Madeleine Pyk – en samling F769

1209 föremål
Emelie Björck, Utan titel.
3 tim 22m
Emelie Björck, Utan titel.
600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bord, 1800-talets slut/1900-talets början.
3 tim 32m
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Børge Mogensen, Stolar 2 st BM 87.
3 tim 36m
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, 1900-talets första hälft.
3 tim 38m
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer, ett par, Swedish modern, 1940-tal.
3 tim 42m
18 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Piedestaler, ett par, 1900-talets andra hälft.
3 tim 44m
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Susan Weil, "Star Fold".
3 tim 58m
Susan Weil, "Star Fold".
8 433 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Matta, Ziegler design, ca 360 x 270 cm.
4 tim 4m
2 900 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Akvarell, signerad Shisen, 1900-tal.
4 tim 6m
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gallerimatta, Hamadan, ca 492 x 110 cm.
4 tim 12m
4 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Matta, Ziegler design, diameter ca 241 cm.
4 tim 22m
10 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Ylva Ceder, Interiör.
4 tim 38m
Ylva Ceder, Interiör.
5 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Per B. Sundberg, Utan titel.
4 tim 40m
Per B. Sundberg, Utan titel.
2 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta, Kelim, Marocko design, ca 287 x 204 cm.
4 tim 42m
1 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Skänk, omkring 1900.
4 tim 46m
Skänk, omkring 1900.
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bengt Olson, Utan titel.
4 tim 50m
Bengt Olson, Utan titel.
3 058 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, 1900-talets början.
4 tim 54m
Byrå, 1900-talets början.
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matbord, 1950/60-tal.
4 tim 56m
Matbord, 1950/60-tal.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffbord, Swedish Modern, 1940-tal.
4 tim 58m
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, England, 1800-tal.
5 tim
Byrå, England, 1800-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Twan Janssen, Untitled.
5 tim 2m
Twan Janssen, Untitled.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampa, 1950-60-tal.
5 tim 4m
Vägglampa, 1950-60-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fartygsmodell, 1900-tal.
5 tim 10m
Fartygsmodell, 1900-tal.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
5 tim 14m
Slagbord, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal.
5 tim 16m
Byrå, rokokostil, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Madeleine Pyk, Staden.
5 tim 26m
Madeleine Pyk, Staden.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Yrjö Edelmann, Utan titel.
5 tim 34m
Yrjö Edelmann, Utan titel.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Meshed, ca 372 x 290 cm.
5 tim 38m
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bord, 1900-tal.
5 tim 40m
Bord, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slagbord, 1800-tal.
5 tim 42m
Slagbord, 1800-tal.
555 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
5 tim 44m
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, Damporträtt.
5 tim 50m
1 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skrivbord, 1900-talets första hälft.
6 tim 10m
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Marocko, ca. 289 x 208 cm.
6 tim 14m
7 200 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
6 tim 16m
Slagbord, 1800-tal.
360 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Keshan, ca. 340 x 242 cm.
6 tim 20m
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Hörnskåp, Holland 1800-tal.
6 tim 30m
Hörnskåp, Holland 1800-tal.
3 269 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Anders Zorn, "Mina modeller".
6 tim 44m
Anders Zorn, "Mina modeller".
9 000 SEK
Utropspris
14 000 SEK
Matta, gallerimodell, Hamadan, 380 x 120 cm.
6 tim 46m
1 500 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Matta, Afghan, 235 x 169 cm.
6 tim 52m
Matta, Afghan, 235 x 169 cm.
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bokhylla med skåp.
7 tim 4m
Bokhylla med skåp.
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK