155 föremål
Kjell Engman, vas, Kosta Boda.
5 tim 14m
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gunnar Hansson, skulptur, fisk.
5d 1 tim
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Henrik Allert, Ripa.
4d 3 tim
Henrik Allert, Ripa.
400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Anne Nilsson, vas/skål, Orrefors, 2000-tal.
5d 4 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kaj Franck, vas, Nuutajärvi Notsjö.
1d 8 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt.
8 tim 32m
Taklampa, 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK