Modern Art + Design 598

Auktion 25 april på Arsenalsgatan 2 i Stockholm.

43 föremål
233. MATTA, rölakan, ca 449 x 242,5 cm, signerad MG, daterad 1969.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
228. MATTA, rölakan, ca 298 x 194 cm, Sverige omkring 1950.
Klubbat pris
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK