Kan inte nå servern

Vårens Klassiska 568

 
1860 föremål
1837. VAS, delvis förgylld. Tang dynastin.
1837. VAS, delvis förgylld. Tang dynastin.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1830. VIKT, förgylld brons med inläggningar av sten. Arkaiserande.
1830. VIKT, förgylld brons med inläggningar av sten. Arkaiserande.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1839. BÄGARE, silver. Troligen Tang dynastin.
1839. BÄGARE, silver. Troligen Tang dynastin.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1826. FIGURIN, brons. Arkaiserande.
1826. FIGURIN, brons. Arkaiserande.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1836. SPEGEL, förgylld brons. Tang dynastin.
1836. SPEGEL, förgylld brons. Tang dynastin.
Klubbat pris 
52 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1831. BÄLTESSPÄNNE, brons, förgyllt och försilvrat.  Arkaiserande.
1831. BÄLTESSPÄNNE, brons, förgyllt och försilvrat. Arkaiserande.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1833. BÄLTESSPÄNNE, brons, delvis försilvrat. Arkaiserande.
1833. BÄLTESSPÄNNE, brons, delvis försilvrat. Arkaiserande.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1835. BÄGARE, silver. Troligen Tang dynastin.
1835. BÄGARE, silver. Troligen Tang dynastin.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1829. VIKTER, två stycken, brons. Arkaiserande.
1829. VIKTER, två stycken, brons. Arkaiserande.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1844. ASK med LOCK, silver. Troligen Tang dynastin.
1844. ASK med LOCK, silver. Troligen Tang dynastin.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1720. TALLRIKAR, 13 stycken, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
1720. TALLRIKAR, 13 stycken, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
14 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
165. Christian Eriksson, "Elof".
165. Christian Eriksson, "Elof".
Klubbat pris 
12 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1509. PLAKETT, cloisonné. Qing dynastin, 1800-tal.
1509. PLAKETT, cloisonné. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1632. VAS, porslin. Qing dynastin.
1632. VAS, porslin. Qing dynastin.
Klubbat pris 
33 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1620. ALADÅBFORM, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1620. ALADÅBFORM, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1640. VAS, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
1640. VAS, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1572. HANDFAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
1572. HANDFAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1722. Ytterfoder, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1722. Ytterfoder, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1712. HANDFAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1712. HANDFAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
12 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1718. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1718. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1626. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1626. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1645. VAS, porslin. Troligen Republik, med Jiaqings sigillmärke.
1645. VAS, porslin. Troligen Republik, med Jiaqings sigillmärke.
Klubbat pris 
950 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1707. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1707. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1607. TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynasty, Qianlong (1736-95).
1607. TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynasty, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1628. PENSELSTÄLL, porslin. Qing dynastin. 1800-tal.
1628. PENSELSTÄLL, porslin. Qing dynastin. 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1414. SKÅL, keramik. Troligen Song dynastin (960-1279).
1414. SKÅL, keramik. Troligen Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
832. TALLRIKAR, 11 stycken, porslin. Frankrike, omkring 1800.
832. TALLRIKAR, 11 stycken, porslin. Frankrike, omkring 1800.
Klubbat pris 
115 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
816. SÅSTERRIN med LOCK, flintgods. Marieberg, 1700-talets slut.
816. SÅSTERRIN med LOCK, flintgods. Marieberg, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1502. BRICKA, svart och rött lack. Troligen sen Qing dynastin/tidigt 1900-tal.
1502. BRICKA, svart och rött lack. Troligen sen Qing dynastin/tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1393. SPINDELUR, Baillon, Paris 1700-tal.
1393. SPINDELUR, Baillon, Paris 1700-tal.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1326. BRILJANTERAT DAMUR, briljantslipade diamanter, tot. ca 3.20 ct, 1940-tal.
1326. BRILJANTERAT DAMUR, briljantslipade diamanter, tot. ca 3.20 ct, 1940-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1428. VAS, keramik. Qing dynastin, 16/1700-tal.
1428. VAS, keramik. Qing dynastin, 16/1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
73. Per Julius, Höst vid vattnet.
73. Per Julius, Höst vid vattnet.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
288. ANTIK KHAMSEH GALLERI. 430,5 x 100 cm.
288. ANTIK KHAMSEH GALLERI. 430,5 x 100 cm.
Klubbat pris 
6 300 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
966. HÄNGSMYCKE/BROSCH, fasettslipade citriner. 1800-tal.
966. HÄNGSMYCKE/BROSCH, fasettslipade citriner. 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1738. URNA med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
1738. URNA med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1530. BODHISATTVA, förgylld brons. Sen Qing dynasti (1644-1912).
1530. BODHISATTVA, förgylld brons. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
486. Jacob Axel Gillberg, Mansporträtt.
486. Jacob Axel Gillberg, Mansporträtt.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1198. RING, tsavorit 1 ct, med briljantslipade diamanter, tot. 0.20 ct.
1198. RING, tsavorit 1 ct, med briljantslipade diamanter, tot. 0.20 ct.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1694. PENSELVAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1694. PENSELVAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1322. RING, IWC, guld med briljantslipade diamanter, tot. 0.72 ct.
1322. RING, IWC, guld med briljantslipade diamanter, tot. 0.72 ct.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1392. SPINDELUR, Garneij, Stockholm 1700-tal.
1392. SPINDELUR, Garneij, Stockholm 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1366. ZENITH, Elite, automatisk, stål, ca 2000-tal.
1366. ZENITH, Elite, automatisk, stål, ca 2000-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
655. KANDELABRAR, för två ljus, ett par. Sverige, 1800-talets början. Empire.
655. KANDELABRAR, för två ljus, ett par. Sverige, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
228. OLD SILKE HEREKE. 164 x 106,5 cm.
228. OLD SILKE HEREKE. 164 x 106,5 cm.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
225. SEMIANTIKT/OLD UZBEKISTANSKT SUZANI BRODERI. 171 x 118 cm.
225. SEMIANTIKT/OLD UZBEKISTANSKT SUZANI BRODERI. 171 x 118 cm.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1581. MUGG, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1581. MUGG, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
824. FIGURGRUPP, porslin. Höcht, 1700-tal.
824. FIGURGRUPP, porslin. Höcht, 1700-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1730. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1730. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1823. STOLAR, ett par, trä. Qing dynastin.
1823. STOLAR, ett par, trä. Qing dynastin.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1742. FAT, kraakporslin. Ming dynastin, Swatow.
1742. FAT, kraakporslin. Ming dynastin, Swatow.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
781. POKAL med LOCK, glas. Tyskland, 1700-tal.
781. POKAL med LOCK, glas. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
872. MUGG med LOCK, icke identifierad mästare, Moskva 1836.
872. MUGG med LOCK, icke identifierad mästare, Moskva 1836.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1734. URNA med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
1734. URNA med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
287. SEMIANTIK KESHAN. 206,5 x 131,5 cm.
287. SEMIANTIK KESHAN. 206,5 x 131,5 cm.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
910. SOCKERSKRIN, av Adolf Zethelius, Stockholm 1838. Nyrokoko.
910. SOCKERSKRIN, av Adolf Zethelius, Stockholm 1838. Nyrokoko.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
811. TALLRIKAR, två stycken, fajans. Marieberg, daterad 9/7 (17)74.
811. TALLRIKAR, två stycken, fajans. Marieberg, daterad 9/7 (17)74.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
8 000 - 12 000 SEK
369. Lars Jacob von Röök, "Beppo".
369. Lars Jacob von Röök, "Beppo".
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
366. Pehr Gustaf von Heideken, Italienskt landskap med en kampanil.
366. Pehr Gustaf von Heideken, Italienskt landskap med en kampanil.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1403. FIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-907).
1403. FIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1422. FIGURIN, lergods. Ming dynastin (1368-1644).
1422. FIGURIN, lergods. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1401. SPIS, lergods. Han dynastin (206 f. Kr. - 220 e. Kr.).
1401. SPIS, lergods. Han dynastin (206 f. Kr. - 220 e. Kr.).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1636. VAS, keramik, Qing dynastin.
1636. VAS, keramik, Qing dynastin.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
524. POTTSKÅP. Italien, 1700-talets slut.
524. POTTSKÅP. Italien, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1274. COLLIER, guld med skuren carneol samt pärlor, 1800-tal.
1274. COLLIER, guld med skuren carneol samt pärlor, 1800-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
193. MYLES BIRKET FOSTER, akvarell med täckvitt. Monogramsign B.F. Stockholm.
193. MYLES BIRKET FOSTER, akvarell med täckvitt. Monogramsign B.F. Stockholm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
194. MYLES BIRKET FOSTER, akvarell med täckvitt. Monogramsign B.F. Stockholm.
194. MYLES BIRKET FOSTER, akvarell med täckvitt. Monogramsign B.F. Stockholm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
195. MYLES BIRKET FOSTER, akvarell med täckvitt. Monogramsign B.F. Stockholm.
195. MYLES BIRKET FOSTER, akvarell med täckvitt. Monogramsign B.F. Stockholm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1873. GUANYINER, ett par, blanc de chine. Qing dynastin.
1873. GUANYINER, ett par, blanc de chine. Qing dynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
716. KRONKOMPASS. 1700-talets slut.
716. KRONKOMPASS. 1700-talets slut.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1893. CEREMONIELLT SVÄRD, Japan, Meiji (1868-1912).
1893. CEREMONIELLT SVÄRD, Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
37 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1411. VAS, porslin. 1700-tal.
1411. VAS, porslin. 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1423. FIGURINER, två stycken, keramik. Ming dynastin, 1600-tal.
1423. FIGURINER, två stycken, keramik. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1424. GUANYIN, keramik. Ming dynastin, (1368-1644).
1424. GUANYIN, keramik. Ming dynastin, (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
669. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1740-tal. Louis XV.
669. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1740-tal. Louis XV.
Klubbat pris 
12 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1617. TALLRIKAR, 10 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1617. TALLRIKAR, 10 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
254. MATTA, semiantik/old Ghom. Ca 209 x 143,5 cm.
254. MATTA, semiantik/old Ghom. Ca 209 x 143,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1748. FAT, porslin. Transition, 1600-tal.
1748. FAT, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
111. Elsa Beskow, Gnällmåns och barnen.
111. Elsa Beskow, Gnällmåns och barnen.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
865. CIGARETTETUI, av Nikolas Strulyev, Moskva 1883-1908.
865. CIGARETTETUI, av Nikolas Strulyev, Moskva 1883-1908.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
135. Anders Zorn, "Dalälven".
135. Anders Zorn, "Dalälven".
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1254. Skulpturer, ett par, biskviporslin. Qingdynastin.
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
28 000
 
SEK
ditt bud
26 000
 
SEK
ditt bud
24 000
 
SEK
ditt bud
22 000
 
SEK
ditt bud
20 000
 
SEK
ditt bud
19 000
 
SEK
ditt bud
18 000
 
SEK
ditt bud
17 000
 
SEK
ditt bud
16 000
 
SEK
ditt bud
15 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
28 000 SEK