Madeleine Pyk – en samling F769

1201 föremål
Emelie Björck, Utan titel.
8 tim 54m
Emelie Björck, Utan titel.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bord, 1800-talets slut/1900-talets början.
9 tim 4m
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Børge Mogensen, Stolar 2 st BM 87.
9 tim 8m
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, 1900-talets första hälft.
9 tim 10m
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer, ett par, Swedish modern, 1940-tal.
9 tim 14m
15 500 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Piedestaler, ett par, 1900-talets andra hälft.
9 tim 16m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Susan Weil, "Star Fold".
9 tim 30m
Susan Weil, "Star Fold".
8 433 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Matta, Ziegler design, ca 360 x 270 cm.
9 tim 36m
2 700 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Akvarell, signerad Shisen, 1900-tal.
9 tim 38m
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gallerimatta, Hamadan, ca 492 x 110 cm.
9 tim 44m
4 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Matta, Ziegler design, diameter ca 241 cm.
9 tim 54m
10 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Ylva Ceder, Interiör.
10 tim 10m
Ylva Ceder, Interiör.
500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Per B. Sundberg, Utan titel.
10 tim 12m
Per B. Sundberg, Utan titel.
2 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta, Kelim, Marocko design, ca 287 x 204 cm.
10 tim 14m
1 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Skänk, omkring 1900.
10 tim 18m
Skänk, omkring 1900.
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bengt Olson, Utan titel.
10 tim 22m
Bengt Olson, Utan titel.
3 058 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, 1900-talets början.
10 tim 26m
Byrå, 1900-talets början.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matbord, 1950/60-tal.
10 tim 28m
Matbord, 1950/60-tal.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffbord, Swedish Modern, 1940-tal.
10 tim 30m
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, England, 1800-tal.
10 tim 32m
Byrå, England, 1800-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampa, 1950-60-tal.
10 tim 36m
Vägglampa, 1950-60-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fartygsmodell, 1900-tal.
10 tim 42m
Fartygsmodell, 1900-tal.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
10 tim 46m
Slagbord, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal.
10 tim 48m
Byrå, rokokostil, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Madeleine Pyk, Staden.
10 tim 58m
Madeleine Pyk, Staden.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Yrjö Edelmann, Utan titel.
11 tim 6m
Yrjö Edelmann, Utan titel.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Meshed, ca 372 x 290 cm.
11 tim 10m
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bord, 1900-tal.
11 tim 12m
Bord, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slagbord, 1800-tal.
11 tim 14m
Slagbord, 1800-tal.
555 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
11 tim 16m
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skrivbord, 1900-talets första hälft.
11 tim 42m
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Marocko, ca. 289 x 208 cm.
11 tim 46m
7 200 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
11 tim 48m
Slagbord, 1800-tal.
360 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Keshan, ca. 340 x 242 cm.
11 tim 52m
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Hörnskåp, Holland 1800-tal.
12 tim 2m
Hörnskåp, Holland 1800-tal.
3 269 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Anders Zorn, "Mina modeller".
12 tim 16m
Anders Zorn, "Mina modeller".
9 000 SEK
Utropspris
14 000 SEK
Matta, Afghan, 235 x 169 cm.
12 tim 24m
Matta, Afghan, 235 x 169 cm.
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bokhylla med skåp.
12 tim 36m
Bokhylla med skåp.
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK