Helsinki Design + Contemporary Art F203

257 föremål
Maaria Märkälä, "Färjekarlen för".
Klubbat pris
1 600 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, GOLVLAMPA, modell 100 G, Haimi, 1960-tal.
Klubbat pris
1 150 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Klubbat pris
1 350 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Henry Wuorila-Stenberg, Utan titel.
Klubbat pris
2 250 EUR
Utropspris
1 200 - 1 800 EUR
Jukka Mäkelä, Utan titel.
Jukka Mäkelä, Utan titel.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Anne Tompuri, Ur serien "Kasvot".
Klubbat pris
1 150 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Alvar Aalto, taklampa, modell U11, Valaistustyö.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Kristian Krokfors, "Andalucia".
Klubbat pris
1 600 EUR
Utropspris
1 200 - 1 600 EUR
ALVAR AALTO, vas, 3032, signerad Alvar Aalto 155/1982.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Fåtöljer, 6 st, Oy Paul Boman Ab 1950-tal.
Klubbat pris
1 450 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Heidi Lampenius, Utan titel.
Heidi Lampenius, Utan titel.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
1 200 - 1 800 EUR
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 661 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
ALVAR AALTO, dörrhandtag, ett par Valaistustyö.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Matti Martikka, stol, 1950-tal.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Eero Aarnio, fåtölj, "Formula chair", Adelta 1999.
Klubbat pris
920 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
TIMO SARPANEVA, glasskulptur, signerad Timo Sarpaneva 18/1985.
Klubbat pris
1 110 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ALFRED WILLIAM FINCH, vas, Finland 1902.
Klubbat pris
1 100 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Eric Hynynen, , "Steglits".
Eric Hynynen, , "Steglits".
Klubbat pris
1 110 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
Tapio Wirkkala, skål, signerad Tapio Wirkkala, Iittala -57.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Gunnel Nyman, taklampor, 3 st, modell 81003, Idman 1940-tal.
Klubbat pris
1 380 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Ilmari Tapiovaara, bänkrad med fem sitsar, tidigt 1950-tal.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ALFRED WILLIAM FINCH, vas, signerad A.W.F.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Anneli Hilli, "En underbar morgon".
Klubbat pris
4 650 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
Paul Osipow, Utan titel.
Paul Osipow, Utan titel.
Klubbat pris
920 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
Klubbat pris
1 850 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
MICHAEL SCHILKIN, relief, brons, signerad M. Schilkin -57.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Fåtöljer, ett par,  Oy Paul Boman Ab 1950-tal.
Klubbat pris
2 110 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Klubbat pris
1 700 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Asta Caplan,"Trädgård av glas".
Klubbat pris
980 EUR
Utropspris
800 - 1 200 EUR
ALVAR AALTO, vas, 3031, signerad Alvar Aalto 23/1981.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
AALFRED WILLIAM FINCH, vas, Finland omkring 1900.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Asta Caplan, "Det fanns tid för en promenad (Bortglömd)".
Klubbat pris
1 450 EUR
Utropspris
800 - 1 200 EUR
Klubbat pris
1 700 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
RUT BRYK, relief, stengods signerad BRYK.
Klubbat pris
1 849 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Nanna Susi, "Målning på metall".
Klubbat pris
641 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
TAKLAMPA, modell ER 85/9, Itsu 1960-talets början.
Klubbat pris
1 570 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Klubbat pris
1 600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Maria Laiho, "Jump".
Maria Laiho, "Jump".
Klubbat pris
2 000 EUR
Utropspris
800 - 1 200 EUR
Nanna Susi, "Målning på palett".
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, FAT, stengods, signerad ARABIA -F.H.Kj.-.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALFRED WILLIAM FINCH, skål, Finland 1901.
Klubbat pris
670 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Anna Kaarina Nenonen, "Gaudete".
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
700 EUR
SOFFA, 1950-tal, Finland.
SOFFA, 1950-tal, Finland.
Klubbat pris
540 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

325. Marie-Louise Ekman, Utan titel.
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
34 000

ditt bud
Aktuellt bud:
34 000 SEK