Kan inte nå servern

Important Spring Sale 641

 
1144 föremål
869. Stolsöverdrag/panel, broderat siden. Kina, sen Qingdynasti.
869. Stolsöverdrag/panel, broderat siden. Kina, sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
867. Rock, broderat siden. Kina, Sen Qingdynasti.
867. Rock, broderat siden. Kina, Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
743A. Samer i fjällandskap.
743A. Samer i fjällandskap.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1141. Skål, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
1141. Skål, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1103. Skål, porslin, Kina, sen Mingdynasti, 1600-tal.
1103. Skål, porslin, Kina, sen Mingdynasti, 1600-tal.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
981. Skål, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
981. Skål, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
737. Carl Wilhelmson, "En historia".
737. Carl Wilhelmson, "En historia".
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1044. Figurin, porslin. Kina, 1600-tal.
1044. Figurin, porslin. Kina, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1086. Vattendroppare, porslin, Qingdynastin (1644-1912).
1086. Vattendroppare, porslin, Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
314. Flakong, glas. Omkring 1800.
314. Flakong, glas. Omkring 1800.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
304. Spetsglas, 1700-tal. Möjligen Venetianskt.
304. Spetsglas, 1700-tal. Möjligen Venetianskt.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
74. Taburetter ett par, Frankrike ca år 1800, Directoire.
74. Taburetter ett par, Frankrike ca år 1800, Directoire.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
3. Skrivskåp, Sverige 1700-talets första del, Senbarock.
3. Skrivskåp, Sverige 1700-talets första del, Senbarock.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
30. Brickbord, 1700-taltets slut, Sengustavianskt.
30. Brickbord, 1700-taltets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
111. Väggpendyl, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
111. Väggpendyl, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
703. Joos de Momper Hans krets, Landskap med Botfärdiga Magdalena.
703. Joos de Momper Hans krets, Landskap med Botfärdiga Magdalena.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
736A. Johann Philipp von der Schlichten, Kermess i slottpark.
736A. Johann Philipp von der Schlichten, Kermess i slottpark.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
956. Fat, två stycken, porslin. Mingdynastin, Tianqi (1621-27).
956. Fat, två stycken, porslin. Mingdynastin, Tianqi (1621-27).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
947. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
947. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
501. Bulgari ring 18K guld och onyx.
501. Bulgari ring 18K guld och onyx.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
429. Medaljong 18K guld med rosenslipade diamanter.
429. Medaljong 18K guld med rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
504. Bulgari ett par örhängen 18K guld och stål.
504. Bulgari ett par örhängen 18K guld och stål.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
499. Armband nio rader odlade sötvattenpärlor lås 18K guld.
499. Armband nio rader odlade sötvattenpärlor lås 18K guld.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
464. Armband 14K guld och malakit.
464. Armband 14K guld och malakit.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
503. Bulgari collier 18K guld.
503. Bulgari collier 18K guld.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
410. Verdura armband 14K guld.
410. Verdura armband 14K guld.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
677. Helmer Osslund, Landskap med vatten och berg.
677. Helmer Osslund, Landskap med vatten och berg.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
517. Axel Lindman, Solbelyst landskap Barbizon.
517. Axel Lindman, Solbelyst landskap Barbizon.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
580. Carl Larsson, "Mötet".
580. Carl Larsson, "Mötet".
Klubbat pris 
2 000 000 SEK
Utropspris
2 000 000 - 2 500 000 SEK
629. Anders Zorn, Sovande gosse.
629. Anders Zorn, Sovande gosse.
Klubbat pris 
240 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
523. Simony Jensen, Flicka med docka.
523. Simony Jensen, Flicka med docka.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
684. Tove Jansson, På baren.
684. Tove Jansson, På baren.
Klubbat pris 
105 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
557A. Johan Gustaf Sandberg, Valkyria.
557A. Johan Gustaf Sandberg, Valkyria.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
553. Jacob Hoefnagel Hans efterföljd, "Gustavus Adolphus Suec Rex" (1594-1632).
553. Jacob Hoefnagel Hans efterföljd, "Gustavus Adolphus Suec Rex" (1594-1632).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
631. Anders Jönsson, Flickhuvud.
631. Anders Jönsson, Flickhuvud.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
762. Carl Larsson, "Sängdags".
762. Carl Larsson, "Sängdags".
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
755. Carl Larsson, "Haremsliv" (Haremslif).
755. Carl Larsson, "Haremsliv" (Haremslif).
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
704. Stilleben med blommor och putto.
704. Stilleben med blommor och putto.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
451. Ring 18K vitguld med en fasettslipad ametist.
451. Ring 18K vitguld med en fasettslipad ametist.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
488. Hänge platina och 14K guld med gammal- och rosenslipade diamanter.
488. Hänge platina och 14K guld med gammal- och rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
467. Collier och armband 18K guld med fasettslipade rubiner.
467. Collier och armband 18K guld med fasettslipade rubiner.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
338. Ring 18K vitguld med en pärla.
338. Ring 18K vitguld med en pärla.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
341. Armband 18K guld.
341. Armband 18K guld.
Klubbat pris 
38 700 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
80. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
80. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
256. Matta, semiantik Heris, ca 203 x 144 cm.
256. Matta, semiantik Heris, ca 203 x 144 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1026. Matta, antik. Kina, Ningxia. Mått 486 x 384 cm.
1026. Matta, antik. Kina, Ningxia. Mått 486 x 384 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
45. Konsolbord, Stockholmsarbete 1800-talets första del, Empire.
45. Konsolbord, Stockholmsarbete 1800-talets första del, Empire.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
317. Vinglas, 12 stycken. Troligen Sverige 1800-tal.
317. Vinglas, 12 stycken. Troligen Sverige 1800-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
433. Ring 18K vitguld med baguette- och åttkantslipade diamanter.
433. Ring 18K vitguld med baguette- och åttkantslipade diamanter.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
163. Jacob Lampa, kaffekanna, silver, Stockholm 1777, rokoko.
163. Jacob Lampa, kaffekanna, silver, Stockholm 1777, rokoko.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
44. Konsolbord, Stockholmsarbete 1800-talets första del, Empire.
44. Konsolbord, Stockholmsarbete 1800-talets första del, Empire.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
745. Carl Fredrik Hill, "Bäcken".
745. Carl Fredrik Hill, "Bäcken".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
800 000 - 1 000 000 SEK
454. Brosch 18K guld med emaljdekor och åttkantslipade diamanter.
454. Brosch 18K guld med emaljdekor och åttkantslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
985. Krukor, tre stycken olika, porslin. Transition, 1600-tal.
985. Krukor, tre stycken olika, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1082. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
1082. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
829. Vas, porslin. Transition, 1600-tal.
829. Vas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
22. Stenbord, Sverige 1700-tal, Barock.
22. Stenbord, Sverige 1700-tal, Barock.
Klubbat pris 
105 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1112. Tekruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1112. Tekruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1101. Urna, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
1101. Urna, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
925. Tallrikar, fyra stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
925. Tallrikar, fyra stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1106. Urna med lock, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1106. Urna med lock, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1042. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
1042. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1043. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
1043. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
100. Ampel, för sex ljus, omkring år 1800, Sengustaviansk.
100. Ampel, för sex ljus, omkring år 1800, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
102. Lykta, för tre ljus, Louis XV-stil, 1800-tal.
102. Lykta, för tre ljus, Louis XV-stil, 1800-tal.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
148. Paul Zachun, bägare, silver, Norrköping 1732.
148. Paul Zachun, bägare, silver, Norrköping 1732.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK