Geigerstam" (1802-1861).
739. Johan Way, "Carl af Geigerstam" (1802-1861).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
862. Fohundar, ett par, förgylld brons. Qingdynastin, 17/1800-tal.
862. Fohundar, ett par, förgylld brons. Qingdynastin, 17/1800-tal.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
561. Lars Jonsson, "Spovdrömmar".
561. Lars Jonsson, "Spovdrömmar".
Klubbat pris 
125 000 SEK
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
1100. Ytterfoder, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
1100. Ytterfoder, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
142. Skrin, Tula Ryssland 1800-tal.
142. Skrin, Tula Ryssland 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1030. Vas, porslin. Kina, sen Qingdynasti omkring 1900.
1030. Vas, porslin. Kina, sen Qingdynasti omkring 1900.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
282. Matta, antik Heris/Bakshaish, ca 633-645 x 321-328,5 cm.
282. Matta, antik Heris/Bakshaish, ca 633-645 x 321-328,5 cm.
Klubbat pris 
200 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
95. Ljuskrona, för fem ljus, från omkring år 1800, Sengustaviansk.
95. Ljuskrona, för fem ljus, från omkring år 1800, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
488. Brosch platina och guld med gammalslipade diamanter.
488. Brosch platina och guld med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1106. Tazza, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
1106. Tazza, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
430. Collier fem rader fasettslipade granater lås 14K guld med granater.
430. Collier fem rader fasettslipade granater lås 14K guld med granater.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
230. K. Andersson, bricka, silver, Stockholm 1923.
230. K. Andersson, bricka, silver, Stockholm 1923.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1017. Vas, porslin. Kina, troligen Republik.
1017. Vas, porslin. Kina, troligen Republik.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
911. Amitayus, förgylld koppar. Tibeto-kinesisk, 1700-tal.
911. Amitayus, förgylld koppar. Tibeto-kinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
964. Guanyin, keramik. Troligen Longquan, Mingdynastin 1600-tal.
964. Guanyin, keramik. Troligen Longquan, Mingdynastin 1600-tal.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
828. Philip Andreevich Maliavin, Barn.
828. Philip Andreevich Maliavin, Barn.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1011. Vaser med lock, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
1011. Vaser med lock, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
231. WA Bolin, bestickuppsättning 144 delar, silver, Stockholm 1931. Modell "A".
231. WA Bolin, bestickuppsättning 144 delar, silver, Stockholm 1931. Modell "A".
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
783. Delphin Enjolras, Brevet.
783. Delphin Enjolras, Brevet.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
606. Martin Mijtens d.ä Tillskriven, "Johan Rosenhane" (1642–1710).
606. Martin Mijtens d.ä Tillskriven, "Johan Rosenhane" (1642–1710).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
613. Carl Milles, "Vattenbärerskan" (salt- och pepparkar).
613. Carl Milles, "Vattenbärerskan" (salt- och pepparkar).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
860. Pall, rödlackerad. Sen Qingdynasti.
860. Pall, rödlackerad. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
838. Torsten Fridh, Sittande kvinna.
838. Torsten Fridh, Sittande kvinna.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
597. Francois De la Croix, "Karl XII”(1682-1718).
597. Francois De la Croix, "Karl XII”(1682-1718).
Klubbat pris 
87 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
816. Pieter Cattel, Hos diversehandlaren.
816. Pieter Cattel, Hos diversehandlaren.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
824. Paulus Pontius, ”Gustaf Adolf” (1594-1632).
824. Paulus Pontius, ”Gustaf Adolf” (1594-1632).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
707. Franz van Mieris II Hans krets, Pojke som blåser såpbubblor.
707. Franz van Mieris II Hans krets, Pojke som blåser såpbubblor.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
134. Bordslampa, Frankrike 1800-talets början, Empire.
134. Bordslampa, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
300. Matta, semiantik Keshan, ca 210 x 130,5-134 cm.
300. Matta, semiantik Keshan, ca 210 x 130,5-134 cm.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
835A. Axel Ender, Rättvikskulla i landskap.
835A. Axel Ender, Rättvikskulla i landskap.
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK