Kan inte nå servern

Möbler

I Bukowskis möbelsortiment ryms bord, stolar, salongsmöbler, byråar, soffor och mycket mer. Här erbjuds möbler från alla olika tidsepoker och från flera av de mest framstående formgivarna så som Lars Nordin, Jonas Hultsten, Johan Åkerblad, Nils Meunier, Hans J Wegner, Børge Mogensen, Josef Frank, Carl Malmsten och Arne Jacobsen. Samlingsnamnet... Läs mer

 
102 föremål
Skrivbord, sengustavianskt, 1800-tal.
13 tim 6m
Skrivbord, sengustavianskt, 1800-tal.
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, 1970-tal.
6d 16 tim
Soffbord, 1970-tal.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
5d 13 tim
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
Aktuellt bud
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, 1900-tal.
12 tim 58m
Bord, 1900-tal.
Aktuellt bud
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matbord, 1960 -tal.
1d 15 tim
Matbord, 1960 -tal.
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, 1800-tal.
12 tim 48m
Byrå, 1800-tal.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sängbord, ett par, samtida.
5d 14 tim
Sängbord, ett par, samtida.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skänk, 1800-tal.
7d 14 tim
Skänk, 1800-tal.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
4d 13 tim
Slagbord, 1800-tal.
Aktuellt bud
1 111 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sekretär, 17/1800-tal,
5d 14 tim
Sekretär, 17/1800-tal,
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skåp,
5d 14 tim
Skåp,
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skänk, 1800-tal.
5d 14 tim
Skänk, 1800-tal.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Byrå, 1800-tal.
5d 15 tim
Byrå, 1800-tal.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Soffbord, samtida.
1d 18 tim
Soffbord, samtida.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Karmstolar, ett par, "Salome", Slettvoll.
5d 17 tim
Karmstolar, ett par, "Salome", Slettvoll.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sideboard, 1960-tal.
15 tim 22m
Sideboard, 1960-tal.
Aktuellt bud
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sideboard, 1960-tal.
1d 14 tim
Sideboard, 1960-tal.
Aktuellt bud
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Byrå, tidig rokoko, 1700-tal.
2d 10 tim
Byrå, tidig rokoko, 1700-tal.
Aktuellt bud
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Sideboard, "Korsör", Ikea, 1960-tal.
1d 14 tim
Sideboard, "Korsör", Ikea, 1960-tal.
Aktuellt bud
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bänk, Gustaviansk stil, 1900-tal.
6d 16 tim
Bänk, Gustaviansk stil, 1900-tal.
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matbord, empire, 1800-tal.
6d 13 tim
Matbord, empire, 1800-tal.
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Byrå, "Abisko", Mavis, samtida.
3d 10 tim
Byrå, "Abisko", Mavis, samtida.
Aktuellt bud
3 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Spegel, omkring år 1800, Segustaviansk.
4d 15 tim
Spegel, omkring år 1800, Segustaviansk.
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.