Selected sculptures

Skulpturer ger ditt hem en kreativ och personlig prägel och framhäver andra element i ett rum. Utforska en inspirerande temaauktion med ett urval skulpturer av konstnärer som Ulla Haga, Kari Juva, Marjatta Weckström och många fler. Auktionen avslutas på tisdag den 6 januari.

28 föremål
ULLA HAGA, brons.
ULLA HAGA, brons.
Klubbat pris
2 210 EUR
Utropspris
1 000 EUR
VEIKKO HAUKKAVAARA, brons, signerad.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
250 EUR
KARI JUVA, brons, signerad och daterad -90.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
1 200 EUR
AARRE AALTONEN, relief, påmålad gips, signerad.
Klubbat pris
175 EUR
Utropspris
250 EUR
HEIMO SUNTIO, "INTERIÖR".
HEIMO SUNTIO, "INTERIÖR".
Klubbat pris
522 EUR
Utropspris
600 EUR
MARJATTA WECKSTRÖM, "BERÖRING".
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
600 EUR