Madeleine Pyk – en samling F769

1201 föremål
Emelie Björck, Utan titel.
10 tim 6m
Emelie Björck, Utan titel.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bord, 1800-talets slut/1900-talets början.
10 tim 16m
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Børge Mogensen, Stolar 2 st BM 87.
10 tim 20m
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, 1900-talets första hälft.
10 tim 22m
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer, ett par, Swedish modern, 1940-tal.
10 tim 26m
15 500 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Piedestaler, ett par, 1900-talets andra hälft.
10 tim 28m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Susan Weil, "Star Fold".
10 tim 42m
Susan Weil, "Star Fold".
8 433 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Matta, Ziegler design, ca 360 x 270 cm.
10 tim 48m
2 700 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Akvarell, signerad Shisen, 1900-tal.
10 tim 50m
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gallerimatta, Hamadan, ca 492 x 110 cm.
10 tim 56m
4 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Matta, Ziegler design, diameter ca 241 cm.
11 tim 6m
10 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Ylva Ceder, Interiör.
11 tim 22m
Ylva Ceder, Interiör.
500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Per B. Sundberg, Utan titel.
11 tim 24m
Per B. Sundberg, Utan titel.
2 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta, Kelim, Marocko design, ca 287 x 204 cm.
11 tim 26m
1 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Skänk, omkring 1900.
11 tim 30m
Skänk, omkring 1900.
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bengt Olson, Utan titel.
11 tim 34m
Bengt Olson, Utan titel.
3 058 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, 1900-talets början.
11 tim 38m
Byrå, 1900-talets början.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matbord, 1950/60-tal.
11 tim 40m
Matbord, 1950/60-tal.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffbord, Swedish Modern, 1940-tal.
11 tim 42m
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, England, 1800-tal.
11 tim 44m
Byrå, England, 1800-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampa, 1950-60-tal.
11 tim 48m
Vägglampa, 1950-60-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fartygsmodell, 1900-tal.
11 tim 54m
Fartygsmodell, 1900-tal.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
11 tim 58m
Slagbord, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal.
12 tim
Byrå, rokokostil, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Madeleine Pyk, Staden.
12 tim 10m
Madeleine Pyk, Staden.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Yrjö Edelmann, Utan titel.
12 tim 18m
Yrjö Edelmann, Utan titel.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Meshed, ca 372 x 290 cm.
12 tim 22m
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bord, 1900-tal.
12 tim 24m
Bord, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slagbord, 1800-tal.
12 tim 26m
Slagbord, 1800-tal.
555 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
12 tim 28m
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skrivbord, 1900-talets första hälft.
12 tim 54m
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Marocko, ca. 289 x 208 cm.
12 tim 58m
7 200 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
13 tim
Slagbord, 1800-tal.
360 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Keshan, ca. 340 x 242 cm.
13 tim 4m
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Hörnskåp, Holland 1800-tal.
13 tim 14m
Hörnskåp, Holland 1800-tal.
3 269 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Anders Zorn, "Mina modeller".
13 tim 28m
Anders Zorn, "Mina modeller".
9 000 SEK
Utropspris
14 000 SEK
Matta, Afghan, 235 x 169 cm.
13 tim 36m
Matta, Afghan, 235 x 169 cm.
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bokhylla med skåp.
13 tim 48m
Bokhylla med skåp.
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK