Kan inte nå servern

Important Winter Sale 629

 
1070 föremål
668. Pilskytteringar, två stycken, nefrit. Arkaiserande.
668. Pilskytteringar, två stycken, nefrit. Arkaiserande.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
607. Vas, porslin. Yuandynastin (1271-1368).
607. Vas, porslin. Yuandynastin (1271-1368).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
233. Vas, silver, Persien Isfahan, sen Qajardynasti.
233. Vas, silver, Persien Isfahan, sen Qajardynasti.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
842. FAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
842. FAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
130. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1800-tal.
130. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1800-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
187. Petter Lund, bägare, silver, Nyköping 1736.
187. Petter Lund, bägare, silver, Nyköping 1736.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
66. TABURETTER, tre stycken, omkring år 1800, Sengustavianska.
66. TABURETTER, tre stycken, omkring år 1800, Sengustavianska.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
598. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
598. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
682. Figurin, kopparlegering. Tibet.
682. Figurin, kopparlegering. Tibet.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
783. Vaser, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
783. Vaser, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
714. Inro, två stycken, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
714. Inro, två stycken, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
747. Figuriner, två stycken, brons och sten. Qingdynastin.
747. Figuriner, två stycken, brons och sten. Qingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
978. Ring 18K vitguld med en pärla och åttkantslipade diamanter.
978. Ring 18K vitguld med en pärla och åttkantslipade diamanter.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
754. Rökelsekar, tripod. Mingdynastin, 1600-tal.
754. Rökelsekar, tripod. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
650. Skulpturer, tre stycken, nefrit. Kina, omkring 1900.
650. Skulpturer, tre stycken, nefrit. Kina, omkring 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
608. Skål, keramik. Yuandynastin.
608. Skål, keramik. Yuandynastin.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
738. Skål med insats och lock, silver. Kina, märkt, Tianxing.
738. Skål med insats och lock, silver. Kina, märkt, Tianxing.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
238. Matta, Old, silke Hereke, Souf, ca 132 x 109 cm.
238. Matta, Old, silke Hereke, Souf, ca 132 x 109 cm.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
412. Per Hurum, Dansös.
412. Per Hurum, Dansös.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
776. Vas/lampa, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
776. Vas/lampa, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
870. Fat, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
870. Fat, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
710. Bricka, boxwood. 1800-tal.
710. Bricka, boxwood. 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
684. Thangka, akvarell på papper. Tibet, 1700-tal.
684. Thangka, akvarell på papper. Tibet, 1700-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
881. Fat, porslin. Qingdynastin med Jiaqings märke.
881. Fat, porslin. Qingdynastin med Jiaqings märke.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
139. ÄGG, troligen Ryssland 1800-tal.
139. ÄGG, troligen Ryssland 1800-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
830. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
830. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
331. Pierre Bonnard, "Tête de cheval".
331. Pierre Bonnard, "Tête de cheval".
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
851. Skålfat, porslin. Tianqi/Chongzhen, 1600-tal.
851. Skålfat, porslin. Tianqi/Chongzhen, 1600-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
602. Burk med lock, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
602. Burk med lock, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
745. Ask med lock samt dosa, silver med steninläggning. Kina.
745. Ask med lock samt dosa, silver med steninläggning. Kina.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
361. August Hagborg, "Utanför Birgers ateljé i Paris".
361. August Hagborg, "Utanför Birgers ateljé i Paris".
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
878. Roleauvas porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
878. Roleauvas porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
980. Boucheron puderdosa silver med fasettslipade rubiner.
980. Boucheron puderdosa silver med fasettslipade rubiner.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
588. Fat, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
588. Fat, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
589. Fat, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
589. Fat, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
593. Kruka, keramik. Sydostasien, 16/1700-tal.
593. Kruka, keramik. Sydostasien, 16/1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
736. Skål, silver. Shanghai, omkring 1900. Märkt Luen Wo.
736. Skål, silver. Shanghai, omkring 1900. Märkt Luen Wo.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
221. Jakow Witalijew, sockerskrin, silver, Moskva 1803.
221. Jakow Witalijew, sockerskrin, silver, Moskva 1803.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
209. Sven Wallman, begravningssked, silver, Göteborg 1711.
209. Sven Wallman, begravningssked, silver, Göteborg 1711.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
850. Skål, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
850. Skål, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
635. Vas, porslin. Republik med Guangxus märke.
635. Vas, porslin. Republik med Guangxus märke.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
610. Kryddburk, porslin. Troligen sen Mingdynasti.
610. Kryddburk, porslin. Troligen sen Mingdynasti.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
814. Mugg, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
814. Mugg, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
722. Skålar, ett par, porslin. Japan, 1900-tal, Kutani.
722. Skålar, ett par, porslin. Japan, 1900-tal, Kutani.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
743. Kopp, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
743. Kopp, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
818. Bojaner med lock, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
818. Bojaner med lock, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
807. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
807. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 12 000 SEK
834. Fat, fem stycken, porslin. Kina, 1900-tal med Jurentangmärke.
834. Fat, fem stycken, porslin. Kina, 1900-tal med Jurentangmärke.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
707. Broderi, siden. Qingdynastin (1662-1912).
707. Broderi, siden. Qingdynastin (1662-1912).
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706. Rock, siden. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
706. Rock, siden. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
840. Buddai, porslin. Kina, 1900-tal.
840. Buddai, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
861. Fat, porslin. Qingdynastin med Kangxis märke (1662-1722).
861. Fat, porslin. Qingdynastin med Kangxis märke (1662-1722).
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
674. Snusflaskor, två stycken, pekingglas. Sen Qingdynasti.
674. Snusflaskor, två stycken, pekingglas. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
634. Fat, porslin. Qingdynastin.
634. Fat, porslin. Qingdynastin.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
749. Hängen två stycken, korall och guld, 1900-talets första hälft.
749. Hängen två stycken, korall och guld, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
715. Buddha i altarskåp, lackerat trä. Japan, Edo, 1800-tal.
715. Buddha i altarskåp, lackerat trä. Japan, Edo, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
750. Skulptur, lergods. Tangdynastin (618-907).
750. Skulptur, lergods. Tangdynastin (618-907).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
778. Fat, två stycken, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
778. Fat, två stycken, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
839. Vas, porslin. Kina, troligen Republik med Qianlongs märke.
839. Vas, porslin. Kina, troligen Republik med Qianlongs märke.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
752. RÖKELSEKAR, keramik. Troligen sen Mingdynasti.
752. RÖKELSEKAR, keramik. Troligen sen Mingdynasti.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
291. Vinglas, 10 stycken, 1700-tal.
291. Vinglas, 10 stycken, 1700-tal.
Klubbat pris 
7 200 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
827. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
827. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
826. Vas, porslin. Sen Qingdynasti.
826. Vas, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
721. Fiskbassäng, porslin. Japan, Meiji (1868-1920).
721. Fiskbassäng, porslin. Japan, Meiji (1868-1920).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
698. Kinesisk sidenmålning. Efter Ma Jiatong (1865-1937).
698. Kinesisk sidenmålning. Efter Ma Jiatong (1865-1937).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
603. Vinkanna stengods. Troligen Sex dynastier, Jin (265-420).
603. Vinkanna stengods. Troligen Sex dynastier, Jin (265-420).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
326. Axel Lindman, Vinterlandskap.
326. Axel Lindman, Vinterlandskap.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
219. WA Bolin, fat, silver och onyx, Stockholm 1931.
219. WA Bolin, fat, silver och onyx, Stockholm 1931.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
671. Skulptur, nefrit. Kina.
671. Skulptur, nefrit. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
667. Figurin, nefrit. Qingdynastin.
667. Figurin, nefrit. Qingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK