75 föremål
Tom Dixon, pall, "Fan", samtida.
5d
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampor, ett par, 1900-talets mitt.
2 tim 1m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Barpallar, 4 st, Johanson Design.
6d 2 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
1d
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bertil Vallien, unik skulptur, Kosta Boda.
4d
8 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vägglampa, Murano, Italien, samtida.
3 tim 15m
6 200 SEK
Utropspris
7 500 SEK
Signe Persson-Melin, tekanna, stengods.
2d 23 tim
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampor, ett par, Bergboms.
4d 21 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordsur, Imhof, 1900-talets mitt.
1d 4 tim
450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Italien, 1960-tal.
4d 1 tim
Taklampa, Italien, 1960-tal.
3 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa,  R.O.O.M.
2d 1 tim
Soffa, R.O.O.M.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK