Bukowskis Julauktion S195

32 föremål
24. KAKFAT, glas och brons. 1800-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
67. GLAS, 12 st, 1800-tal.
67. GLAS, 12 st, 1800-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
76. POKALGLAS, 1800-tal.
76. POKALGLAS, 1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
84. CHAMPAGNESTRUTAR, 4 st, 1800-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
87. FLASKA, glas. 1700/1800-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
96. REMMARE, 11 st, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
106. FLASKA, glas. 1700/1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
109. TALLRIKAR, 6 st, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, Reijmyre och Gullaskruf.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
Klubbat pris
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
251. KLUCKAFLASKA, 1800-tal.
251. KLUCKAFLASKA, 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
Klubbat pris
9 800 SEK
Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
277. VAS, glas. E. Öhrström. Orrefors 1959.  Ariel.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
305. VINGLAS, 7 st, Böhmiskt glas tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
379. REMMARE, 6 st, glas 1700-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
387. FLASKA, glas. 1700/1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
450. FLASKA, glas 1700/1800-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
474. GLASSKÖLJARE, ett par, 1800-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 200 SEK
489. FAT, glas. Tapio Wirkkala, Iittala.
Klubbat pris
1 025 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
574. FLASKA, glas 1700/1800-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
578. FLASKA, glas, 1700/1800-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
595. POKALGLAS, glas. Simon Gate, Orrefors 1929.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
614. CHAMPEGNESTRUTAR, 3+2 st, 1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
640. GLASSERVISDELAR, 24 st, 1800-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
8 000 - 9 000 SEK
661. RENÉ LALIQUE Vas, "Acacia", Frankrike 1921-25.
Klubbat pris
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
705. FAT PÅ FOT, glas, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
730. SKÅL, glas. Sven Palmqvist, "Ravenna", Orrefors 1971.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
739. BRÄNNVINSFLASKA med 7 st GLAS. Tapio Wirkkala, Iittala- 47.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
1 000 - 2 000 SEK
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 200 SEK
774. FLASKA, glas, 1800-tal.
774. FLASKA, glas, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
1 800 - 2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

230. Helena Blomqvist, "Masquerade", 2016.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
Aktuellt bud:
105 000 SEK