Kan inte nå servern

Important Winter Sale 629

 
1070 föremål
590. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
590. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
852. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
852. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
742. Urnor, ett par, cloisonné. Sen Qingdynasti.
742. Urnor, ett par, cloisonné. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
830. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
830. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
880. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
880. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
825. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
825. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
664. Vas med lock, möjligen agat. Kina, 1900-tal.
664. Vas med lock, möjligen agat. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
640. Vas, porsin. Qingdynastin, 1700-tal.
640. Vas, porsin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
888. Vas, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
888. Vas, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
639. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal med Yongzhengs märke.
639. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal med Yongzhengs märke.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
753. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
753. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
859. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
859. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
598. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
598. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
827. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
827. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
858. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
858. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
597. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
597. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
635. Vas, porslin. Republik med Guangxus märke.
635. Vas, porslin. Republik med Guangxus märke.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
823. Vas, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
823. Vas, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
826. Vas, porslin. Sen Qingdynasti.
826. Vas, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
659. Vas, porslin. Sen Qingdynasti.
659. Vas, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
607. Vas, porslin. Yuandynastin (1271-1368).
607. Vas, porslin. Yuandynastin (1271-1368).
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
609. Vas, qinbaiporslin. Yuandynastin (1260-1368).
609. Vas, qinbaiporslin. Yuandynastin (1260-1368).
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
233. Vas, silver, Persien Isfahan, sen Qajardynasti.
233. Vas, silver, Persien Isfahan, sen Qajardynasti.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
776. Vas/lampa, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
776. Vas/lampa, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
824. Vaser, ett par, porslin. Qingdynastin.
824. Vaser, ett par, porslin. Qingdynastin.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
822. Vaser, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
822. Vaser, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
727. Vattendroppare, keramik. Korea, 1200-tal.
727. Vattendroppare, keramik. Korea, 1200-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
418. Viggo Pedersen, Läxläsning.
418. Viggo Pedersen, Läxläsning.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
583. Vilhelm Theodor Fischer, Hästar på sommarbete.
583. Vilhelm Theodor Fischer, Hästar på sommarbete.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
291. Vinglas, 10 stycken, 1700-tal.
291. Vinglas, 10 stycken, 1700-tal.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
295. Vinglas, 20 stycken (9+6+4+1), Sverige, 1800-talets första hälft.
295. Vinglas, 20 stycken (9+6+4+1), Sverige, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
781. Vinkylare, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
781. Vinkylare, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
652. Vinofferbägare, blanc de chine. Qingdynastin.
652. Vinofferbägare, blanc de chine. Qingdynastin.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
422. Vy från Ryssviken mot Waldemarsudde.
422. Vy från Ryssviken mot Waldemarsudde.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
83. VÄGGPENDYL,1800-talets första del, Empire.
83. VÄGGPENDYL,1800-talets första del, Empire.
Klubbat pris
47 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1038. WA Bolin ett par örhängen.
1038. WA Bolin ett par örhängen.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
219. WA Bolin, fat, silver och onyx, Stockholm 1931.
219. WA Bolin, fat, silver och onyx, Stockholm 1931.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
327. Wilhelm Smith, "Tre mot en".
327. Wilhelm Smith, "Tre mot en".
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
384. Wilhelm Smith, Vinterkväll på Drottninggatan.
384. Wilhelm Smith, Vinterkväll på Drottninggatan.
Klubbat pris
180 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
557. Wilhelm von Gegerfelt, Canal Grande, Venedig.
557. Wilhelm von Gegerfelt, Canal Grande, Venedig.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
553. Wilhelm von Gegerfelt, Kajscen från Venedig.
553. Wilhelm von Gegerfelt, Kajscen från Venedig.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
556. Wilhelm von Gegerfelt, Venetianskt kajmotiv.
556. Wilhelm von Gegerfelt, Venetianskt kajmotiv.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
921. Wolfgang Gessl collier 18K guld.
921. Wolfgang Gessl collier 18K guld.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
678. Yama, kallförgylld brons. Tibetokinesisk, 1800-tal.
678. Yama, kallförgylld brons. Tibetokinesisk, 1800-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
828. Ytterfoder, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
828. Ytterfoder, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
477. Yttersta domen.
477. Yttersta domen.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
701. Zhao Zhunwang, född 1944, färg och tusch på papper.
701. Zhao Zhunwang, född 1944, färg och tusch på papper.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
700. Zhao Zhunwang, född 1944, färg och tusch på papper.
700. Zhao Zhunwang, född 1944, färg och tusch på papper.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
702. Zheng Yuke, född 1961. Färg och tusch på papper.
702. Zheng Yuke, född 1961. Färg och tusch på papper.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
139. ÄGG, troligen Ryssland 1800-tal.
139. ÄGG, troligen Ryssland 1800-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK