Ei yhteyttä palvelimeen

Spring Modern Sale 555

 
75 Esinettä
1005A. BRODERAD VÄSKA. Fritt broderi. Höjd 28 cm. Tillverkad av Anna Casparsson.
1005A. BRODERAD VÄSKA. Fritt broderi. Höjd 28 cm. Tillverkad av Anna Casparsson.
Vasarahinta 
3 000 SEK
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
1068. MATTA . Rölakan. 204 x 133 cm. Sverige 1900-tal.
1068. MATTA . Rölakan. 204 x 133 cm. Sverige 1900-tal.
Vasarahinta 
2 600 SEK
Lähtöhinta
4 000 - 6 000 SEK
1064. MATTA. Rölakan. 198 x 141,5 cm. Signerad SG. Sverige 1960-tal.
1064. MATTA. Rölakan. 198 x 141,5 cm. Signerad SG. Sverige 1960-tal.
Vasarahinta 
7 000 SEK
Lähtöhinta
5 000 - 7 000 SEK
1060. MATTA. Rölakan. 282 x 184,5 cm. Signerad SLSH 1955.
1060. MATTA. Rölakan. 282 x 184,5 cm. Signerad SLSH 1955.
Vasarahinta 
36 000 SEK
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
1073. MATTA. "Blått blad". Rya. 160,5 x 145 cm. Komponerad av Ingrid Dessau 1962.
1073. MATTA. "Blått blad". Rya. 160,5 x 145 cm. Komponerad av Ingrid Dessau 1962.
Vasarahinta 
3 000 SEK
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
1016. DRAPERI. Rölakan. 263 x 154,5 cm. Signerat MMF (Märta Måås-Fjetterström).
1016. DRAPERI. Rölakan. 263 x 154,5 cm. Signerat MMF (Märta Måås-Fjetterström).
Vasarahinta 
7 500 SEK
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
1062. MATTA. "Björkhult". Rölakan. 327,5 x 222,5 cm. Signerad JJ (Judith Johansson).
1062. MATTA. "Björkhult". Rölakan. 327,5 x 222,5 cm. Signerad JJ (Judith Johansson).
Vasarahinta 
8 000 SEK
Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
1028. MATTA. Flossa. 334,5 x 232,5 cm. Signerad A.W. E.W. 1933. Sverige.
1028. MATTA. Flossa. 334,5 x 232,5 cm. Signerad A.W. E.W. 1933. Sverige.
Vasarahinta 
9 000 SEK
Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1046. GALLERIMATTA. Rölakan. 539 x 150,5 cm. Möjligen komponerad av Carl Hörvik.
1046. GALLERIMATTA. Rölakan. 539 x 150,5 cm. Möjligen komponerad av Carl Hörvik.
Vasarahinta 
31 000 SEK
Lähtöhinta
14 000 - 16 000 SEK
1063. MATTA. Rölakan. 253 x 159,5 cm. Signerad AÖ samt Agda Österberg.
1063. MATTA. Rölakan. 253 x 159,5 cm. Signerad AÖ samt Agda Österberg.
Vasarahinta 
16 000 SEK
Lähtöhinta
18 000 - 20 000 SEK
1061. MATTA. Rölakan. 288,5 x 183,5 cm. Signerad HB ID (Ingrid Dessau).
1061. MATTA. Rölakan. 288,5 x 183,5 cm. Signerad HB ID (Ingrid Dessau).
Vasarahinta 
50 000 SEK
Lähtöhinta
20 000 - 30 000 SEK
741. Robert Indiana, "CHOSEN LOVE".
741. Robert Indiana, "CHOSEN LOVE".
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1067. MATTA. Rölakan. 363 x 273,5 cm. Signerad B. Sverige 1900-tal.
1067. MATTA. Rölakan. 363 x 273,5 cm. Signerad B. Sverige 1900-tal.
Vasarahinta 
20 000 SEK
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1074. VÄVD TAPET. Gobelängteknik. 179,5 x 144,5 cm. Signerad ML AUBUSSON RENARD.
1074. VÄVD TAPET. Gobelängteknik. 179,5 x 144,5 cm. Signerad ML AUBUSSON RENARD.
Vasarahinta 
19 000 SEK
Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK
1025. MATTA. Flossa. 777,5 x 332 cm. Sverige 1920-tal.
1025. MATTA. Flossa. 777,5 x 332 cm. Sverige 1920-tal.
Vasarahinta 
120 000 SEK
Lähtöhinta
40 000 - 60 000 SEK
1038. MATTA. Reliefflossa. 540,5 x 325,5 cm. Signerad I.H.K. (Ingrid Hellman-Knafve).
1038. MATTA. Reliefflossa. 540,5 x 325,5 cm. Signerad I.H.K. (Ingrid Hellman-Knafve).
Vasarahinta 
140 000 SEK
Lähtöhinta
100 000 - 125 000 SEK