Kan inte nå servern

Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

Under vår kategori Design finner du allt från moderna klassiker till föremål av kända skandinaviska och internationella formgivare och möbeltillverkare. Vi får löpande in design inom alla kategorier såsom möbler, glas, belysning, keramik, silver och inom ett flertal olika tidsepoker – från omkring 1900 och fram till idag. Inred vackert... Läs mer

 
167 föremål
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
11m 12s
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
Aktuellt bud
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Oi Soi Oi, taklampa, "Indochina umbrella".
1d
Oi Soi Oi, taklampa, "Indochina umbrella".
Aktuellt bud
3 420 SEK
Utropspris
2 500 SEK
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
2d 22 tim
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
Aktuellt bud
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Dan Ihreborn, pall, "Lins", Move, 2000-tal.
3 tim 9m
Dan Ihreborn, pall, "Lins", Move, 2000-tal.
Aktuellt bud
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa,  R.O.O.M.
4d
Soffa, R.O.O.M.
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Vägglampa, 1950-60-tal.
5d 23 tim
Vägglampa, 1950-60-tal.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stig Lindberg, vas samt fat, Gustavsberg.
1d
Stig Lindberg, vas samt fat, Gustavsberg.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, 1960-tal.
3d 23 tim
Golvlampa, 1960-tal.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Richard Hutten, taklampa, "Dandelion", Moooi.
1d
Richard Hutten, taklampa, "Dandelion", Moooi.
Aktuellt bud
1 010 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffbord, "Spiro", Nordform, samtida.
3d 23 tim
Soffbord, "Spiro", Nordform, samtida.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Olle Alberius, fat, glas Orrefors, 1990.
4d 21 tim
Olle Alberius, fat, glas Orrefors, 1990.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.