Lars-Yngve Johanssons Samling – slagauktion H057

Se hela online-katalogen här >
Läs mer om Lars-Yngve Johanssons samling här >

122 föremål
85. BORDSLYSTER, för fyra ljus, sengustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
98. DRYCKESKANNA, svensk senbarock, 1700-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
93. SYBARON, Tula, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
77. GOLVUR, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
88. LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
80. LJUSKRONA, för sex ljus, barockstil, 1800-talets slut.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
82. LJUSRING, för fem ljus, sengustaviansk, omkring år 1800.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK