I samlarens värld – del ett

200 föremål
Urna Empire-stil omkring 1900 porslin.
6d 6 tim
300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Skyltdocka 1940-tal.
6d 3 tim
Skyltdocka 1940-tal.
600 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Skål silver 1900-tal.
6d 3 tim
Skål silver 1900-tal.
350 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Vikskärm Japan 1900-tal.
6d 2 tim
Vikskärm Japan 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Piedestaler 3 st 1900-talets första hälft.
6d 3 tim
300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Bordsvitrinskåp omkring 1900.
6d 3 tim
Bordsvitrinskåp omkring 1900.
300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Skåp sent 1800-tal.
6d 2 tim
Skåp sent 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Ljusstakar ett par omkring 1900.
6d 4 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Okänd konstnär 1800/1900-tal, Jungfru Maria.
6d 6 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gräddsnipor 3 st silver 1900-tal.
6d
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Pokal CG Hallberg Stockholm 1930 silver.
6d 6 tim
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Servis 14 dlr Kina omkring 1900 porslin.
6d 2 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
H Müller skål silver Stockholm  1929.
6d 1 tim
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa 1960-tal.
6d 2 tim
Soffa 1960-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Spegel med konsolbord omkring 1900.
6d 5 tim
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordspendyl sent 1800-tal.
6d 6 tim
Bordspendyl sent 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jean-Claude Guignebert, Stilleben med fiskar.
6d 4 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvvaser 2 st Kina 1900-tal porslin.
6d 3 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CG Hallberg vas silver Stockholm 1943.
6d 6 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skulptur, Lladró Spanien 1971-1974.
6d 2 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK