Important Spring Sale 665

Utlämning efter auktionen

864 föremål
900. Tekanna med lock, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
139. Bordspendyl, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1117. Bricka, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1029. Tallrikar, ett par, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1050. Skål, porslin. Qingdynastin, Daoguang (1821-1850).
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1056. Skulptur, biskviporslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
890. Fat, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
179. Brevpress, Ryssland, sent 1800-tal, Nikolaj II.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
877. Figuriner, ett par, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
817. Lars-Erik Falk, "Modulskulptur 94".
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
161. Bricka, England, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1058. Ytterfoder, porslin. Sen Qingdynasti/Republik.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
527A. Brosch silver med rosenslipade diamanter, 1800-tal.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
114. Skråkista, Sydtyskland, daterad 1659, Barock.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
891. Vinkanna, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 12 000 SEK
366. Matta, antik Zeichur, ca 269 x 184 cm.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
905. Skulptur, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1116. Fat, ett par, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
524A. Ett par örhängen 14K guld med granatdroppar.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
845. Vas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
1085. Vas, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
927. Dekorelement, förgyllt trä. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
895. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
414. Matta, figural Isfahan, signerad, ca 235 x 154 cm.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
893. Fat, två stycken, porslin. Sen Mingdynasti, Jiajing (1522-66).
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
180. Skrin, Ryssland, omkring år 1900, Nikolaj II.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1022. Kruka, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
866. Matlåda, fyra delar, porslin. Qingdynastin.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
182. Ask med lock, 1900-tal.
182. Ask med lock, 1900-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
292. Olof Hellbom, fat, silver, Stockholm 1798. Sengustavianskt.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1084. Fat, s.k. klappmutz, porslin,1600-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
947. Broderi, siden, två delar. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
902. Skål, porslin. 1800-tal. Bencharong / benjarong.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
995. Skulptur, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1033. Tallrik, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
945. Panel, sidenbroderi. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
847. Ställ, hardwood. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
839. Fat, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
514A. Brosch 18K guld och silver med pärlor och rosenslipade diamanter.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
990. Figurin, nefrit, Qingdynastin.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
171. Brevpress, Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK