Important Winter Sale 637

267 föremål
1077. Praktfat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1039. Fat, porslin. Mingstil med Wanlis märke.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
921. Sigill, tre stycken, sten. Kina, Qingdynastin.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
930. Vas, skulptur och handtag, nefrit. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
902. Spegel, brons. Yuan/Mingdynastin 1200/1300-tal.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1060. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1020. Vas, porslin. Sen Qing dynasti, 1800-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
976. Fiskbassäng, porslin. Qingdynastin, Kangxistil, 1800-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1098. Praktvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1007. Praktvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
841. Skrivschatull/Suzuribako, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
890. Tsongkapa, kopparlegering. Nepal, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
905. Buddhahuvud, lavasten. Java, Borobodur-stil.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
936. Penselställ, rotskultpur. Qingdynastin.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1004. Trädgårdspall, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1013. Skål, porslin. Qingdynastin, med Daoguangs sigillmärke.
Klubbat pris
90 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
962. Fat, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1011. Vaser med lock, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
863. Rökelsekar, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
907. Bodhisattva, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
997. Urna, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
861. Spegelglasmålningar, ett par. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1014. Praktvaser, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
946. Väggfält, broderat siden. Qing dynastin, omkring år 1800.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
906. Bodhisattva, brons. Sen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
963. FAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1062. Kruka, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
865. Daoistisk gudom, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
869. Buddha, brons. Burma, 1700-tal eller äldre.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
910. Vit Tara, förgylld brons. Tibetokinesisk/, 1700-tal.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1094. Spottkopp, "Zhadou", porslin, med Qianlongmärke.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
956. Glasmålning. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris
28 100 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
939. Karmstolar, ett par, trä. Qing dynasty, (1644-1912).
Klubbat pris
26 100 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
857. Urna, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
115 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
908. Jambhala, kopparlegering. Nepal,  troligen 1100/1200-tal.
Klubbat pris
560 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
923. Ruyistav, nefrit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
850. Vikskärm, sex delar. Japan, Edo. Signerad.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
913. Buddha, brons. Tibetokinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
859. Skärm, lack. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
1091. Servis, 90 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, omkring 1800.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
911. Amitayus, förgylld koppar. Tibeto-kinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

619. Tove Jansson, "Vila" (Självporträtt).
Utropspris
600 000 - 800 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
2 750 000

ditt bud
2 700 000

ditt bud
2 650 000

ditt bud
2 600 000

ditt bud
2 550 000

ditt bud
2 500 000

ditt bud
2 450 000

ditt bud
2 400 000

ditt bud
2 350 000

ditt bud
2 300 000

ditt bud
2 250 000

ditt bud
2 200 000

ditt bud
2 150 000

ditt bud
2 100 000

ditt bud
2 050 000

ditt bud
2 000 000

ditt bud
1 950 000

ditt bud
1 900 000

ditt bud
1 850 000

ditt bud
1 800 000

ditt bud
1 750 000

ditt bud
1 700 000

ditt bud
1 650 000

ditt bud
1 600 000

ditt bud
1 550 000

ditt bud
1 500 000

ditt bud
1 450 000

ditt bud
1 400 000

ditt bud
1 350 000

ditt bud
1 300 000

ditt bud
1 250 000

ditt bud
1 200 000

ditt bud
1 150 000

ditt bud
1 100 000

ditt bud
1 050 000

ditt bud
1 000 000

ditt bud
980 000

ditt bud
960 000

ditt bud
940 000

ditt bud
920 000

ditt bud
900 000

ditt bud
880 000

ditt bud
860 000

ditt bud
840 000

ditt bud
820 000

ditt bud
800 000

ditt bud
780 000

ditt bud
760 000

ditt bud
740 000

ditt bud
720 000

ditt bud
700 000

ditt bud
680 000

ditt bud
660 000

ditt bud
640 000

ditt bud
620 000

ditt bud
600 000

ditt bud
580 000

ditt bud
560 000

ditt bud
540 000

ditt bud
Aktuellt bud:
2 750 000 SEK