Kan inte nå servern

Important Winter Sale 629

 
1070 föremål
325. Axel Lindman, "Motiv från Barbizon".
325. Axel Lindman, "Motiv från Barbizon".
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
214. Mikael Lindberg, matskedar 11 st, silver, Ängelholm 1786-1796.
214. Mikael Lindberg, matskedar 11 st, silver, Ängelholm 1786-1796.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
28. BORD, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
28. BORD, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
781. Vinkylare, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
781. Vinkylare, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
128. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1700-talets slut, Directoire.
128. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1700-talets slut, Directoire.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
500. Jenny Nyström, "Gott Nytt År".
500. Jenny Nyström, "Gott Nytt År".
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
880. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
880. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
815. Vas med lock, porslin. Qingdynastin, Kanton, sent 1800-tal.
815. Vas med lock, porslin. Qingdynastin, Kanton, sent 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
997. Ring 14K guld med en stjärnsafir.
997. Ring 14K guld med en stjärnsafir.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
102. RAM, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Gustaviansk.
102. RAM, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Gustaviansk.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
234. Gallerimatta, antik Azerbajdzjan, ca 292,5 x 121-124 cm.
234. Gallerimatta, antik Azerbajdzjan, ca 292,5 x 121-124 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
126. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
126. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
858. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
858. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
848. Skålfat, sex stycken, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
848. Skålfat, sex stycken, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
113. BORDSPLATEAU, tre delar, 1700-tal.
113. BORDSPLATEAU, tre delar, 1700-tal.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
591. Fat, fem stycken, porslin. Tianqi/Chongzhen, 1600-tal.
591. Fat, fem stycken, porslin. Tianqi/Chongzhen, 1600-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
146. Presenterfat, silver, oidentifierade stämplar, 1600-tal. Barock.
146. Presenterfat, silver, oidentifierade stämplar, 1600-tal. Barock.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
816. Skålar, sju stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
816. Skålar, sju stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
258. Pelarmatta, semiantik/old Kinesisk, ca 195 x 92,5-93 cm.
258. Pelarmatta, semiantik/old Kinesisk, ca 195 x 92,5-93 cm.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
79. GOLVUR, Mich I Kewenter Carlshamn, 1800-talets början, Empire.
79. GOLVUR, Mich I Kewenter Carlshamn, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
88. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
88. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
299. Praktfat, fajans. Rörstrand, daterat Stockholm 18/8 1752.
299. Praktfat, fajans. Rörstrand, daterat Stockholm 18/8 1752.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
434. Johann Christian Brand, Landskap med figurer vid bäck.
434. Johann Christian Brand, Landskap med figurer vid bäck.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
577. "Diana av Gabii".
577. "Diana av Gabii".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
742. Urnor, ett par, cloisonné. Sen Qingdynasti.
742. Urnor, ett par, cloisonné. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
732. Tekanna, yixinggods. Qingdynastin, 1700-tal.
732. Tekanna, yixinggods. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
552. Carl Johansson, Kustmotiv från Teneriffa.
552. Carl Johansson, Kustmotiv från Teneriffa.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1038. WA Bolin ett par örhängen.
1038. WA Bolin ett par örhängen.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
328. Alfred Wahlberg, Franskt landskap, Barbizon.
328. Alfred Wahlberg, Franskt landskap, Barbizon.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
67. BANKETTER, ett par, omkring år 1800, Sengustavianska.
67. BANKETTER, ett par, omkring år 1800, Sengustavianska.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
415. Emilia Lönblad, Flicka i sommarlandskap.
415. Emilia Lönblad, Flicka i sommarlandskap.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
962. Brosch 18K guld och paste, 1800-tal.
962. Brosch 18K guld och paste, 1800-tal.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
976. Armband fem rader odlade pärlor.
976. Armband fem rader odlade pärlor.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
475. Hendrick Goltzius Efter, Minerva.
475. Hendrick Goltzius Efter, Minerva.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
508. Jenny Nyström, "Hönornas dag" / "Glad påsk".
508. Jenny Nyström, "Hönornas dag" / "Glad påsk".
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
506. Jenny Nyström, "Videkatt".
506. Jenny Nyström, "Videkatt".
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
125. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
125. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1050. Ring 18K guld med trappslipade citriner.
1050. Ring 18K guld med trappslipade citriner.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
821. Skål, porslin. Republik, 1900-tal med Daoguangs märke.
821. Skål, porslin. Republik, 1900-tal med Daoguangs märke.
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
283. Matta, old Täbris part silk figural, ca 263,5 x 177 cm.
283. Matta, old Täbris part silk figural, ca 263,5 x 177 cm.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1059. Ring 18K guld med runda briljantslipade diamanter.
1059. Ring 18K guld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
940. Brosch i form av måne.
940. Brosch i form av måne.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1013. Medaljong 18K guld med rosenslipade diamanter och pärlor.
1013. Medaljong 18K guld med rosenslipade diamanter och pärlor.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
921. Wolfgang Gessl collier 18K guld.
921. Wolfgang Gessl collier 18K guld.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1005. Hänge med en rosenslipad diamant.
1005. Hänge med en rosenslipad diamant.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
578. "Den dansande Faunen från Pompeji".
578. "Den dansande Faunen från Pompeji".
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
970. Armband 18K guld med rosenslipade diamanter.
970. Armband 18K guld med rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
472. Christian Eriksson, "Sittande Lapp".
472. Christian Eriksson, "Sittande Lapp".
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
782. Ljusstakar, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
782. Ljusstakar, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
117. LJUSSTAKAR, ett par, 1800-talets början, Sengustavianska.
117. LJUSSTAKAR, ett par, 1800-talets början, Sengustavianska.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
692. Kinesisk konstnär, tusch och färg. Qingdynastin (1664-1912).
692. Kinesisk konstnär, tusch och färg. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
125 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
83. VÄGGPENDYL,1800-talets första del, Empire.
83. VÄGGPENDYL,1800-talets första del, Empire.
Klubbat pris 
47 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1049. Ett par örhängen 18K guld med trappslipade citriner.
1049. Ett par örhängen 18K guld med trappslipade citriner.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
473. Christian Eriksson, "Smeden".
473. Christian Eriksson, "Smeden".
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
101. SPEGELLAMPETT, för två ljus, 1700-talets slut, Gustaviansk.
101. SPEGELLAMPETT, för två ljus, 1700-talets slut, Gustaviansk.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
998. Brosch silver och 18K guld med rosenslipade diamanter.
998. Brosch silver och 18K guld med rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
127. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början, Empire.
127. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
621. Tallrikar, 18 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
621. Tallrikar, 18 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
805. Bålskål, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
805. Bålskål, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
832. Fohundar, ett par, keramik. Kina, tidigt 1900-tal.
832. Fohundar, ett par, keramik. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
723. Buddha, brons. Thailand, 1700-tal.
723. Buddha, brons. Thailand, 1700-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
124. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
124. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
334. "Smeden".
334. "Smeden".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK