Kan inte nå servern

Höstens Klassiska 577

 
487 föremål
1266. URNA, lergods. Tang dynastin (618-907).
1266. URNA, lergods. Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1750. URNA, porslin. Japan, 1600-tal.
1750. URNA, porslin. Japan, 1600-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1714. URNA, porslin. Ming dynastin, 1600-tal.
1714. URNA, porslin. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1495. URNA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1495. URNA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1720. URNA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1720. URNA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1474. URNA, porslin. Transition, 1600-tal.
1474. URNA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1475. URNA, porslin. Transition, 1600-talets mitt.
1475. URNA, porslin. Transition, 1600-talets mitt.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1501. URNOR med LOCK, ett par, porslin. Japan, Edo (1603-1868).
1501. URNOR med LOCK, ett par, porslin. Japan, Edo (1603-1868).
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1698. URNOR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1698. URNOR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
1737. URNOR, två stycken, porslin. Qing dynastin, 17/1800-tal.
1737. URNOR, två stycken, porslin. Qing dynastin, 17/1800-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1427. VAS med LOCK, bergkristall. Kina.
1427. VAS med LOCK, bergkristall. Kina.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1722. VAS med LOCK, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
1722. VAS med LOCK, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1314. VAS, brons. Qing dynastin, 1700-tal.
1314. VAS, brons. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1617. VAS, keramik, Qing dynastin (1644-1912).
1617. VAS, keramik, Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1614. VAS, keramik. Qing dynastin (1664-1912).
1614. VAS, keramik. Qing dynastin (1664-1912).
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1615. VAS, keramik. Qing dynastin (1664-1912).
1615. VAS, keramik. Qing dynastin (1664-1912).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1414. VAS, nefrit, Kina. Arkaiserande.
1414. VAS, nefrit, Kina. Arkaiserande.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1375. VAS, pekingglas. Kina, 1900-tal med Tongzhis märke.
1375. VAS, pekingglas. Kina, 1900-tal med Tongzhis märke.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1377. VAS, pekingglas. Kina, 1900-tal.
1377. VAS, pekingglas. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1715. VAS, porslin, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1715. VAS, porslin, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1668. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
1668. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1662. VAS, porslin. Kina, troligen Republik, 1900-tal.
1662. VAS, porslin. Kina, troligen Republik, 1900-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1283. VAS, porslin. Ming dynastin (1368-1644).
1283. VAS, porslin. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1600. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
1600. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1598. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
1598. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1648. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1648. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1646. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1646. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1700. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1700. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1599. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1599. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1701. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1701. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1713. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1713. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1717. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1717. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1644. VAS, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
1644. VAS, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1593. VAS, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1593. VAS, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1749. VAS, porslin. Qing dynastin, sent 1800-tal.
1749. VAS, porslin. Qing dynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1747. VAS, porslin. Republik, 1900-tal, med Qianlong sigillmärke.
1747. VAS, porslin. Republik, 1900-tal, med Qianlong sigillmärke.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1647. VAS, porslin. Sen Qing dynasti, (1644-1912).
1647. VAS, porslin. Sen Qing dynasti, (1644-1912).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1658. VAS, porslin. Sen Qing dynastin (1644-1912).
1658. VAS, porslin. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1665. VAS, porslin. Sen Qing dynastin (1644-1912).
1665. VAS, porslin. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1651. VAS, porslin. Sen Qing dynastin (1644-1912).
1651. VAS, porslin. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1613. VAS, porslin. Sen Qing dynastin (1644-1912).
1613. VAS, porslin. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1661. VAS, porslin. Sen Qing dynastin (1644-1912).
1661. VAS, porslin. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1351. VAS, silver. Qing dynastin (1644-1912). Otydliga stämplar.
1351. VAS, silver. Qing dynastin (1644-1912). Otydliga stämplar.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1303. VASER, ett par, brons. Ming dynastin (1368-1644).
1303. VASER, ett par, brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1360. VASER, ett par, cloisonné. Kina, 1900-talets första hälft.
1360. VASER, ett par, cloisonné. Kina, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1699. VASER, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1699. VASER, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1350. VASER, ett par, silver. Sen Qing dynastin (1644-1912).
1350. VASER, ett par, silver. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1618. VATTENDROPPARE, stengods. Korea, 1800-tal.
1618. VATTENDROPPARE, stengods. Korea, 1800-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1452. VIKSKÄRM sex delar. Japan, Meiji (1868-1912).
1452. VIKSKÄRM sex delar. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1406. VINOFFERBÄGARE, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
1406. VINOFFERBÄGARE, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1405. VINOFFERBÄGARE, nefrit. Sen Qing dynastin (1644-1912).
1405. VINOFFERBÄGARE, nefrit. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1364. VRISTSTÖD, elfenben. Sen Qing dynastin (1644-1912).
1364. VRISTSTÖD, elfenben. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1556. VÄGGLJUSHÅLLARE, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin.
1556. VÄGGLJUSHÅLLARE, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
1657. VÄGGVAS, porslin. Sen Qing dynastin, 1800-tal.
1657. VÄGGVAS, porslin. Sen Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1321. VÄKTARE, förgylld brons. Qing dynastin (1644-1912).
1321. VÄKTARE, förgylld brons. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
135 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1563. VÄRMEFAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1563. VÄRMEFAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1295. YAMANTAKA, förgylld brons. Kina/Tibet, troligen tidigt 1900-tal.
1295. YAMANTAKA, förgylld brons. Kina/Tibet, troligen tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
120 000 SEK
Utropspris
120 000 - 150 000 SEK
1638. YTTERFODER på STÄLL, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.
1638. YTTERFODER på STÄLL, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1440. Zao Wou-ki, "La théière".
1440. Zao Wou-ki, "La théière".
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1439. Zao Wou-ki, Utan titel. Färglitografi, 1977, signerad med blyerts 75/100.
1439. Zao Wou-ki, Utan titel. Färglitografi, 1977, signerad med blyerts 75/100.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK