Kan inte nå servern

Important Winter Sale 629

 
1070 föremål
85. BORDSPENDYL, Frankrike, sent 1700-tal, Louis XVI.
85. BORDSPENDYL, Frankrike, sent 1700-tal, Louis XVI.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
252. Matta, Old, silke Keshan, ca 224 x 138,5 cm.
252. Matta, Old, silke Keshan, ca 224 x 138,5 cm.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
257. Matta, semiantik Kinesisk, ca 255 x 199-202,5 cm.
257. Matta, semiantik Kinesisk, ca 255 x 199-202,5 cm.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
799. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
799. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
1022. Brosch platina med runda briljant- och åttkantslipade diamanter.
1022. Brosch platina med runda briljant- och åttkantslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
1068. Lapponia collier 18K guld och platina.
1068. Lapponia collier 18K guld och platina.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
39. TRÅGSOFFA, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
39. TRÅGSOFFA, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
936. Brosch i form av en blomma "en tremblant".
936. Brosch i form av en blomma "en tremblant".
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
379. Anders Sandström, "Iller".
379. Anders Sandström, "Iller".
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
137. URNOR, ett par, Frankrike, 1800-tal.
137. URNOR, ett par, Frankrike, 1800-tal.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
99. SPEGELLAMPETT, för två ljus, 1700-talets första del, Senbarock.
99. SPEGELLAMPETT, för två ljus, 1700-talets första del, Senbarock.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
777. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
777. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
86. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början, Empire.
86. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
958. Brosch silver och paste.
958. Brosch silver och paste.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
701. Zhao Zhunwang, född 1944, färg och tusch på papper.
701. Zhao Zhunwang, född 1944, färg och tusch på papper.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
192. Jacob Marsh troligen, chokladkanna, silver, London 1759.
192. Jacob Marsh troligen, chokladkanna, silver, London 1759.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
132. BORDSLAMPA, Frankrike 1800-tal, Senempire.
132. BORDSLAMPA, Frankrike 1800-tal, Senempire.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
271. Matta, semiantik Teheran/Semnan, ca 247 x 189 cm.
271. Matta, semiantik Teheran/Semnan, ca 247 x 189 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
654. Fat, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.
654. Fat, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
885. Pilgrimskrus, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
885. Pilgrimskrus, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
756. Penselvas, porslin. Transition, 1600-tal.
756. Penselvas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
81 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
244. Matta, Old Isfahan, "Saraf", ca 170 x 104 cm.
244. Matta, Old Isfahan, "Saraf", ca 170 x 104 cm.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
586. Carl Johansson, Vy över Medelhavet.
586. Carl Johansson, Vy över Medelhavet.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
581. Axel Petersson Döderhultarn, "Fingerkrok".
581. Axel Petersson Döderhultarn, "Fingerkrok".
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
972. Cartier "Trinity" ett par örhängen 18K guld.
972. Cartier "Trinity" ett par örhängen 18K guld.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1063. Hängsmycke platina med gammal- och rosenslipade diamanter.
1063. Hängsmycke platina med gammal- och rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
407. Rembrandt Harmensz van Rijn Kopia efter, Porträtt av äldre herre.
407. Rembrandt Harmensz van Rijn Kopia efter, Porträtt av äldre herre.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
837. Fat, ett par, porslin. Troligen Republik med Guangxus märke.
837. Fat, ett par, porslin. Troligen Republik med Guangxus märke.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
409. Carl Milles, "Vattenbärerskan" (salt- och pepparkar).
409. Carl Milles, "Vattenbärerskan" (salt- och pepparkar).
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
829. Praktfat, porslin. Sen Qingdynasti.
829. Praktfat, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
582. Emil Lindgren, Skördemotiv från Grisslehamn.
582. Emil Lindgren, Skördemotiv från Grisslehamn.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
87. BORDSPENDYL, Frankrike 1800-talets början, Empire.
87. BORDSPENDYL, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
953. Ring 18K guld och platina.
953. Ring 18K guld och platina.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
678. Yama, kallförgylld brons. Tibetokinesisk, 1800-tal.
678. Yama, kallförgylld brons. Tibetokinesisk, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
734. Skål, silver. Shanghai, omkring 1900. Märkt Sing Fat.
734. Skål, silver. Shanghai, omkring 1900. Märkt Sing Fat.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
709. Altarbord, hardwood. Qingdynastin (1664-1912).
709. Altarbord, hardwood. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
846. Flaska, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1622).
846. Flaska, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1622).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
281. Matta, semiantik Täbris figural, ca 321,5 x 199,5 cm.
281. Matta, semiantik Täbris figural, ca 321,5 x 199,5 cm.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
862. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
862. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
376. Johan Fredrik Martin, "Sjöslaget vid Hogland den 17 juli 1788".
376. Johan Fredrik Martin, "Sjöslaget vid Hogland den 17 juli 1788".
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
302. Kopp med fat, porslin. Meissen, 1730/40-tal.
302. Kopp med fat, porslin. Meissen, 1730/40-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
77. LYKTA, för sex ljus, 1800-tal, Gustaviansk stil.
77. LYKTA, för sex ljus, 1800-tal, Gustaviansk stil.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
996. Armring 18K guld med en fasettslipad safir.
996. Armring 18K guld med en fasettslipad safir.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
97. SPEGEL, Stockholmsarbete 1777, Gustaviansk.
97. SPEGEL, Stockholmsarbete 1777, Gustaviansk.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
138. CISTERN med TAPPKRAN, Frankrike 1800-talets början, Empire.
138. CISTERN med TAPPKRAN, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
430. Niclas Lafrensen d.ä., "Karl XII" (1682-1718).
430. Niclas Lafrensen d.ä., "Karl XII" (1682-1718).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
844. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
844. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
265. Matta, semiantik Kirman, ca 375-379,5 x 268-271 cm.
265. Matta, semiantik Kirman, ca 375-379,5 x 268-271 cm.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
452. Lea Ahlborn, Självporträtt arbetande vid ljussken.
452. Lea Ahlborn, Självporträtt arbetande vid ljussken.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
884. Penselvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med Kangxis märke.
884. Penselvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med Kangxis märke.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
636. Rökelsekar, blanc de chine, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
636. Rökelsekar, blanc de chine, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1023. Brosch/hänge platina med gammalslipade diamanter.
1023. Brosch/hänge platina med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
800. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
800. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
794. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
794. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
122. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
122. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1019. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
1019. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
123. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
123. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
469. Ruth Milles, Holländsk flicka med blombukett.
469. Ruth Milles, Holländsk flicka med blombukett.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
505. Jenny Nyström, Jultidningsillustration.
505. Jenny Nyström, Jultidningsillustration.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
237. Matta, Old Ghom, troligen, ca 357,5 x 218-226,5 cm.
237. Matta, Old Ghom, troligen, ca 357,5 x 218-226,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK