Kan inte nå servern
Temaauktioner online
The Eclectic Collection F772
Auktion:
Helge Dahlman F782
Auktion:
Birds by Toikka – Part 2 F728
Auktion:
En privat samling handknutna bruksföremål från Persien E1309
Auktion:
Chalet Interiors E1217
Auktion:
Arne Jones E1299
Auktion:
Liveauktioner
Contemporary Art & Design 670
Auktion: 21−22 april 2026
Important Timepieces 671
Auktion: 21 april 2026
Modern Art & Design 672
Auktion: 20−21 maj 2026
Important Spring Sale 673
Auktion: 10−12 juni 2026
 
122 föremål
Bageriskylt, omkring 1900.
6 tim 3m
Bageriskylt, omkring 1900.
Aktuellt bud
3 110 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bertil Vallien, unik skål, glas, Kosta Boda.
2d
Bertil Vallien, unik skål, glas, Kosta Boda.
Aktuellt bud
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, omkring år 1900.
2d 5 tim
Bordslampa, omkring år 1900.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, omkring 1900.
4d 5 tim
Byrå, omkring 1900.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Byster, 2 st, omkring 1900.
3 tim 17m
Byster, 2 st, omkring 1900.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Erland Cullberg, "Robin Hood".
6d 4 tim
Erland Cullberg, "Robin Hood".
Aktuellt bud
10 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Lornjett, 18K guld med glas.
5d 2 tim
Lornjett, 18K guld med glas.
Aktuellt bud
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Oljelampa Sineumbralampa, 1800-tal.
2d 2 tim
Oljelampa Sineumbralampa, 1800-tal.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Paraplyställ, omkring år 1900.
4d 2 tim
Paraplyställ, omkring år 1900.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ring 18K vitguld med en gammalslipad diamant.
6d 3 tim
Ring 18K vitguld med en gammalslipad diamant.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
170 000 SEK
Ring 18K vitguld med ovalslipad safir ca 1.50 ct.
2d
Ring 18K vitguld med ovalslipad safir ca 1.50 ct.
Aktuellt bud
10 000 SEK
Utropspris
13 000 SEK
Skänk, omkring 1900.
4d 3 tim
Skänk, omkring 1900.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.