I samlarens värld – del ett

200 föremål
Jardinière Tidigt 1900-al majolika.
5d 5 tim
300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Soffa tidigt 1900-tal.
5d 5 tim
Soffa tidigt 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Skål silver 1900-tal.
5d 3 tim
Skål silver 1900-tal.
2 900 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Satsbord 3 dlr 1950-tal.
5d 6 tim
Satsbord 3 dlr 1950-tal.
300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Vikskärm Japan 1900-tal.
5d 2 tim
Vikskärm Japan 1900-tal.
700 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Skyltdocka 1940-tal.
5d 3 tim
Skyltdocka 1940-tal.
700 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Piedestaler 3 st 1900-talets första hälft.
5d 2 tim
550 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Bordsvitrinskåp omkring 1900.
5d 2 tim
Bordsvitrinskåp omkring 1900.
500 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Skåp sent 1800-tal.
5d 1 tim
Skåp sent 1800-tal.
1 100 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Servis 22 dlr 1900-talets mitt.
5d 3 tim
300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Kandelabrar 2 st 1900-talets första hälft.
5d 3 tim
350 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Kandelabrar ett par 1900-talets början.
5d 1 tim
550 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Skål på fot tidigt 1900-tal.
5d 4 tim
Skål på fot tidigt 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Servis 14 dlr Kina omkring 1900 porslin.
5d 2 tim
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gräddsnipor 3 st silver 1900-tal.
5d
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Okänd konstnär 1800/1900-tal, Jungfru Maria.
5d 6 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljusstakar ett par omkring 1900.
5d 4 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Pokal CG Hallberg Stockholm 1930 silver.
5d 5 tim
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
H Müller skål silver Stockholm  1929.
5d 1 tim
950 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel med konsolbord omkring 1900.
5d 5 tim
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordspendyl sent 1800-tal.
5d 6 tim
Bordspendyl sent 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa 1960-tal.
5d 1 tim
Soffa 1960-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Jean-Claude Guignebert, Stilleben med fiskar.
5d 4 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CG Hallberg vas silver Stockholm 1943.
5d 5 tim
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvvaser 2 st Kina 1900-tal porslin.
5d 3 tim
400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skulptur, Lladró Spanien 1971-1974.
5d 2 tim
1 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Reseskrin daterat 1797.
5d 2 tim
Reseskrin daterat 1797.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK