I samlarens värld – del ett

Denna samling innehåller föremål som talat till vår samlare, det är föremål av olika karaktär och värde. Samlaren har fyllt sitt hem med föremål som då de införskaffades hade en mening och stämde in i ett kontext som kanske vi inte ser men som var tydligt för vår samlare. Nu är det tid att dessa föremål får tala till en ny samlare och förgylla dennes samling. Vi önskar er välkomna att botanisera bland denna mängd av roliga, udda och spännande föremål.

126 föremål
Okänd konstnär 1800/1900-tal, Jungfru Maria.
7d 3 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Piedestal Kina 1900-tal.
7d 2 tim
Piedestal Kina 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Tallrikshylla 1900-tal.
7d 2 tim
Tallrikshylla 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
Karmstol 1900-tal.
7d 2 tim
Karmstol 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
Skål silver 1900-tal.
7d
Skål silver 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Gräddsnipor 3 st silver 1900-tal.
6d 21 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Piedestal 1900-talets mitt.
7d
Piedestal 1900-talets mitt.
Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
Vägglampa 1900-talets mitt.
7d 1 tim
Vägglampa 1900-talets mitt.
609 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bordslampa Flygsfors 1900-talets mitt glas.
6d 23 tim
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK