Finnish Modern Art

28 föremål
ANITA SNELLMAN, olja på duk, signerad och daterad -64.
Klubbat pris
1 650 EUR
Utropspris
700 EUR
ANITA SNELLMAN, olja på duk, sign och daterad -87.
Klubbat pris
1 350 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ANITA SNELLMAN, "FEBRUARI KVÄLL OCH VINGLAS".
Klubbat pris
2 000 EUR
Utropspris
2 500 EUR
ALPO JAAKOLA, olja på duk, signerad och daterad -62.
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
1 200 EUR
MAX SALMI, olja på masonit, signed and dated -73.
Klubbat pris
680 EUR
Utropspris
800 EUR
ELVI MAARNI, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
1 110 EUR
Utropspris
1 500 EUR
BIRGER CARLSTEDT, olja på duk, signerad och daterad -41.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
1 000 EUR
GÖRAN AUGUSTSON, akryl, signerad och daterad -96.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
600 EUR
SAM VANNI, gouache, signerad.
SAM VANNI, gouache, signerad.
Klubbat pris
15 600 EUR
Utropspris
5 000 - 8 000 EUR
MAX SALMI, olja på masonit, signerad och daterad -73.
Klubbat pris
3 400 EUR
Utropspris
1 000 EUR
KRISTIAN KROKFORS, olja på duk, signerad och daterad -79.
Klubbat pris
1 100 EUR
Utropspris
1 500 EUR
ARVID BROMS, olja på duk, signerad och daterad -52.
Klubbat pris
1 555 EUR
Utropspris
500 EUR