Contemporary & Design 585

16 föremål
174. MATTA. "Oxelösunds skärgård". Flossa. 301 x 232,5 cm. Signerad DL.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
172. MATTA, ZILO. Slätvävd. Bomull. 426 x 177,5 cm. Teheran, daterad 1969.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
162. MATTA. "Capella, grå". Rölakan. 384 x 290 cm. Signerad CM.
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
167. MATTA. Rölakan. 215 x 150,5 cm. Signerad A ÖSTERBERG.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
169. MATTA. Reliefrya. 237 x  193 cm. Signerad E-L N.
Klubbat pris
16 500 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
173. MATTA. Rölakan. 240,5 x 166,5 cm. Signerad ILS.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
164. MATTA. Rya. 131 x 95 cm. Sverige, omkring 1950-1960-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK