Vårens Klassiska 562

284 föremål
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1236. FICKUR, cylindergång, Bouvier, Genève. 1800-talets mitt.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1237. SPINDELUR, Busch, Hamburg. Tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
27 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1221. DÄCKSUR, A. Lange & Söhne.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1222. FICKUR, Robert & Courvoisier, minutrepeter. 1800-talets mitt.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1234. FICKUR, 'Chronometre', kronometergång, savonette, Schweiz. Ca 1900.
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1238. SPINDELUR, London, repousséboett. Tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1098. ARMBAND, briljantslipade diamanter, tot. ca 1.50 ct.
Klubbat pris
18 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1097. ARMBAND, briljantslipade diamanter, tot. ca 1.50 ct.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1096. ARMBAND, briljantslipade diamanter, tot. ca 1.50 ct.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1210. FICKUR, Vacheron à Génève, cylindergång. Sent 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1148. BROSCH, antikslipade diamanter, tot. ca 3 ct. Dahlgren, Malmö 1944.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1231. FICKUR, Breguet et fils, kvartsrepeter. 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
19 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1239. SPINDELUR, London, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1211. FICKUR, Gustav Adolph Adamson. Paris, 1700-talets slut.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1209. FICKUR, ankargång, savonett, sent 1800-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1151. RING, Bulgari, briljantslipade diamanter, tot. ca 0.20 ct och onyx.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1212. FICKUR, spindelur med centralsekund och kalender, guld, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1225. FICKUR, Urban Jürgensen, Köpenhamn. Duplexgång. Tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
23 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1243. SPINDELUR, Buckingham, London. Tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1224. FICKUR, Fredrik Jürgensen, Köpenhamn. Cylindergång. Tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1215. DAMFICKUR, spindelur, Berthoud, Paris. Ca 1820.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1090. BROSCH, ametist med rosenslipade diamanter, tot. ca 0.50 ct. Ca 1905.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
959. ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter, tot. 1.01 ct.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1024. RING, cabochonslipade rubiner, Indien, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
966. ARMBAND, guld med trappslipad citrin. 1950-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1020. RING, smaragder och briljantslipade diamanter, tot. ca 0.70 ct.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1183. RING, briljantslipade diamanter, tot. ca 1.30 ct.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1241. SPINDELUR, Frankrike, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1216. DAMFICKUR, Lepine & Neveu à Paris. 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1229. FICKUR, Kühl, kronometergång. 1800-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
960. BROSCH, blå safirer med antikslipade diamanter, tot. ca 2 ct. 1880-tal.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1078. RING, Cartier, guld.
1078. RING, Cartier, guld.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1101. RING, briljantslipade diamanter, tot. ca 1 ct. Stockholm 1951.
Klubbat pris
7 300 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1245. SPINDELUR, självslag. Tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1218. DAMFICKUR, Frankrike. 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1223. FICKUR, Omega, kronograf. Ca 1900.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1227. FICKUR, Urban Jürgensen & Sönner, Köpenhamn. Sent 1800-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1219. DAMFICKUR, Ulysse Nardin, Locle.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1165. AMULETT, skuren jade. Tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
2 000 - 4 000 SEK