Spring Modern Sale 555

75 Esinettä
Vasarahinta
31 000 SEK
Lähtöhinta
14 000 - 16 000 SEK
1068. MATTA . Rölakan. 204 x 133 cm. Sverige 1900-tal.
Vasarahinta
2 600 SEK
Lähtöhinta
4 000 - 6 000 SEK
1028. MATTA. Flossa. 334,5 x 232,5 cm. Signerad A.W. E.W. 1933. Sverige.
Vasarahinta
9 000 SEK
Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1025. MATTA. Flossa. 777,5 x 332 cm. Sverige 1920-tal.
Vasarahinta
120 000 SEK
Lähtöhinta
40 000 - 60 000 SEK
1038. MATTA. Reliefflossa. 540,5 x 325,5 cm. Signerad I.H.K. (Ingrid Hellman-Knafve).
Vasarahinta
140 000 SEK
Lähtöhinta
100 000 - 125 000 SEK
1064. MATTA. Rölakan. 198 x 141,5 cm. Signerad SG. Sverige 1960-tal.
Vasarahinta
7 000 SEK
Lähtöhinta
5 000 - 7 000 SEK
1063. MATTA. Rölakan. 253 x 159,5 cm. Signerad AÖ samt Agda Österberg.
Vasarahinta
16 000 SEK
Lähtöhinta
18 000 - 20 000 SEK
1060. MATTA. Rölakan. 282 x 184,5 cm. Signerad SLSH 1955.
Vasarahinta
36 000 SEK
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
1061. MATTA. Rölakan. 288,5 x 183,5 cm. Signerad HB ID (Ingrid Dessau).
Vasarahinta
50 000 SEK
Lähtöhinta
20 000 - 30 000 SEK
1067. MATTA. Rölakan. 363 x 273,5 cm. Signerad B. Sverige 1900-tal.
Vasarahinta
20 000 SEK
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
741. Robert Indiana, "CHOSEN LOVE".
Vasarahinta
Ei myyty
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1074. VÄVD TAPET. Gobelängteknik. 179,5 x 144,5 cm. Signerad ML AUBUSSON RENARD.
Vasarahinta
19 000 SEK
Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK