Helsinki Winter Sale F200

25 föremål
BORDSLAMPA, Itsu, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
710 EUR
Utropspris
600 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, Idman, 1960-tal.
Klubbat pris
1 150 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 9202, Taito 1940-tal.
Klubbat pris
8 000 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
PAAVO TYNELL, vägglampor, ett par Taito 1900-talets mitt.
Klubbat pris
12 501 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
PAAVO TYNELL, spotlights, 4 st, modell H4-43, Idman, 1960-tal.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
C.G. HALLBERG, KANDELABER, silver, Göteborg 1863.
Klubbat pris
9 000 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
LARS-GUNNAR NORDSTRÖM, golvlampa, Metallimestarit 1970-tal.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
ALVAR AALTO, taklampor ett par, modell AE-9447-2, Itsu 1960-tal.
Klubbat pris
1 420 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
PAAVO TYNELL, utebelysning, modell 7309, Taito 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 110 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ALVAR AALTO, golvlampa, modell A808, Valaistustyö.
Klubbat pris
5 301 EUR
Utropspris
4 000 - 4 500 EUR
ALVAR AALTO, TAKLAMPA, "Bikupa" A331, Valaisinpaja.
Klubbat pris
900 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
PAAVO TYNELL, "Tähtitaivas" (Stjärnhimmel), Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Klubbat pris
2 681 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA, modell 9216, Taito 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 300 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR