| Nr. | Föremål | Klubbat pris |
| 1 | Alexander Tallén, Utan titel. | 25 000 SEK |
| 2 | Olle Bærtling, "Hexagonal". Ur sviten: "The Angles of Open Form Infinite Space from Cinètisme to Open Form 1949 - 1968". | 8 500 SEK |
| 3 | Einar Höste, "K 59". | 11 000 SEK |
| 4 | Per B. Sundberg, ljusstake, egen ateljé, 2000-tal. | 4 000 SEK |
| 5 | Axel Knipschild, "To and for Arman". | 4 000 SEK |
| 6 | Josef Frank, golvlampa, modell 1842, Firma Svenskt Tenn. | 4 500 SEK |
| 7 | Alberto Magnelli, Utan titel. | 3 500 SEK |
| 8 | Åsa Bonnier, urna med lock "Splash", Paris 2006. | 9 500 SEK |
| 9 | Jonas Åkerlund, "Min bästa bög", 2006. | Återrop |
| 10 | Carl Richard Söderström, skulptur "Young Tree", egen ateljé, Stockholm 2013. | 8 000 SEK |
| 11 | Carl Richard Söderström, väggskulptur, egen ateljé, Stockholm 2017. | 4 500 SEK |
| 12 | Fredrik Wretman, "MoMA", 1991. | 15 000 SEK |
| 13 | "Red Chair", ed. 6/10, Gallery Pascale 2005. | Återrop |
| 14 | Håkan Bengtsson, Utan titel. | 13 000 SEK |
| 15 | Martin Wickström, "Mobile Home IV". | 10 000 SEK |
| 16 | Martin Wickström, "Mobile Home II". | 8 000 SEK |
| 17 | vas, "Spots I", Tacoma glashytta, Seattle, USA 2015, unik. | Återrop |
| 18 | Ann Wåhlström, "Lollipop", 2015. | 3 000 SEK |
| 19 | Victor Vasarely, "Tuz", ur "Bach Vasarely". | Återrop |
| 20 | Per Olof Ultvedt, "Svarta Snurran". | 12 000 SEK |
| 21 | Joseph Kearing, "Yellow Eclipse". | 18 000 SEK |
| 22 | Gert Germeraad, Utan titel. | 4 000 SEK |
| 23 | Beck & Jung (Holger Bäckström & Bo Ljungberg), "23". | Återrop |
| 24 | Signe Persson-Melin, tekanna, signerad och daterad 2006. | 7 500 SEK |
| 25 | Christo & Jeanne-Claude, "Store Front (Project for Galerie Aronowitsch - Kv Klippan 10, ombyggnadsplan - Stockholm)". | 7 000 SEK |
| 26 | Tom Mårtenson, sidobord, specialritat, Perranch Concrete Design, Sverige 1980-tal. | 4 500 SEK |
| 27 | Barbro Östlihn, "Parquet d'Honfleur". | 140 000 SEK |
| 28 | Carl Abraham Rothstén, Stockholms inlopp. | 10 000 SEK |
| 29 | Duchesse Brisée, Louis VXI-stil, Frankrike, 1900-tal. | 10 000 SEK |
| 30 | Ljuskrona, Rokoko-stil, tidigt 1900-tal. | Återrop |
| 31 | Petter Falck, "Hommage à Pilo". | 3 500 SEK |
| 32 | "Två svart vita". | Återrop |
| 33 | Sivert Lindblom, "Människa mot vitt". | 11 000 SEK |
| 34 | Ettore Sottsass, "Shiva" vas, B.D. Barcelona, efter 1973. | 3 900 SEK |
| 35 | Sofia Änghede, "#9", 2002. | 14 000 SEK |
| 36 | Maria Miesenberger, "Utan titel" (Kattungen). | 16 000 SEK |
| 37 | Michael Johansson, "Bender". | Återrop |
| 38 | Karlsson & Björk (Erik Björk & Mattias Karlsson), bordslampa, "Boom", edition om 2 exemplar, egen studio, 2014. | 5 000 SEK |
| 39 | Victor Vasarely, "Venus" ur "Jalons". | 10 000 SEK |
| 40 | Victor Vasarely, "Baya". | Återrop |
| 41 | Makode Linde, skulptur / bordslampa "Frihetsgudinnan", 2000-tal. | 9 000 SEK |
| 42 | Ulrik Samuelson, "Panzar dubbla". | 6 500 SEK |
| 43 | Jacob Dahlgren, Utan titel. | 1 600 SEK |
| 44 | Kina Björklund, ljusstake, glaserat lergods, Gustavsberg 2000-tal. | 3 000 SEK |
| 45 | Ebba Matz, "Sirener". | 9 500 SEK |
| 46 | "Bleka damen, Barcelona", 1959. | Återrop |
| 47 | Einar Höste, "N 42". | 1 600 SEK |
| 48 | Einar Höste, "No 44". | 2 000 SEK |
| 49 | Gijs Papavoine, fåtöljer ett par, "Dandy", Montis, Nederländerna, 2000-tal. | 4 000 SEK |
| 50 | Roger Feraud, tamburmajor, Frankrike 1950-tal. | 5 000 SEK |
| 51 | Mats Theselius, fåtölj "Bruno", Källemo, 2000-tal. | 17 000 SEK |
| 52 | Mats Theselius, soffbord, "Sven", Källemo, 2000-tal. | 11 000 SEK |
| 53 | Mari Rantanen, "Home sweet Home". | 34 000 SEK |
| 54 | Lucio Fontana, Concetto Spaziale (Teatrino), ur: "Quattro oggetti di Lucio Fontana e due poesie di Salvatore Quasimodo". | Återrop |
| 55 | Maria Friberg, "Aware but still there 2", 2002. | 50 000 SEK |
| 56 | Sahoko Yamada, Utan titel. | 1 600 SEK |
| 57 | Paolo Deganello, fåtölj, ”Torso Lounge Chair”, Cassina, Italien 1980-tal. | 7 500 SEK |
| 58 | Pelarbord, Italien, 1980-tal. | 1 800 SEK |
| 59 | Einar Höste, 8 delar ur "Ändlös vägg". | 2 600 SEK |
| 60 | Lars-Erik Falk, "Svart modulskulptur B45". | 8 000 SEK |
| 61 | Inger Ekdahl, Utan titel. | 44 000 SEK |
| 62 | Oscar Reutersvärd, Uppåtsträvande rörelse. | 13 000 SEK |
| 63 | Peter Frie, Utan titel. | 32 000 SEK |
| 64 | Iván Grünewald, Parklandskap. | 6 000 SEK |
| 65 | Edvin Öhrström, ljusstakar, ett par, "Egyptiska", Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1988. | 6 000 SEK |
| 66 | Josef Frank, soffbord "Diplomat", modell 2073, Firma Svenskt Tenn, 1970-tal. | 25 000 SEK |
| 67 | Anders Knutsson, "#21 P". | Återrop |
| 68 | Bordslampa, Österrike, märkt Wien 1928. | 10 000 SEK |
| 69 | Tage Andersen, ytterfoder, patinerad metall, Danmark, 1900-talets slut. | 2 000 SEK |
| 70 | Pierre Haubensak, "Doors of perception". | 22 000 SEK |
| 71 | Mikael Richter, "Neonhus". | 16 000 SEK |
| 72 | Lieux, bordslampa "Monkey", Frankrike 2000-tal. | 4 000 SEK |
| 73 | Gustaf Nordenskiöld, objekt/ljusstake "R.p.m - a rotation in stillness" (blue no 1), unik, ca 2009. | 5 000 SEK |
| 74 | Stefan Lundgren, "Vitale Module-Castle", 2001. | 4 500 SEK |
| 75 | Clay Ketter, "Spider Woods", 2012. | 7 000 SEK |
| 76 | "Betongruin Guatemala". | Återrop |
| 77 | Mats Theselius, vas "Ekorr-djävulen / Wiewiór Diabel", Agador, Polen 1991. | 1 600 SEK |
| 78 | Mats Theselius, skulptur med spegel "Anden i flaskan", ed. 50/50, 1991. | 4 000 SEK |
| 79 | Henryk Stazewski, Utan titel. | 1 350 000 SEK |
| 80 | Sebastian Schildt, skål med emaljerad insida, sterlingsilver, Stockholm, 2017. | 8 000 SEK |
| 81 | Sebastian Schildt, skål med emaljerad insida, sterlingsilver, Stockholm, 2015. | 8 500 SEK |
| 82 | Esko Männikkö, "Organized freedom #85", 1999-2000. | 28 000 SEK |
| 83 | Nils Kölare, "Svenskt landskap" (Flaggskiss). | 3 500 SEK |
| 84 | Marie-Louise Ekman, "Uccello ferito (sårad fågel)". | 8 500 SEK |
| 85 | Tom Dixon, fåtölj “Fresh fat easy chair”, Tom Dixon Studios, London, efter 2001. | 15 000 SEK |
| 86 | Gino Sarfatti, taklampa, modell 2097/30, Flos, Italien. | 5 600 SEK |
| 87 | Jacob Dahlgren, "A Wonderful World of Abstraction". | 3 500 SEK |
| 88 | Takarmatur, Jugend, 1900-talets början. | 12 000 SEK |
| 89 | Stolar, 6 stycken, senempire, ca 1800-talets mitt. | 8 500 SEK |
| 90 | Ellen Jolin, Tyska kyrkan, Stockholm. | 3 500 SEK |
| 91 | Ljusstakar med stormlyktor, ett par, 1900-talets första hälft. | 5 000 SEK |
| 92 | Royal Copenhagen, servis, 107 delar, "Musselmalet", 1900-tal. | 36 000 SEK |
| 93 | Jerker Andersson, Utan titel. | 2 600 SEK |
| 94 | Martin Wickström, "Torgny". | 9 000 SEK |
| 95 | Carla Peters, Wonderable, vas, "Sovenir Holland", Pols Potten, Thailand 2000-tal, nr 076. | 5 500 SEK |
| 96 | Walt Disney, "Mickey's Trailer, 1938". | 7 500 SEK |
| 97 | Anne Nilsson, flakong, ed. 6/50, Orrefors Gallery 1992. | 1 000 SEK |
| 98 | Paolo Rizzatto, skrivbordslampa, modell 613, Arteluce, Italien, efter 1975. | 2 200 SEK |
| 99 | Maria Friberg, "Boys Are Us", 2005. | 24 000 SEK |
| 100 | Carsten Regild, Utan titel. | 1 600 SEK |