Bilden av Orienten – ur Peter Willborgs Samling

14 föremål
FRANS WILHELM ODELMARK, akvarell, signerad F.W. Odelmark.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
EVA BONNIER, olja på uppfodrad duk.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
HENRIC ANKARCRONA, olja på duk, signerad och daterad 1872.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
GUILIO ROSATI, akvarell och täckvitt, signerad.
Klubbat pris
19 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR 1800/1900-TAL, olja på dubblerad duk.
Klubbat pris
3 733 SEK
Utropspris
5 000 SEK
RICHARD PHENE SPIERS, akvarell på papper, signerad.
Klubbat pris
3 667 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HENRIC ANKARCRONA, olja på duk, signerad och daterad -74.
Klubbat pris
18 055 SEK
Utropspris
15 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR 1900-TAL, olja på duk, otydligt signerad.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK