Ei yhteyttä palvelimeen

Spring Modern Sale 555

 
75 Esinettä
741. Robert Indiana, "CHOSEN LOVE".
741. Robert Indiana, "CHOSEN LOVE".
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1005A. BRODERAD VÄSKA. Fritt broderi. Höjd 28 cm. Tillverkad av Anna Casparsson.
1005A. BRODERAD VÄSKA. Fritt broderi. Höjd 28 cm. Tillverkad av Anna Casparsson.
Vasarahinta 
3 000 SEK
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
1016. DRAPERI. Rölakan. 263 x 154,5 cm. Signerat MMF (Märta Måås-Fjetterström).
1016. DRAPERI. Rölakan. 263 x 154,5 cm. Signerat MMF (Märta Måås-Fjetterström).
Vasarahinta 
7 500 SEK
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
1025. MATTA. Flossa. 777,5 x 332 cm. Sverige 1920-tal.
1025. MATTA. Flossa. 777,5 x 332 cm. Sverige 1920-tal.
Vasarahinta 
120 000 SEK
Lähtöhinta
40 000 - 60 000 SEK
1028. MATTA. Flossa. 334,5 x 232,5 cm. Signerad A.W. E.W. 1933. Sverige.
1028. MATTA. Flossa. 334,5 x 232,5 cm. Signerad A.W. E.W. 1933. Sverige.
Vasarahinta 
9 000 SEK
Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1038. MATTA. Reliefflossa. 540,5 x 325,5 cm. Signerad I.H.K. (Ingrid Hellman-Knafve).
1038. MATTA. Reliefflossa. 540,5 x 325,5 cm. Signerad I.H.K. (Ingrid Hellman-Knafve).
Vasarahinta 
140 000 SEK
Lähtöhinta
100 000 - 125 000 SEK
1046. GALLERIMATTA. Rölakan. 539 x 150,5 cm. Möjligen komponerad av Carl Hörvik.
1046. GALLERIMATTA. Rölakan. 539 x 150,5 cm. Möjligen komponerad av Carl Hörvik.
Vasarahinta 
31 000 SEK
Lähtöhinta
14 000 - 16 000 SEK
1060. MATTA. Rölakan. 282 x 184,5 cm. Signerad SLSH 1955.
1060. MATTA. Rölakan. 282 x 184,5 cm. Signerad SLSH 1955.
Vasarahinta 
36 000 SEK
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
1061. MATTA. Rölakan. 288,5 x 183,5 cm. Signerad HB ID (Ingrid Dessau).
1061. MATTA. Rölakan. 288,5 x 183,5 cm. Signerad HB ID (Ingrid Dessau).
Vasarahinta 
50 000 SEK
Lähtöhinta
20 000 - 30 000 SEK
1062. MATTA. "Björkhult". Rölakan. 327,5 x 222,5 cm. Signerad JJ (Judith Johansson).
1062. MATTA. "Björkhult". Rölakan. 327,5 x 222,5 cm. Signerad JJ (Judith Johansson).
Vasarahinta 
8 000 SEK
Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
1063. MATTA. Rölakan. 253 x 159,5 cm. Signerad AÖ samt Agda Österberg.
1063. MATTA. Rölakan. 253 x 159,5 cm. Signerad AÖ samt Agda Österberg.
Vasarahinta 
16 000 SEK
Lähtöhinta
18 000 - 20 000 SEK
1064. MATTA. Rölakan. 198 x 141,5 cm. Signerad SG. Sverige 1960-tal.
1064. MATTA. Rölakan. 198 x 141,5 cm. Signerad SG. Sverige 1960-tal.
Vasarahinta 
7 000 SEK
Lähtöhinta
5 000 - 7 000 SEK
1067. MATTA. Rölakan. 363 x 273,5 cm. Signerad B. Sverige 1900-tal.
1067. MATTA. Rölakan. 363 x 273,5 cm. Signerad B. Sverige 1900-tal.
Vasarahinta 
20 000 SEK
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1068. MATTA . Rölakan. 204 x 133 cm. Sverige 1900-tal.
1068. MATTA . Rölakan. 204 x 133 cm. Sverige 1900-tal.
Vasarahinta 
2 600 SEK
Lähtöhinta
4 000 - 6 000 SEK
1073. MATTA. "Blått blad". Rya. 160,5 x 145 cm. Komponerad av Ingrid Dessau 1962.
1073. MATTA. "Blått blad". Rya. 160,5 x 145 cm. Komponerad av Ingrid Dessau 1962.
Vasarahinta 
3 000 SEK
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
1074. VÄVD TAPET. Gobelängteknik. 179,5 x 144,5 cm. Signerad ML AUBUSSON RENARD.
1074. VÄVD TAPET. Gobelängteknik. 179,5 x 144,5 cm. Signerad ML AUBUSSON RENARD.
Vasarahinta 
19 000 SEK
Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK