Madeleine Pyk – en samling F769

1272 föremål
Emelie Björck, Utan titel.
1m 29s
Emelie Björck, Utan titel.
600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gallerimatta, Kasthall, ca 230 x 80 cm.
5m 29s
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, 1800-talets slut/1900-talets början.
11m 29s
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Børge Mogensen, Stolar 2 st BM 87.
15m 29s
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, 1900-talets första hälft.
17m 29s
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer, ett par, Swedish modern, 1940-tal.
21m 29s
19 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Piedestaler, ett par, 1900-talets andra hälft.
23m 29s
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Susan Weil, "Star Fold".
37m 29s
Susan Weil, "Star Fold".
8 433 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Matta, Ziegler design, ca 360 x 270 cm.
43m 29s
5 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Akvarell, signerad Shisen, 1900-tal.
45m 29s
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gallerimatta, Hamadan, ca 492 x 110 cm.
51m 29s
4 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Matta, Ziegler design, diameter ca 241 cm.
1 tim 1m
10 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Ylva Ceder, Interiör.
1 tim 17m
Ylva Ceder, Interiör.
6 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Per B. Sundberg, Utan titel.
1 tim 19m
Per B. Sundberg, Utan titel.
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta, Kelim, Marocko design, ca 287 x 204 cm.
1 tim 21m
1 500 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Skänk, omkring 1900.
1 tim 25m
Skänk, omkring 1900.
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bengt Olson, Utan titel.
1 tim 29m
Bengt Olson, Utan titel.
3 058 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, 1900-talets början.
1 tim 33m
Byrå, 1900-talets början.
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matbord, 1950/60-tal.
1 tim 35m
Matbord, 1950/60-tal.
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffbord, Swedish Modern, 1940-tal.
1 tim 37m
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, England, 1800-tal.
1 tim 39m
Byrå, England, 1800-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Twan Janssen, Untitled.
1 tim 41m
Twan Janssen, Untitled.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampa, 1950-60-tal.
1 tim 43m
Vägglampa, 1950-60-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fartygsmodell, 1900-tal.
1 tim 49m
Fartygsmodell, 1900-tal.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
1 tim 53m
Slagbord, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal.
1 tim 55m
Byrå, rokokostil, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Madeleine Pyk, Staden.
2 tim 5m
Madeleine Pyk, Staden.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Yrjö Edelmann, Utan titel.
2 tim 13m
Yrjö Edelmann, Utan titel.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Meshed, ca 372 x 290 cm.
2 tim 17m
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bord, 1900-tal.
2 tim 19m
Bord, 1900-tal.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slagbord, 1800-tal.
2 tim 21m
Slagbord, 1800-tal.
555 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
2 tim 23m
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, Damporträtt.
2 tim 29m
1 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skrivbord, 1900-talets första hälft.
2 tim 49m
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Marocko, ca. 289 x 208 cm.
2 tim 53m
7 200 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
2 tim 55m
Slagbord, 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Keshan, ca. 340 x 242 cm.
2 tim 59m
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Hörnskåp, Holland 1800-tal.
3 tim 9m
Hörnskåp, Holland 1800-tal.
3 269 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Anders Zorn, "Mina modeller".
3 tim 23m
Anders Zorn, "Mina modeller".
9 500 SEK
Utropspris
14 000 SEK
Matta, gallerimodell, Hamadan, 380 x 120 cm.
3 tim 25m
1 500 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Matta, Afghan, 235 x 169 cm.
3 tim 31m
Matta, Afghan, 235 x 169 cm.
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bokhylla med skåp.
3 tim 43m
Bokhylla med skåp.
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK