Kan inte nå servern

Modern & Contemporary F174

 
460 föremål
GUNNEL NYMAN, LAMPFOT. Notsjö/Idman 1948.
GUNNEL NYMAN, LAMPFOT. Notsjö/Idman 1948.
Klubbat pris 
660 EUR
Utropspris
800 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Sign. Rut Bryk. 1970-tal.
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Sign. Rut Bryk. 1970-tal.
Klubbat pris 
6 800 EUR
Utropspris
4 000 EUR
NANNA SUSI, "SJUNKEN SOL".
NANNA SUSI, "SJUNKEN SOL".
Klubbat pris 
2 000 EUR
Utropspris
2 500 EUR
MATSALSMÖBLEMANG, BORD OCH 10 STOLAR. 2000-tal.
MATSALSMÖBLEMANG, BORD OCH 10 STOLAR. 2000-tal.
Klubbat pris 
2 700 EUR
Utropspris
2 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, SKULPTUR. Elefant. Sign. TW. 1940-tal.
TAPIO WIRKKALA, SKULPTUR. Elefant. Sign. TW. 1940-tal.
Klubbat pris 
23 200 EUR
Utropspris
10 000 EUR
PAULI VUORISALO, MATTA. Natt. Sign. P.V.
PAULI VUORISALO, MATTA. Natt. Sign. P.V.
Klubbat pris 
601 EUR
Utropspris
600 EUR
ANDY WARHOL, "AFTER THE PARTY" 1979.
ANDY WARHOL, "AFTER THE PARTY" 1979.
Klubbat pris 
9 100 EUR
Utropspris
6 000 EUR
TOM WESSELMANN, "JUDY TRYING ON CLOTHES".
TOM WESSELMANN, "JUDY TRYING ON CLOTHES".
Klubbat pris 
4 800 EUR
Utropspris
3 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, KONSTGLAS, VAS 3892. Sign. Tapio Wirkkala -56.
TAPIO WIRKKALA, KONSTGLAS, VAS 3892. Sign. Tapio Wirkkala -56.
Klubbat pris 
1 716 EUR
Utropspris
1 500 EUR
TOM WESSELMANN, "BIG BEDROOM BLONDE".
TOM WESSELMANN, "BIG BEDROOM BLONDE".
Klubbat pris 
5 800 EUR
Utropspris
4 500 EUR
HREINN FRIDFINNSSON, "UTAN TITEL".
HREINN FRIDFINNSSON, "UTAN TITEL".
Klubbat pris 
920 EUR
Utropspris
800 EUR
PEKKA RYYNÄNEN, "RONDO II".
PEKKA RYYNÄNEN, "RONDO II".
Klubbat pris 
780 EUR
Utropspris
800 EUR
UKRI MERIKANTO, FORMER.
UKRI MERIKANTO, FORMER.
Klubbat pris 
3 700 EUR
Utropspris
4 000 EUR
LAURI LAINE, "MÖRK FIGUR".
LAURI LAINE, "MÖRK FIGUR".
Klubbat pris 
2 010 EUR
Utropspris
2 000 EUR
ROBERT LUCANDER, "DRAMATISCH HOHE KONZENTRATIONEN".
ROBERT LUCANDER, "DRAMATISCH HOHE KONZENTRATIONEN".
Klubbat pris 
8 190 EUR
Utropspris
3 000 EUR
EERO SAARINEN, BORD. Tulip. Formgiven 1957.
EERO SAARINEN, BORD. Tulip. Formgiven 1957.
Klubbat pris 
2 800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
VEIKKO MARTTINEN, "VINSMAKARE".
VEIKKO MARTTINEN, "VINSMAKARE".
Klubbat pris 
2 800 EUR
Utropspris
2 000 EUR
JAMES ROSENQUIST, "TIME STREAM PRIX NOBEL".
JAMES ROSENQUIST, "TIME STREAM PRIX NOBEL".
Klubbat pris 
640 EUR
Utropspris
800 EUR
UNTO PUSA, MAN I BÅT.
UNTO PUSA, MAN I BÅT.
Återrop
Utropspris
1 200 EUR
EERO HIIRONEN, LITEN KOMPOSITION MED REGN.
EERO HIIRONEN, LITEN KOMPOSITION MED REGN.
Klubbat pris 
1 800 EUR
Utropspris
1 800 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkare Taito Oy. Sent 1940-tal.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkare Taito Oy. Sent 1940-tal.
Klubbat pris 
8 000 EUR
Utropspris
2 500 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEFER, 3 ST. Sign. Bryk.
RUT BRYK, KERAMIKRELIEFER, 3 ST. Sign. Bryk.
Klubbat pris 
1 250 EUR
Utropspris
600 EUR
KAJ FRANCK, VAS. Sign. K. Franck, Nuutajärvi Notsjö -53.
KAJ FRANCK, VAS. Sign. K. Franck, Nuutajärvi Notsjö -53.
Klubbat pris 
1 100 EUR
Utropspris
400 EUR
AARNO SALOSMAA, KOMPOSITION.
AARNO SALOSMAA, KOMPOSITION.
Klubbat pris 
1 060 EUR
Utropspris
1 200 EUR
GOLVLAMPA. Itsu. 1950-tal.
GOLVLAMPA. Itsu. 1950-tal.
Klubbat pris 
1 750 EUR
Utropspris
800 EUR
TAPIO WIRKKALA, VAS. Sign. Tapio Wirkkala, Iittala 3584.
TAPIO WIRKKALA, VAS. Sign. Tapio Wirkkala, Iittala 3584.
Klubbat pris 
1 250 EUR
Utropspris
800 EUR
SAM VANNI, "KOMPOSITION IV".
SAM VANNI, "KOMPOSITION IV".
Klubbat pris 
2 800 EUR
Utropspris
3 500 EUR
KUUTTI LAVONEN, "CAMELIO".
KUUTTI LAVONEN, "CAMELIO".
Klubbat pris 
820 EUR
Utropspris
800 EUR
VLADIMIR KOPTEFF, KOMPOSITION.
VLADIMIR KOPTEFF, KOMPOSITION.
Klubbat pris 
2 200 EUR
Utropspris
1 200 EUR
ALVAR AALTO, PALLAR, 3 ST. Modell nr 60, formgivna 1933.
ALVAR AALTO, PALLAR, 3 ST. Modell nr 60, formgivna 1933.
Klubbat pris 
870 EUR
Utropspris
800 EUR
JUHA SOISALO, "JORDENS SÅNG".
JUHA SOISALO, "JORDENS SÅNG".
Klubbat pris 
490 EUR
Utropspris
800 EUR
TAPIO WIRKKALA, FANERFAT. Sign. TW. 1950-tal.
TAPIO WIRKKALA, FANERFAT. Sign. TW. 1950-tal.
Klubbat pris 
6 000 EUR
Utropspris
3 000 EUR
JUHA SOISALO, "AFTONDANS".
JUHA SOISALO, "AFTONDANS".
Klubbat pris 
490 EUR
Utropspris
800 EUR
PAUL OSIPOW, KOMPOSITION.
PAUL OSIPOW, KOMPOSITION.
Klubbat pris 
1 505 EUR
Utropspris
700 EUR
EERO HIIRONEN, REGN.
EERO HIIRONEN, REGN.
Återrop
Utropspris
2 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, SKÅL. Sent 1960-tal.
TAPIO WIRKKALA, SKÅL. Sent 1960-tal.
Klubbat pris 
1 500 EUR
Utropspris
2 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy på 1940-talet.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy på 1940-talet.
Klubbat pris 
1 650 EUR
Utropspris
1 600 EUR
ALVAR AALTO, STOLAR 612, 6 ST. Formgiven 1946-47.
ALVAR AALTO, STOLAR 612, 6 ST. Formgiven 1946-47.
Klubbat pris 
2 000 EUR
Utropspris
1 200 EUR
JUKKA TEITTINEN, "PÅ LAND, TILL SJÖSS OCH I LUFTEN II".
JUKKA TEITTINEN, "PÅ LAND, TILL SJÖSS OCH I LUFTEN II".
Klubbat pris 
1 000 EUR
Utropspris
1 500 EUR