Design – tidlösa och ikoniska möbler och föremål

Under vår kategori Design finner du allt från moderna klassiker till föremål av kända skandinaviska och internationella formgivare och möbeltillverkare. Vi får löpande in design inom alla kategorier såsom möbler, glas, belysning, keramik, silver och inom ett flertal olika tidsepoker - från 1800-talet och fram till idag. Att köpa design är att investera i sitt hem, och allt som betecknas design är ofta väl investerade pengar. Inte sällan höjs priserna då de föremålen blir mer populära på marknaden. Idag innehar vår designavdelning skandinavisk design, finsk design, likväl som objekt från internationella formgivare. Inred vackert – inred med design.
Har du designföremål hemma och är nyfiken på värdet? Vi har dagligen tusentals besökare på den här kategorin.
Kontakta oss för värdering och få ett snabbt svar.