Möbler

Föremål i fokus

578 föremål
Jonas Lindvall, "Speyside" Sideboard 2000-tal.
16 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Bruno Mathsson, fåtöljer, ett par. "Karin" Dux.
7 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
GamFratesi stolar 4 st "Beetle" för Gubi 2013.
3 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Fåtöljer, ett par, De Sede, Schweiz.
300 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Fåtöljer ett par, 1950-1960-tal.
300 SEK
Utropspris
16 000 SEK
Skåp, 1930-tal.
3 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Byrå rokoko 1700-talets mitt.
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Hängskåp, Hälsingland, tidigt 1800-tal.
6 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Ib Kofod Larsen, matbord, Seffle Möbelfabrik, 1960-tal.
7 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Josef Frank, blombord, modell 942, Svenskt Tenn.
12 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Byrå, sengustaviansk, 1700-talets slut.
5 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Arne Jacobsen, matbord, Fritz Hansen, Danmark.
500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Hörnskåp, allmoge, 1800-talets första hälft.
1 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Köpmansdisk, 1800-talets andra hälft.
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Byrå, gustaviansk, 17/1800-tal.
2 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Slagbord, rokokostil.
Inga bud
Utropspris
10 000 SEK
Soffa, 1700-tal.
300 EUR
Utropspris
800 EUR
Byrå, senbarock, 1700-talets mitt.
5 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Skåp, 1800-tal.
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Stolar, 8 st, 1900-talets mitt.
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Soffa med fåtölj, 1940/50-tal.
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Fåtölj, 1950-1960-tal.
2 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STOLAR, 6 st, "Wien", Gemla, Diö.
2 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Soffbord, 1900-talets senare del.
4 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Skrivskåp, 1800-tal.
3 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Fåtölj, 1960-tal.
2 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Arbetsstol, Profim, 2000-tal.
1 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bockbord, 18/1900-tal.
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Carl Malmsten, fåtöljer ett par "Gamla Berlin".
2 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Gloster, trädgårdsgrupp, tre delar.
3 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Kerstin Olby, sideboard "Mini Kliq", 2000-tal.
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bord, 1910/20-tal.
Inga bud
Utropspris
7 000 SEK
Tom Dixon, bord, "Screw Café Table".
6 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Stolar, 6 st, rokokostil, 1900-talets mitt.
1 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK