250 föremål
Lars Hellsten, vas.
5d 1 tim
Lars Hellsten, vas.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampor ett par Norco sent 1900-tal.
4d 9 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kjell Engman, vas, Kosta Boda.
2d 5 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kaj Franck, vas, Nuutajärvi Notsjö.
3d 9 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jonas Rooth, ljuskrona, Kivik, 1997.
1d 4 tim
300 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt.
2d 9 tim
Taklampa, 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bertil Vallien, skulptur, Kosta Boda.
5d 2 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Timo Solin, Porträtt i helfigur.
4d 6 tim
2 390 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Anne Nilsson, vas/skål, Orrefors, 2000-tal.
7d 4 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, 1940/50-tal.
2d 7 tim
Soffbord, 1940/50-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Omega, Genève, armbandsur, 35.5 mm.
6d 6 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gunnar Hansson, skulptur, fisk.
7d 2 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slaglåsgevär m/1815-45.
1d 2 tim
Slaglåsgevär m/1815-45.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK