Kan inte nå servern

Important Winter Sale 629

 
1070 föremål
85. BORDSPENDYL, Frankrike, sent 1700-tal, Louis XVI.
85. BORDSPENDYL, Frankrike, sent 1700-tal, Louis XVI.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
252. Matta, Old, silke Keshan, ca 224 x 138,5 cm.
252. Matta, Old, silke Keshan, ca 224 x 138,5 cm.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
257. Matta, semiantik Kinesisk, ca 255 x 199-202,5 cm.
257. Matta, semiantik Kinesisk, ca 255 x 199-202,5 cm.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
799. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
799. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
1022. Brosch platina med runda briljant- och åttkantslipade diamanter.
1022. Brosch platina med runda briljant- och åttkantslipade diamanter.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
1068. Lapponia collier 18K guld och platina.
1068. Lapponia collier 18K guld och platina.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
39. TRÅGSOFFA, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
39. TRÅGSOFFA, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
936. Brosch i form av en blomma "en tremblant".
936. Brosch i form av en blomma "en tremblant".
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
379. Anders Sandström, "Iller".
379. Anders Sandström, "Iller".
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
137. URNOR, ett par, Frankrike, 1800-tal.
137. URNOR, ett par, Frankrike, 1800-tal.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
99. SPEGELLAMPETT, för två ljus, 1700-talets första del, Senbarock.
99. SPEGELLAMPETT, för två ljus, 1700-talets första del, Senbarock.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
86. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början, Empire.
86. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
958. Brosch silver och paste.
958. Brosch silver och paste.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
701. Zhao Zhunwang, född 1944, färg och tusch på papper.
701. Zhao Zhunwang, född 1944, färg och tusch på papper.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
192. Jacob Marsh troligen, chokladkanna, silver, London 1759.
192. Jacob Marsh troligen, chokladkanna, silver, London 1759.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
132. BORDSLAMPA, Frankrike 1800-tal, Senempire.
132. BORDSLAMPA, Frankrike 1800-tal, Senempire.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
271. Matta, semiantik Teheran/Semnan, ca 247 x 189 cm.
271. Matta, semiantik Teheran/Semnan, ca 247 x 189 cm.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
654. Fat, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.
654. Fat, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
885. Pilgrimskrus, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
885. Pilgrimskrus, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
756. Penselvas, porslin. Transition, 1600-tal.
756. Penselvas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
81 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
244. Matta, Old Isfahan, "Saraf", ca 170 x 104 cm.
244. Matta, Old Isfahan, "Saraf", ca 170 x 104 cm.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
586. Carl Johansson, Vy över Medelhavet.
586. Carl Johansson, Vy över Medelhavet.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
581. Axel Petersson Döderhultarn, "Fingerkrok".
581. Axel Petersson Döderhultarn, "Fingerkrok".
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
972. Cartier "Trinity" ett par örhängen 18K guld.
972. Cartier "Trinity" ett par örhängen 18K guld.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1063. Hängsmycke platina med gammal- och rosenslipade diamanter.
1063. Hängsmycke platina med gammal- och rosenslipade diamanter.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
837. Fat, ett par, porslin. Troligen Republik med Guangxus märke.
837. Fat, ett par, porslin. Troligen Republik med Guangxus märke.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
409. Carl Milles, "Vattenbärerskan" (salt- och pepparkar).
409. Carl Milles, "Vattenbärerskan" (salt- och pepparkar).
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
829. Praktfat, porslin. Sen Qingdynasti.
829. Praktfat, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
582. Emil Lindgren, Skördemotiv från Grisslehamn.
582. Emil Lindgren, Skördemotiv från Grisslehamn.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
87. BORDSPENDYL, Frankrike 1800-talets början, Empire.
87. BORDSPENDYL, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
953. Ring 18K guld och platina.
953. Ring 18K guld och platina.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
678. Yama, kallförgylld brons. Tibetokinesisk, 1800-tal.
678. Yama, kallförgylld brons. Tibetokinesisk, 1800-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
734. Skål, silver. Shanghai, omkring 1900. Märkt Sing Fat.
734. Skål, silver. Shanghai, omkring 1900. Märkt Sing Fat.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
709. Altarbord, hardwood. Qingdynastin (1664-1912).
709. Altarbord, hardwood. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
846. Flaska, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1622).
846. Flaska, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1622).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
281. Matta, semiantik Täbris figural, ca 321,5 x 199,5 cm.
281. Matta, semiantik Täbris figural, ca 321,5 x 199,5 cm.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
862. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
862. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
302. Kopp med fat, porslin. Meissen, 1730/40-tal.
302. Kopp med fat, porslin. Meissen, 1730/40-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
77. LYKTA, för sex ljus, 1800-tal, Gustaviansk stil.
77. LYKTA, för sex ljus, 1800-tal, Gustaviansk stil.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
996. Armring 18K guld med en fasettslipad safir.
996. Armring 18K guld med en fasettslipad safir.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
97. SPEGEL, Stockholmsarbete 1777, Gustaviansk.
97. SPEGEL, Stockholmsarbete 1777, Gustaviansk.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
138. CISTERN med TAPPKRAN, Frankrike 1800-talets början, Empire.
138. CISTERN med TAPPKRAN, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
430. Niclas Lafrensen d.ä., "Karl XII" (1682-1718).
430. Niclas Lafrensen d.ä., "Karl XII" (1682-1718).
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
844. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
844. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
265. Matta, semiantik Kirman, ca 375-379,5 x 268-271 cm.
265. Matta, semiantik Kirman, ca 375-379,5 x 268-271 cm.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
452. Lea Ahlborn, Självporträtt arbetande vid ljussken.
452. Lea Ahlborn, Självporträtt arbetande vid ljussken.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1023. Brosch/hänge platina med gammalslipade diamanter.
1023. Brosch/hänge platina med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
800. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
800. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
794. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
794. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
122. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
122. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1019. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
1019. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
123. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
123. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
469. Ruth Milles, Holländsk flicka med blombukett.
469. Ruth Milles, Holländsk flicka med blombukett.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
487. Evangelisterna Markus & Matteus.
487. Evangelisterna Markus & Matteus.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
505. Jenny Nyström, Jultidningsillustration.
505. Jenny Nyström, Jultidningsillustration.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK