Kan inte nå servern

Helsinki Design + Contemporary Art F201

 
290 föremål
NINA ROOS, "TYCKTES HON VARA".
NINA ROOS, "TYCKTES HON VARA".
Klubbat pris 
445 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, bordslampa, modell 100, Haimi, 1960-tal.
YRJÖ KUKKAPURO, bordslampa, modell 100, Haimi, 1960-tal.
Klubbat pris 
1 200 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALVAR AALTO, fåtölj modell 400, Artek 1990-början.
ALVAR AALTO, fåtölj modell 400, Artek 1990-början.
Klubbat pris 
3 100 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
JANNE RÄISÄNEN, "A.R.".
JANNE RÄISÄNEN, "A.R.".
Klubbat pris 
440 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, COLLIER, "Mariehand", 14K guld, Lapponia 1968.
BJÖRN WECKSTRÖM, COLLIER, "Mariehand", 14K guld, Lapponia 1968.
Klubbat pris 
1 300 EUR
Utropspris
1 300 - 1 500 EUR
PAUNO ANTERO POHJOLAINEN,  "DAG OCH NATT".
PAUNO ANTERO POHJOLAINEN, "DAG OCH NATT".
Klubbat pris 
960 EUR
Utropspris
700 - 800 EUR
ALVAR AALTO, TAKLAMPA model A 330 Valaistustyö/Valaisinpaja.
ALVAR AALTO, TAKLAMPA model A 330 Valaistustyö/Valaisinpaja.
Klubbat pris 
670 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
MÄRTA BLOMSTEDT, fåtölj, Aulanko-modellen. Formgiven 1939.
MÄRTA BLOMSTEDT, fåtölj, Aulanko-modellen. Formgiven 1939.
Klubbat pris 
2 300 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
RUNAR ENGBLOM, fåtöljer, ett par 1950-talets början.
RUNAR ENGBLOM, fåtöljer, ett par 1950-talets början.
Klubbat pris 
3 200 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
PAUNO ANTERO POHJOLAINEN, TÄYSI MALJA,
PAUNO ANTERO POHJOLAINEN, TÄYSI MALJA,
Klubbat pris 
640 EUR
Utropspris
600 - 700 EUR
PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 5061, Idman 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 5061, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
10 500 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
ALVAR AALTO, vas, "Savoy" signerad Karhula 22 IX 37.
ALVAR AALTO, vas, "Savoy" signerad Karhula 22 IX 37.
Klubbat pris 
4 202 EUR
Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
LEA ESKOLA, Finska handarbetets vänner. Ca 162x115 cm.
LEA ESKOLA, Finska handarbetets vänner. Ca 162x115 cm.
Klubbat pris 
420 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
KAJ FRANCK, Vaser, 4 st, "Prisma", signerade.
KAJ FRANCK, Vaser, 4 st, "Prisma", signerade.
Klubbat pris 
3 252 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, dekorationsfat, stengods, signerad Kaipiainen Arabia.
BIRGER KAIPIAINEN, dekorationsfat, stengods, signerad Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris 
3 900 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, modell 9029/5, Taito, 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, taklampa, modell 9029/5, Taito, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
3 900 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
ALVAR AALTO, vas, 3031, signerad Alvar Aalto. Iittala 1961-1973.
ALVAR AALTO, vas, 3031, signerad Alvar Aalto. Iittala 1961-1973.
Klubbat pris 
1 150 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ASTA CAPLAN, "RUMMET HADE DOFTEN AV SOLEN".
ASTA CAPLAN, "RUMMET HADE DOFTEN AV SOLEN".
Klubbat pris 
1 300 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
AUGUSTO SAVINI, STOLAR, 6 st, "Pamplona", Pozzi, Italien.
AUGUSTO SAVINI, STOLAR, 6 st, "Pamplona", Pozzi, Italien.
Klubbat pris 
2 700 EUR
Utropspris
800 - 1 200 EUR
MARI SUNNA, "HOOKED".
MARI SUNNA, "HOOKED".
Klubbat pris 
1 350 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
TAISTO KAASINEN, relief, stengods, signerad T. Kaasinen Arabia.
TAISTO KAASINEN, relief, stengods, signerad T. Kaasinen Arabia.
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
MARIKA MÄKELÄ, "UNMÖGLICHE ZEIT".
MARIKA MÄKELÄ, "UNMÖGLICHE ZEIT".
Klubbat pris 
6 500 EUR
Utropspris
12 000 - 18 000 EUR
TIMO SARPANEVA,  glasskulptur, signerad Timo Sarpaneva, Iittala -84 C.
TIMO SARPANEVA, glasskulptur, signerad Timo Sarpaneva, Iittala -84 C.
Klubbat pris 
1 550 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
VILJO REVELL, soffbord,1900-talets mitt.
VILJO REVELL, soffbord,1900-talets mitt.
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
MARIKA MÄKELÄ, "STIGANDE MELODI".
MARIKA MÄKELÄ, "STIGANDE MELODI".
Klubbat pris 
820 EUR
Utropspris
800 - 1 200 EUR
SKÄNK, Finland 1930-tal.
SKÄNK, Finland 1930-tal.
Klubbat pris 
1 150 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 5010, Taito 1930-tal.
PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 5010, Taito 1930-tal.
Klubbat pris 
740 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
RAFAEL WARDI, "SAMMANKOMST".
RAFAEL WARDI, "SAMMANKOMST".
Klubbat pris 
4 600 EUR
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
TAISTO KAASINEN, relief, stengods, signerad T. Kaasinen Arabia.
TAISTO KAASINEN, relief, stengods, signerad T. Kaasinen Arabia.
Klubbat pris 
670 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
GOLVLAMPOR, 2 st, modell G-076, för Bergboms 1960/1970-tal.
GOLVLAMPOR, 2 st, modell G-076, för Bergboms 1960/1970-tal.
Klubbat pris 
1 551 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
HANNAH HAMBERG, "WC".
HANNAH HAMBERG, "WC".
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
ALVAR AALTO, taklampa, modell A335A, Valaistustyö.
ALVAR AALTO, taklampa, modell A335A, Valaistustyö.
Klubbat pris 
500 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
PAUL OSIPOW, UTAN TITEL.
PAUL OSIPOW, UTAN TITEL.
Klubbat pris 
880 EUR
Utropspris
800 - 1 200 EUR
 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

47. Rolex, Submariner, "Matt dial - Mark I", "Triple Zero", ca 1988.
Utropspris
90 000 - 120 000 SEK
Budhistorik
85 000
 
SEK
ditt bud
82 000
 
SEK
ditt bud
82
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
85 000 SEK