Den nya romantiken

841 föremål
KARMSTOL, barockstil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-TAL, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARTIER, scarves, 3 st.
CARTIER, scarves, 3 st.
Klubbat pris
716 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGBÄNK, Gustaviansk stil, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
660 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets slut.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARL AUGUST FAHLGREN, olja på duk, ej signerad.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÄLLBORD, 1800-tal.
FÄLLBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, sengustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
610 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKED, förgyllt silver, 'Kings Pattern', GW Richter, 1849.
Klubbat pris
571 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, cloisonne. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
AMPEL, empirestil, 1900-tal.
AMPEL, empirestil, 1900-tal.
Utropspris
3 000 SEK
TEBORD, gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MINIATYRMÅLNING, kopia efter Antoine Vestier, gouache.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KLAFFBORD, 1800-talets senare del.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
POTTSKÅP, sengustavianskt, 1700-talets slut.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS, porslin, Kina, omkring 1900.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RUPERT STEVENS, akvarell, signerad.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTIL GADÖ, gouache signerad och daterad 45.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATBORD, Gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIVBORD, Nyrenässans, omkring år 1900.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK