Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

Föremål i fokus

194 föremål
Taklampa, Italien, 1960-tal.
2 tim 8m
Taklampa, Italien, 1960-tal.
4 620 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Richard Hutten, taklampa, "Dandelion", Moooi.
1d
500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Tom Dixon, pall, "Fan", samtida.
1d 1 tim
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt.
1d 1 tim
Taklampa, 1900-talets mitt.
470 EUR
Utropspris
600 EUR
Hallmöbel 2 dlr Luxus sent 1900-tal.
1d 2 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Barpallar, 4 st, Johanson Design.
2d 3 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Jens Juul Eilersen, soffa, "Loft".
2d 4 tim
7 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Soffbord, ett par, Minotti.
2d 4 tim
Soffbord, ett par, Minotti.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffa, "Metropolitan", JIO Möbler.
3d 1 tim
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtölj med fotpall, Jio Möbler.
3d 1 tim
500 SEK
Utropspris
4 500 SEK
3d 2 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 500 SEK