Madeleine Pyk – en samling F769

1209 föremål
Emelie Björck, Utan titel.
8 tim 8m
Emelie Björck, Utan titel.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bord, 1800-talets slut/1900-talets början.
8 tim 18m
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Børge Mogensen, Stolar 2 st BM 87.
8 tim 22m
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, 1900-talets första hälft.
8 tim 24m
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer, ett par, Swedish modern, 1940-tal.
8 tim 28m
15 500 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Piedestaler, ett par, 1900-talets andra hälft.
8 tim 30m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Susan Weil, "Star Fold".
8 tim 44m
Susan Weil, "Star Fold".
8 433 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Matta, Ziegler design, ca 360 x 270 cm.
8 tim 50m
2 700 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Akvarell, signerad Shisen, 1900-tal.
8 tim 52m
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gallerimatta, Hamadan, ca 492 x 110 cm.
8 tim 58m
4 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Matta, Ziegler design, diameter ca 241 cm.
9 tim 8m
10 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Ylva Ceder, Interiör.
9 tim 24m
Ylva Ceder, Interiör.
500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Per B. Sundberg, Utan titel.
9 tim 26m
Per B. Sundberg, Utan titel.
2 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta, Kelim, Marocko design, ca 287 x 204 cm.
9 tim 28m
1 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Skänk, omkring 1900.
9 tim 32m
Skänk, omkring 1900.
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bengt Olson, Utan titel.
9 tim 36m
Bengt Olson, Utan titel.
3 058 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, 1900-talets början.
9 tim 40m
Byrå, 1900-talets början.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matbord, 1950/60-tal.
9 tim 42m
Matbord, 1950/60-tal.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffbord, Swedish Modern, 1940-tal.
9 tim 44m
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, England, 1800-tal.
9 tim 46m
Byrå, England, 1800-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Twan Janssen, Untitled.
9 tim 48m
Twan Janssen, Untitled.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampa, 1950-60-tal.
9 tim 50m
Vägglampa, 1950-60-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fartygsmodell, 1900-tal.
9 tim 56m
Fartygsmodell, 1900-tal.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
10 tim
Slagbord, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal.
10 tim 2m
Byrå, rokokostil, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Madeleine Pyk, Staden.
10 tim 12m
Madeleine Pyk, Staden.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Yrjö Edelmann, Utan titel.
10 tim 20m
Yrjö Edelmann, Utan titel.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Meshed, ca 372 x 290 cm.
10 tim 24m
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bord, 1900-tal.
10 tim 26m
Bord, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slagbord, 1800-tal.
10 tim 28m
Slagbord, 1800-tal.
555 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
10 tim 30m
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skrivbord, 1900-talets första hälft.
10 tim 56m
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Marocko, ca. 289 x 208 cm.
11 tim
7 200 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
11 tim 2m
Slagbord, 1800-tal.
360 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Keshan, ca. 340 x 242 cm.
11 tim 6m
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Hörnskåp, Holland 1800-tal.
11 tim 16m
Hörnskåp, Holland 1800-tal.
3 269 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Anders Zorn, "Mina modeller".
11 tim 30m
Anders Zorn, "Mina modeller".
9 000 SEK
Utropspris
14 000 SEK
Matta, Afghan, 235 x 169 cm.
11 tim 38m
Matta, Afghan, 235 x 169 cm.
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bokhylla med skåp.
11 tim 50m
Bokhylla med skåp.
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK