Helsinki Design + Contemporary Art F203

257 föremål
Viena Mertasalmi, bildväv, signerad VM -87. Ca 245x52 cm.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
AARNE ERVI, talmansklubba, Westerback 1960-tal.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Olli Piippo, "(Untitled) Sketches for oceanic feeling".
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Samuli Heimonen, "En värld för tre".
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
ALFRED WILLIAM FINCH, burk med lock, Finland 1901.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
600 - 700 EUR
Anneli Hilli, "Ljusets lek".
Anneli Hilli, "Ljusets lek".
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Yrjö Kukkapuro, fåtölj, "Saturnus", Haimi.
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
BORDSLAMPA, modell K11-31, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
450 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Golvlampa, 1900-talets mitt.
Golvlampa, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
978 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
SAARA HOPEA, dekorationsfat, signerad, 1960-tal.
Klubbat pris
560 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
GUNNEL NYMAN, skål, modell 38/1123. Riihimäen Lasi Oy, 1938.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Rut Bryk, skål, keramik, signerad BRYK.
Klubbat pris
570 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
Monika Kiviniemi, "Untitled (nro I)".
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
Tero Laaksonen, "På gränsen".
Tero Laaksonen, "På gränsen".
Klubbat pris
510 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
Saara Hopea, Ring, silver. Ossain Hopea, Borgå 1968.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
TVÅLFLASKA, 1930-tal.
TVÅLFLASKA, 1930-tal.
Klubbat pris
810 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
Maaria Märkälä, "Solnedgång".
Maaria Märkälä, "Solnedgång".
Klubbat pris
302 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
Paavo Rekola, pallar, 2 st, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
130 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, vaser 7 st, Iittala 1960-tal.
Klubbat pris
440 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
Elsa Elenius, kanna, stengods, signerad EE.
Klubbat pris
340 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
Eeva-Liisa Isomaa, "På vägen till Trinidad, avfart".
Klubbat pris
361 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
Saara Hopea, Ring, silver. Ossian Hopea, Borgå 1962.
Klubbat pris
360 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR