Madeleine Pyk – en samling F769

1201 föremål
Emelie Björck, Utan titel.
9 tim 45m
Emelie Björck, Utan titel.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bord, 1800-talets slut/1900-talets början.
9 tim 55m
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Børge Mogensen, Stolar 2 st BM 87.
9 tim 59m
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, 1900-talets första hälft.
10 tim 1m
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer, ett par, Swedish modern, 1940-tal.
10 tim 5m
15 500 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Piedestaler, ett par, 1900-talets andra hälft.
10 tim 7m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Susan Weil, "Star Fold".
10 tim 21m
Susan Weil, "Star Fold".
8 433 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Matta, Ziegler design, ca 360 x 270 cm.
10 tim 27m
2 700 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Akvarell, signerad Shisen, 1900-tal.
10 tim 29m
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gallerimatta, Hamadan, ca 492 x 110 cm.
10 tim 35m
4 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Matta, Ziegler design, diameter ca 241 cm.
10 tim 45m
10 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Ylva Ceder, Interiör.
11 tim 1m
Ylva Ceder, Interiör.
500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Per B. Sundberg, Utan titel.
11 tim 3m
Per B. Sundberg, Utan titel.
2 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta, Kelim, Marocko design, ca 287 x 204 cm.
11 tim 5m
1 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Skänk, omkring 1900.
11 tim 9m
Skänk, omkring 1900.
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bengt Olson, Utan titel.
11 tim 13m
Bengt Olson, Utan titel.
3 058 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, 1900-talets början.
11 tim 17m
Byrå, 1900-talets början.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matbord, 1950/60-tal.
11 tim 19m
Matbord, 1950/60-tal.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffbord, Swedish Modern, 1940-tal.
11 tim 21m
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, England, 1800-tal.
11 tim 23m
Byrå, England, 1800-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampa, 1950-60-tal.
11 tim 27m
Vägglampa, 1950-60-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fartygsmodell, 1900-tal.
11 tim 33m
Fartygsmodell, 1900-tal.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
11 tim 37m
Slagbord, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal.
11 tim 39m
Byrå, rokokostil, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Madeleine Pyk, Staden.
11 tim 49m
Madeleine Pyk, Staden.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Yrjö Edelmann, Utan titel.
11 tim 57m
Yrjö Edelmann, Utan titel.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Meshed, ca 372 x 290 cm.
12 tim 1m
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bord, 1900-tal.
12 tim 3m
Bord, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slagbord, 1800-tal.
12 tim 5m
Slagbord, 1800-tal.
555 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
12 tim 7m
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skrivbord, 1900-talets första hälft.
12 tim 33m
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Marocko, ca. 289 x 208 cm.
12 tim 37m
7 200 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
12 tim 39m
Slagbord, 1800-tal.
360 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Keshan, ca. 340 x 242 cm.
12 tim 43m
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Hörnskåp, Holland 1800-tal.
12 tim 53m
Hörnskåp, Holland 1800-tal.
3 269 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Anders Zorn, "Mina modeller".
13 tim 7m
Anders Zorn, "Mina modeller".
9 000 SEK
Utropspris
14 000 SEK
Matta, gallerimodell, Hamadan, 380 x 120 cm.
13 tim 9m
1 500 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Matta, Afghan, 235 x 169 cm.
13 tim 15m
Matta, Afghan, 235 x 169 cm.
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bokhylla med skåp.
13 tim 27m
Bokhylla med skåp.
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK